zeeland 129 Palingbrood Schouwen met 'steekschere' mM Goes eert Kloetings echtpaar Yara mogelijk in beroep tegen boete Expositie Jan Bart Visser in De Stolpe Mannen met maskers mishandelen man Iftar-maaltijd met Derwisj-dansers Van Driessche wordt directeur AM Zeeland Toch woontorens op havenplateau zaterdag 4 september 2010 Schouwen-Duiveland beschikt over diverse musea, elk met een eigen collectie. In deze serie vertellen Schouwen-Duive- landers over een bijzonder voorwerp uit een van de vele vitrines. Vroeger kwam de paling in het palingbroodje uit de binnenwateren. Tegen woordig is de Schouwen-Duivelandse delicatesse gevuld met paling uit fui ken in het buitenwater. De steekschere, palingsteker, eiger of aalgier kent verschillende versies. Dit exemplaar is te zien in het Streek- en Landbouwmuseum Coemanszorg in Dreischor. foto's Dirk-Jan Gjeltema Beatrixlaan 20 Vlissirigen PSmSEM Zeer sfeervol vrijstaand huls voor tuinliefhebbers! Op een perceel van maar liefst 545 m2 heeft u 100% privacy in de tuin. Het huis beschikt over een heerlijk lichte woon kamer, hoekkeuken, prak tijk/atelier op begane grond, 4 slaapkamers er. een garage. KLOETINGE - Gerrie en Petra Men- heere-Quinten uit Kloetinge zijn toegetreden tot de groep 'bijzonde re inwoners van de gemeente Goes'. Het echtpaar kreeg gisteren uit handen van loco-burgemeester Jo-Annes de Bat de vrijwilligersleg penning van de gemeente. De plechtigheid vond plaats op het terrein van Tuincentrum Reijerse aan de Manneeweg in Kloetinge en vormde in feite het sluitstuk van de Kindervakantieweek in het Goese satellietdorp. Gerrie en Pe tra Menheere organiseren al 18 jaar het jeugdwerk in Kloetinge. Vraagprijs: 289.000,- k.k. SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil beslist begin volgende week of hoger beroep wordt aange tekend tegen de boete die het be drijf donderdag is opgelegd door de rechtbank in Middelburg. Ya- ra-woordvoerder Jos van Damme noemde de uitspraak gisteren 'op z'n minst verrassend'. De rechter gaf Yara een hogere boete dan het Openbaar Ministerie had geëist. Ya ra moet 140.000 euro betalen, waarvan 60.000 euro voorwaarde lijk. Het OM had een boete geëist van 100.000 euro. Yara had in 2007 lekkages niet direct gemeld. of zie: www.kunsteducatiewalcheren.nl voor informatie: 0118 414928 kunsteducatie@kewalcheren.nl onze nieuwe cursusbrochure is uit! de cursussen starten 13 september a s. Afhalen brochure. Middelburg, Kuiperspoort 18 ma t/m do van 09.00-12 00 uur Vlissingen, Brouwenaarstraat 2 ma t/m vr van 09.00-17.00 uur ZIERIKZEE Kunstschilder Jan Bart Visser uit Zierikzee toont vanaf 13 september zijn werk in bibliotheek De Stolpe in Zierikzee. Nadat hij zijn huisart senpraktijk in 2006 overdroeg kwam er letterlijk en figuurlijk meer ruimte om zich met zijn hob- bys schilderen en fotograferen be zig te houden. In 2007 werd de voormalige huisartsenpraktijk om gedoopt tot galerie La Ligne Rouge. In het kleurrijke werk van Visser staat het landschap centraal. Meer info: www.lalignerouge.nl. TERNEUZEN Drie donkere mannen met bivak mutsen op hebben donderdaga vond omstreeks 10 uur een 21-jari- ge Terneuzenaar mishandeld. Hij werd aan de Verlengde van Steen bergenlaan in- een auto getrokken en kreeg klappen. Toen de auto aan de Schependijk tot stilstand kwam, wist hij te ontsnappen. De man nen stapten ook uit en er ontstond een gevecht. Uiteindelijk kon de 21-jarige man wegrennen en de po litie alarmeren. De politie is op zoek naar getuigen. GOES Turkse en Marokkaanse gerechten staan woensdag 8 september na zonsondergang op tafel in wijkge- bouw De Spinne in Goes tijdens een Iftar-maaltijd van Stichting Va riant Goes. Er is een korte lezing over riten in de Ramadan en een optreden van Turkse Derwisj-dansers. Aanvang is 19.30 uur. De maaltijd begint om 20.20 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij Güler Diribas, 06 - 18279512 of via email c.diribas@kpnplanet.nl TERNEUZEN Gino van Driessche is met ingang van 1 januari 2011 benoemd tot di recteur van projectontwikkelaar AM Zeeland. Hij volgt Jan Sips op, die ad interim leiding geeft aan het regiokantoor van AM in Terneu- zen. Gino van Driessche (35) is sinds 2008 werkzaam bij AM Zeeland, momenteel als ontwikkelingsma nager. AM Zeeland ontwikkelt op diverse locaties in de provincie vastgoedprojecten, zoals het Schel- dekwartier in Vlissingen. SINT-ANNALAND Het plan stond ter discussie, maar na wikken en wegen heeft het Thoolse college besloten dat er toch woontorens op het havenpla teau in Sint-Annaland moeten ko men. Laagbouw zou te veel nade len opleveren. Het havengebied in Sint-Annaland gaat binnenkort he lemaal op de schop. Het havenpla teau vormt één van de drie onder delen van het plan. Al in 2006 werd het idee gepresenteerd om hier vier appartementsgebouwen neer te zetten. Op de plek van de voormalige CZAV-silo komt een grote woontoren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 129