281 zeeland Aan de Oesterbank is het weer Toenemende druk op tunnel om anders om te gaan met afsluitingen in Onderzoek transferium Van Driessche wordt directeur AM Zeeland Nieuwe kinderopvang in gebouw ABS Dingeman de Visser presenteert nieuwe cd Wandeling door park Toorenvliedt ARDUIN-WONING NA DE COMMOTIE Vorig jaar trachtte een aantal omwonenden de komst van zes Arduin-cliënten naar een huis in het Goese Meer te blokkeren. Na de storm is het nu windstil. zaterdag 4 september 2010 TERNEUZEN Gino van Driessche is met ingang van 1 januari 2011 benoemd tot di recteur van projectontwikkelaar AM Zeeland. Hij volgt Jan Sips op, die ad interim leiding geeft aan het regiokantoor van AM in Terneu- zen. Gino van Driessche (35) is sinds 2008 werkzaam bij AM Zee land, momenteel als ontwikkelings manager. AM Zeeland ontwikkelt op diverse locaties in de provincie vastgoedprojecten, zoals het Schel- dekwartier in Vlissingen. MIDDELBURG Kinderopvang Walcheren (KOW) begint maandag met buitenschool se opvang (bso) in de ABS (Algeme ne Basis School) aan de Zuidsingel in Middelburg. Daarmee komt de bso op het Kinderbolwerk aan de Nederstraat te vervallen. Voorna melijk ABS-kinderen, maar ook en kele leerlingen van de Acaciahof, gaan gebruik maken van deze nieu we bso Totempaal in de ABS. Er komt een minigroep (4 t/m 7 jaar) en een maxigroep (8 t/m 12 jaar). RITTHEM Dingeman de Visser uit Ritthem presenteert morgen zijn solo-al bum Vo degeen die a't wil wete. Dat gebeurt in Fort Rammekens bij Rit them. Om 14.00 uur is er eerst een optreden van drie leden uit De Vis sers band Donder. Om 15.00 uur speelt Dingeman de Visser alle lied jes van zijn nieuwe cd. Alle num mers zijn in het Zeeuws. De Visser begeleidt zichzelf op gitaar en mondharmonica. MIDDELBURG IVN Walcheren houdt vandaag en volgende week zaterdag een na tuurwandeling door park Tooren vliedt in Middelburg. Een gids ver telt over de bomen in het park en over de geschiedenis van de voor malige buitenplaats. Tijdens de wandeling wordt ook vogel- en zoogdieropvang De Mikke bezocht. De rondleiding begint beide keren om 14.00 uur bij de ingang van het park aan de Koudekerkseweg. Bewoners Kees Verhoek (links) en René de Winter drinken samen met begeleider Maurice Raas (midden) koffie in de tuin van de Arduin-woning. door Frank Balkenende Zo kan het dus ook. Bewo ners van de Oesterbank in het Goese Meer die hun nieuwe buren van de Arduin-woning' uitnodigen voor een barbecue. Ja, ze zelfs een middagje golf aanbieden. Vorig jaar verzette een aantal be woners van de Oesterbank zich nog met hand en tand tegen de huisvesting van zes Arduin-cliën ten in een te verbouwen huis aan hun straat. Ze ageerden tegen de bouwvergunning die Goes had af gegeven. Het meningsverschil draaide om het begrip 'gezinsbewoning', ter wijl de inzet was er zes individue le cliënten van Arduin onder bege leiding samen te laten wonen. Die functie zou volgens de bezwaarma kers in strijd zijn met het bestem mingsplan Goese Meer. Daarnaast vonden ze het niet wijs jongeren te plaatsen in een wijk waar nau welijks voorzieningen zijn. Geen school, geen bus, geen vertier. De voorzieningenrechter stelde hen in het gelijk: de zes zullen er niet nagenoeg zelfstandig wonen, maar feitelijk voortdurend begelei ding krijgen. Arduin moest de ver bouw meteen stopzetten en de ge meente diende een nieuw besluit te nemen. De uitspraak verbijsterde Arduin, dat vond dat cliënten het recht hebben overal te wonen. Ook in het Goese Meer. De gemeente leg de zich er niet bij neer en ging in beroep. En met succes, want in no vember vernietigde de Raad van State de uitspraak van de voorzie ningenrechter. Om die reden kunnen Arduin-be woners Kees Verhoek (37) en René de Winter (42) donderdagnamid dag in de tuin van hun 'villa' aan de Oesterbank vredig hun koffie naar binnen slurpen. Begin juli streken ze in hun huis neer. Ze zijn als een kind zo blij. Met hun royale kamers in de groepswo ning, de waterrijke wijk én met de buurt. Het is er pais en vree. René: „De overbuurman komt wel eens een praatje maken. Laatst bracht hij pruimen mee. Dat von den we erg leuk. Ja, ja, ze waren lekker hoor." Hij heeft louter goe de ervaringen met de andere bewo ners van de Oesterbank. „Ze kwa men ook kennismaken." „En", vult begeleider Maurice Raas van Arduin aan. „we zijn ook uitge nodigd voor de buurtbarbecue van daag, hiernaast op nummer 10. Daar zullen we overigens alleen iets drinken, zeg maar 'op de bor rel', want we moeten rekening houden met diëten van cliënten. Sommigen mogen niet te veel zout, anderen moeten vetarm eten. Dus houden we hier zelf een barbecue. Ze bieden ons ook een middagje golf aan, overigens op de golfbaan in Middelburg, niet bij de door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De druk neemt flink toe op de NV Westerscheldetun- nel om anders om te gaan met af sluitingen van de tunnel. Jan Lo- nink en Jaap Gelok, burgemeesters van Terneuzen en Borsele, willen hierover zoals gemeld overleg met de politie en de NV. Het Terneu- zense CDA-raadslid Jaap Scheele stuurde donderdag een open brief aan de NV en politie. De PvdA- fractie in Terneuzen kwam giste ren met een motie over hetzelfde onderwerp en de Partij voor Zee land stelt er maandag bij monde van Francois Babijn vragen over in de statencommissie economie en mobiliteit. Volgens Terneuzens PvdA-raadslid Jack d'Hooghe moet het mogelijk zijn opstoppingen na een ernstig ongeval - zoals dinsdagmiddag op de Westerscheldetunnelweg plaats vond - te voorkomen. Hij stelt als voorbeeld de Liefkenhoekstunnel bij Antwerpen. Bij afsluiting van één van de tunnelbuizen wordt daar het autoverkeer, met een snel heidsbeperking, door één buis ge leid. D'Hooghe roept in zijn giste ren ingediende motie op hetzelfde te doen in de Westerscheldetun- nel en andere oplossingen uit te werken. De PvdA-motie komt 30 september in de gemeenteraad van Terneuzen. Maandag al zal ffactievolger Babijn van de Partij voor Zeeland om uit leg vragen aan het dagelijks provin ciebestuur. Hij zal pleiten voor be tere informatievoorziening en wil dat de in april afgesloten Braak- manweg als calamiteitenroute ach ter de hand wordt gehouden. Giel van Boom van de Terneuzense par tij TOP-Gemeentebelangen juicht alle aandacht toe. „Iedereen is nu gelukkig wakker geschud. Wij heb ben hierover in april al vragen ge steld. Toen hebben B en W er zich met een Jantje van Leiden vanaf gemaakt." JACOB CATS Al draagt een aap een gouden ring... Bekijk de documentaire over Jacob Cats op www.pzc.nl. EN VERDER Voor een frisse en verrassende kijk op het nieuws uit Zeeland en daarbui ten: www.watisnouje.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto GOES - De Werkgroep Autovrije Dag Goes onderzoekt in de week van de Mobiliteit, van 11 tot 19 sep tember, het gebruik van het trans ferium bij de Zeelandhallen. Het college wil het transferium wegbe- zuinigingen maar de Werkgroep gelooft dat het in een behoefte voorziet. Op zaterdag 11 en dins dag 14 september worden gebrui kers naar hun ervaringen ge vraagd. De week van de mobiliteit wordt voorts gevierd met een actie 'Met belgerinkel naar de winkel'; een poging om Goesenaren op de fiets boodschappen te laten doen. De traditionele autovrije dag is op zondag 19 september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30