2 zeeland Vakantieherinnering Animatie PZC zaterdag Hoger beroep verkrachting van ex Zeelandbrug in Vlissingen uitgesteld half uur dicht ZOMERVAKANTIE De zomervakantie zit er weer op. Vanaf maandag beginnen de scholen weer en gaat iedereen weer gewoon aan het werk. 'Zeeland is gewoon heel mooi' De krant 5 weken voor 15 euro! Even tijd met het gezin zaterdag 4 september 2010 door Maikel Harte Als u een jaar of tien ge leden gezegd zou heb ben dat ik deze zomer voor het vierde jaar op rij een stacaravan zou betrekken, dan had ik u voor gek verklaard. Hoewel ik bij een muziekfestival nog wel een weekend in een tent wilde kruipen, was een camping niet aan mij besteed. Nee, mijn motto was altijd dat ik het op va kantie minstens net zo goed moest hebben als thuis en dus zweerde ik bij hotels, appartemen ten en vakantiehuizen. Totdat ik mijn vrouw leerde kennen en ik haar dochter er als bonus bij kreeg. De eerste vakantie was nog een chaletje in de Ardennen, maar zij wist mij vervolgens van de voor delen van een camping te overtui gen. Probeer het eens, zei ze en in middels, zeker met twee prutsen van eigen makelij erbij, wil ik niet meer anders. Reeds in de vroege winter wordt tegenwoordig de camping voor de zomervakantie al geselecteerd. Daarbij zijn maar een paar criteria van belang. De camping dient in de buurt van de COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl zee te zijn, te beschikken over een zwembad met glijbanen en er moet een speeltuin zijn. Op derge lijke campings vermaken de kin deren zich het beste, waardoor pa pa en mama in een luie zetel een oud cliché uit de kast kunnen ha len: 'Als de kinderen het naar de zin hebben dan hebben we het zelf ook naar ons zin'. Dat geldt dit jaar trouwens des te meer, omdat op de camping waar we nu zitten, er flink werk wordt gemaakt van de animatie voor kin deren. De 'Kidsclub' houdt ze van 's morgens negen tot 's avonds ne gen volop bezig met schminken, tekenen, waterpolo, toneelstukjes en wat al niet meer. Ze vermaken zich daar prima en tot gisteroch tend dachten mijn vrouw en ik dat dit ook voor de oudste gold. Ie dere ochtend vertrok ze er naar toe en ik moest ze er soms gaan halen en zoeken om haar weer aan tafel of in bed te krijgen. Tot gisterochtend dus. Ze bleef maar rond de caravan hangen en dra len, tot dat ze haar moeder sme kend aankeek: „Ik hoef vandaag toch weer niet naar die bso hè?" Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Cornelleke Blok Bent u ontspannen, uit gerust en goedgehu meurd aan het einde van de vakantie? Maakt u zich geen illusies: gro te kans dat u het goede gevoel snel weer kwijt bent. „Mensen voelen zich in de eerste werkweek na hun vakantie weer als voorheen", zegt Jessica de Bloom van de Radboud Universi teit in Nijmegen. De arbeids- en organisatiepsychologe onderzoekt de effecten van vakantie op stress, herstel en werkmotivatie. Ze on dervroeg eerder dit jaar mensen die op wintersport gingen, en mensen die een korte vakantie vierden. „Na de vakantie wordt je leven al snel weer door anderen en door je werk bepaald. Je kunt niet meer alleen doen wat je leuk vindt." De Bloom en haar collega's bekij ken nu de effecten van de zomer vakantie. Ze verwacht dezelfde conclusies. „Op vakantie gaan is net als slapen: regelmaat heeft meer effect dan de lengte. Je kunt beter meerdere korte time-outs ne men dan één keer per jaar een zo mervakantie van drie weken." Vakantie heeft positieve invloed op de gezondheid en het welbevin den. „Het herstel tijdens de vakan tie is belangrijk", zegt De Bloom. „Je neemt afstand van het werk. Dat zorgt voor een frisse blik. Men sen lopen soms vast in hun baan, maar als ze even op vakantie gaan, zien ze daarna ineens wél een snél le oplossing. Het effect is mis schien snel weg, maar de positieve herinneringen blijven altijd. Die zorgen voor een hogere levenskwa liteit." Bovendien heeft niet op va kantie gaan een negatief effect. De Bloom: „Uit onderzoek blijkt dat mensen die niet regelmatig op va kantie gaan vaker ziek zijn en zelfs eerder doodgaan." Zie het positief in, luidt het advies van De Bloom. Zo houd je het va kantiegevoel zo lang mogelijk vast. „Denk niet alleen maar aan het feit dat de vakantie voorbij is, maar wees je ervan bewust hoe fijn het was. Haal herinneringen op door bijvoorbeeld uit eten te gaan met mensen of bekijk de fo to's en souvenirs nog eens." „Ik heb een heerlijke vakantie gehad. In Zeeland", zegt Sandra Minneboo van waterschap Zeeuwse Eilanden, „ledereen zegt: 'Dan had je wel slecht weer', maar ik heb maar twee dagen regen gehad. Ik hou niet van 30 gra den. En ik ben niet zo van op vakantie gaan. Trouwens, Zeeland is gewoon heel mooi. Strand, zee, met de kinderen op pad naar de speeltuin en de kaasboerderij, ik heb veel hardgelopen, weer eens boeken gelezen. Ik ben vier weken vrij geweest. Na de derde week dacht ik: ach, als ik nu moet werken, is het niet erg. Ik ben nu ook goed uitgerust. Dat was vorig jaar wel anders. Toen was het veel drukker vooraf en werd ik thuis nog gebeld. We zaten midden in de voorbereiding op de fusie van de waterschappen, vandaar. Volgend jaar mag het weer net zoals nu. Ik hoop dat de boot dan weer klaar is, dan kunnen we het water op. In Zeeland." foto Ruben Oreel www.vakantiestudie.nl „We kunnen er weer een jaartje tegen", zegt Silvya Elderman uit Dreischor. Met haar man en kinderen Esmee (12) en Demi (7) heeft ze een week ge kampeerd in Toscane. „We zijn ook nog een paar dagen bij vrienden in Duitsland geweest. We hadden nog allerlei andere plannen, een dagje zei len op de Crevelingen bijvoorbeeld, maar daar was het te slecht weer voor. We hebben daarom nuttige dingen gedaan: klussen in huis, en de kinderen hebben hun fietsen gepimpt. Eigenlijk was dat heel fijn. Normaal moeten die dingen tussendoor." In de vakantie doet de familie Elderman vooral veel dingen samen. „Mijn partner is vrachtwagenchauffeur. Hij is daarom de hele week van huis. In de vakantie kunnen we eens dingen met z'n vieren doen: simpelweg ontbijten, lunchen en avondeten... Dat vind ik heel belangrijk. Je komt weer even nader tot elkaar." foto Dirk-Jan Gjeltema Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal <nam> een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Telefoonnummer Woonplaats Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens, in het colofon treft u nadere informatie aan DEN HAAG - Een 33-jarige Rotter dammer vindt dat hij ten onrechte is veroordeeld tot een gevangenis straf van vier jaar wegens verkrach ting van zijn ex-vriendin in Vlissin gen. Hij ging in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof. Het kwam gisteren niet tot een in houdelijke behandeling. Het ge rechtshof besloot de zaak aan te houden om advocaat J. Loeven een aantal politieverhoren te laten beluisteren. De advocaat wilde ook enkele getuigen, onder wie het slachtoffer, horen, maar het ge rechtshof wees dit van de hand. Deze getuigen zijn al door de rech- ter-commissaris en bij de recht bank verhoord. Volgens de ver dachte heeft zijn ex-vriendin on juiste beschuldigingen geuit. Hij ontkent dat hij de vrouw in Vlis singen en Capelle aan den IJssel heeft verkracht. Wel geeft hij toe dat hij de ex-vriendin heef opgeslo ten en belaagd. ZIERIKZEE - De Zeelandbrug is van ochtend tussen 9.30 en 10.00 uur gesloten voor het verkeer. Medewerkers van de provincie doen onderhoud aan het wegdek tussen de basculebrug en de afrit naar Zierikzee. Meestal gebeurt dat 's nachts, maar dat is deze maand door het slechte weer niet gedaan. Op vrijdag 10 september tussen 9.30 en 10.00 uur voert de provincie eveneens 'achterstallig' onderhoudswerk uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2