grapjas zijn geweest zeeland 127 Kamermuziek in de Driekoningenkerk AutoTeam.nl Nieuwe fietsroute langs Vlissingse vestingwerken Onderzoek transferium bij Zeelandhallen Wereldmaaltijd Schaftkeer afgelast voel je v r i j s Cursus Hatha-Yoga in Solo-album van gymzaal Beatrixschool Dingeman de Visser Eerste dogwash in Kruiningen Allijd de auto die u nodig hebï, wanneer u hem nodig hebi. Vermeulen ^rJ'01 Autoverhuur zaterdag 4 september 2010 Vingertje Cats in het Zeeuwsch Dagblad, 26-09-1959 Het ultieme bewijs: Cats zonder vingertje op een afbeelding uit 1830. foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland mbmüsh mmsmmmmm wawiawa GOES - De Werkgroep Autovrije Dag Goes onderzoekt in de week van de Mobiliteit, van 11 tot 19 sep tember, het gebruik van het trans ferium bij de Zeelandhallen. Het college wil het transferium wegbe- zuinigingen maar de Werkgroep gelooft dat het in een duidelijke be hoefte voorziet. Op zaterdag 11 en dinsdag 14 september worden ge bruikers naar hun ervaringen ge vraagd. De week van de mobiliteit wordt voorts gevierd met een actie 'Met belgerinkel naar de winkel': een poging om Goesenaren op de fiets boodschappen te laten doen. De traditionele autovrije dag is op zondag 19 september. Een deel van de Troelstralaan wordt autovrij. Onderdeel van de Automotions Groep NOORDGOUWE - De voor vandaag geplande wereldmaaltijd - een vol ledig veganistische maaltijd - bij De Schaftkeet van biologische kwe kerij Zuidbos in Noordgouwe is door Piet Kleemans NOORDGOUWE - De middeleeuwse Driekoningenkerk in Noordgouwe is zaterdag 11 september het toneel van een kamerconcert van ensem ble Tres Calides. Het trio brengt een afwisselend programma met muziek voor sopraan, fluit en harp. De naam Tres Calides is afgeleid van de drie voornamen van de mu zikanten: Carla, Lisette en Desireé en betekent 'drie warmbloedige minstrelen'. Lisette Emmink is een veel gevraagd soliste. Zij stu deerde aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag waar zij cum laude het diploma Uitvoe rend Musicus behaalde. Zij volgde masterclasses bij onder anderen El- ly Ameling, Robert Holl en Elisa beth Sönderström. Desireé Vergers studeerde fluit aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, eerst bij Emile Biessen en daarna bij Paul Verhey. Tijdens haar stu die speelde ze in diverse orkesten, waaronder het Nationaal Jeugd Or kest. Désireé volgde masterclasses bij onder anderen Trevor Wye en William Bennett. Désireé behaal de in 1995 het diploma Docerend Musicus. Het diploma Uitvoerend Musicus volgde in 1997. Carla Bos studeerde harp aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. In 1989 behaalde zij het diploma Docerend Musicus, tien jaar later gevolgd door het diplo ma Uitvoerend Musicus. Bos is harpiste van het Remix Ensemble for Contemporary Music in de Por tugese stad Porto. Het concert is een initiatief van Stichting Kamermuziek Schou wen-Duiveland. Het concert be gint om 20.00 uur. ZIERIKZEE RITTHEM Joke Enserink start donderdag 9 september in Zierikzee met een nieuwe cursus Hatha-Yoga. Deze yoga is volgens haar een uitsteken de manier om in relatief korte tijd een kalme geest en soepele spieren te krijgen. De cursus is geschikt voor iedereen en voor alle leeftij den. De cursus vindt plaats op don derdagochtend van 09.30 tot 10.30 uur in de gymzaal van de Bea trixschool in Zierikzee. Voor meer informatie: 0111-415433 of jokeyogo@zeelandnet.nl. KRUININGEN Dierenverzorgingscentrum Den In- kel aan de Polderweg 1 in Kruinin gen opent op zaterdag 11 septem ber de eerste 'hondenwasstraat' van Zeeland. Elke hondenbezitter kan zijn viervoeter die dag tussen 10.00 en 16.00 grondig laten was sen. De opbrengst van die dag gaat naar de Stichting Hulphond, die ook aanwezig is. Er is tevens een keurmeester aanwezig voor een in formele keuring van de Cane Cor so. www.dvcdeninkel.nl Streektaalzanger Dingeman de Vis ser uit Ritthem presenteert mor gen zijn solo-album Vo degeen die at wil wete. Dat gebeurt in Fort Ram- mekens bij Ritthem. Om 14.00 is er eerst een optreden van drie leden uit De Vissers band Donder. Om 15.00 uur speelt Dingeman de Visser alle liedjes van zijn nieuwe cd. Alle nummers zijn in het Zeeuws. De Visser begeleidt zich zelf op gitaar en mondharmonica. En niet als a her. niet nodig hebt! Mobiliteitsoplossingén voor particulier én bedrijf! Pearyweg 6 GOES Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl wegens gebrek aan inschrijvers voor het gastronomische festijn af gelast. De wereldmaaltijd staat nu gepland voor oktober. Zie ook: www.marktnoordgouwe.nl OOST-SOUBURG - Fietsfanaten kun nen een nieuwe route langs en door de gemeente Vlissingen rij den: de vestingwerken-route. De dertig kilometer lange tocht voert vanaf het station van Oost-Sou burg door Ritthem en Vlissingen en eindigt in West-Souburg bij het monument van Marnix van Sint Aldegonde (de vermoedelijke schrijver van het Wilhelmus). De fietsroute is gemaakt door de Stichting Vesting Vlissingen en de Souburgsche Courant. Het is een initiatief van Dick Schinkel uit Oost-Souburg. Hij had zestien jaar geleden het idee al om zo'n route uit te zetten en nu is het er einde lijk van gekomen. Het oudste ves tingwerk van de route ligt in Oost-Souburg: de Karolingische Burg. Die stamt uit de negende eeuw na Christus en was een be scherming tegen invallen van de Noormannen. Andere vestingwer ken op de fietsroute zijn bijvoor beeld bunkers en verdedigingsli nies uit de Tweede Wereldoorlog en Fort Rammekens bij Ritthem, het oudste nog bestaande zeefort in West-Europa (1547). Een papieren beschrijving van de Vestingwerken-route is er nog niet. Voorlopig kan de route digi taal verkregen worden via e-mail: dickschinkel@zeelandnet.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 127