sport 137 voetbalfeest worden Voor Van der Meet is er weinig te halen op Middelburgse future Kloetinge maakt zijn rentree in hoofdklasse Temeuzen mist geschorste verdediger Burm zaterdag 4 september 2010 Terneuzen moet het vanavond in de derby tegen Aardenburg doen zonder Niels Burm. De 21-jarige verdediger kreeg in de eerste bekerwedstrijd tegen Oostkapelle een rode kaart en werd door de KNVB vervolgens voor vijf duels geschorst. De eerste twee wedstrijden van die schorsing zat hij uit tijdens de bekerduels met HW24 en Domburg. Burm kan daardoor in de vierde competitiewed strijd pas weer zijn opwachting maken. door Barry van der Hooft aardenburg - „Mag ik het nu al een klassieker noemen?" Frans Re- ijniers moet vervolgens lachen om zijn eigen enthousiasme. De voor zitter van Aardenburg kijkt al we ken uit naar de competitiestart waarbij - zoals hij het zegt - 'Ter- neuzen, de club uit de grote stad, naar Aardenburg afzakt'. „Het wordt een fantastische avond", weet Reijniers op voorhand. „Over al om me heen hoor ik van men sen dat ze komen kijken. En Ter- neuzen zal ook de nodige aanhang meenemen." Een mooier affiche om te debute ren in de tweede klasse van het zondagvoetbal had Reijniers niet kunnen bedenken. Na het kam pioenschap in de derde klasse be gint zijn club het nieuwe avontuur tegen de club die jarenlang op een hoger niveau heeft geacteerd. „We hebben in 1941 voor het laatst een competitiewedstrijd tegen Terneu zen gespeeld", weet Reijniers. „In zet was toen het kampioenschap in de derde klasse. In Aardenburg werd het 2-2, maar de uitwedstrijd verloren we met 7-1." Dan, met een knipoog: „Die uitslag ligt ons nog steeds zwaar op de maag..." Terneuzen is volgens Reijniers één van de titelkandidaten. „Samen met Goes. Terneuzen heeft een leuke, talentvolle ploeg. Ze hebben dit seizoen geen spelers van bui tenaf gehaald en eigen talenten la ten doorstromen. Vorig seizoen waren ze nogal wisselvallig, maar die jongens zijn allemaal weer een jaartje ouder." Over het keurkorps van zijn eigen vereniging is hij tevreden. „Wij hebben in Aardenburg nu ook een mooie ploêg staan. Ik voel wel wat zenuwen omdat ik niet echt weet wat ik er van moet verwachten. In Frans Reijniers de laatste bekerwedstrijd tegen Axel (4-3-nederlaag) stonden we bij rust met 3-0 achter. Maar de spelers lieten in de tweede helft zien het wel te kunnen." De voorbereiding op het seizoen is om meerdere redenen hectisch ver lopen. „Eerst werden we gecon fronteerd met het feit dat Johnny Bleyaert ineens vertrok als trainer. En we mochten niet op onze ei gen velden trainen, waardoor we moesten uitwijken naar Eede. Daar wordt alleen 'cafévoetbal' ge speeld, maar toch moesten we ook daar weer weg. Want de velden zouden te zwaar belast worden... Daar kan ik me flink over opwin den. Ik vind dat je elkaar moet hel pen en juist niet moet tegenwer ken. Gelukkig konden we in Bres- kens terecht. Daar zijn we die club heel dankbaar voor." De nieuwe trainer bevalt hem uit stekend. „Over Fonnie Verstraeten is iedereen uitermate tevreden. Hij is in een warm bad terecht geko^ door Roeland van Vliet men en krijgt veel meer vertrou wen van de spelers dan Bleyaert. Met hem was er geen klik, met Fonnie was al binnen een half uur duidelijk dat die klik er wél was. Zo zie je maar, ieder nadeel heeft zijn voordeel." Naast Bleyaert en Verstraeten stond deze zomer nog een derde trainer voor de groep. Verstraeten had al een vakantie geboekt, om dat hij in eerste instantie geen club zou trainen. Tijdens zijn afwe zigheid nam Robbie de Muijnck, die in het verleden ook al bij Aar denburg werkte, de honneurs waar. Reijniers: „Robbie pakte het meteen op. Daar krijg je een goed gevoel van als voorzitter." Dat goede gevoel krijgt hij ook als hij aan de derby van vanavond denkt. Frans Reijniers staat te trap pelen van ongeduld. „Je merkt het aan iedereen binnen de club. Er hangt een zekere spanning. Ieder een weet: het gaat gebeuren." Tegenover het vertrek van topsco rer Niek van Sprundel naar Zelza- te stond bij Aardenburg de komst van twee nieuwe aanvallers: Quin- ten de Muer en Abubakar Kourou- man. En Reijniers weet dat er meer spelers zijn bij Aardenburg die voor productiviteit kunnen zor gen. „Robbie van de Wijnckel is er daar één van. Hij wil graag nog een keer vlammen." Om de sfeer op het Burgemeester Van Dongen sportpark nog wat te verhogen laat Reijniers vanavond twee grote Zeeuws-Vlaamse vlag gen wapperen. „En op de hoek- vlaggen staat nu ook een Zeeuws- Vlaams vlaggetje. Voor onze streek is dit een unieke wedstrijd, waar wij echt een voetbalfeest van wil len maken. Ik weet dat de spelers van Aardenburg er alles aan willen doen om deze derby te winnen. Er zullen geen elf kikkers op het veld staan, maar elf leeuwen." middelburg - Exact een jaar ge leden verloor Angelique van der Meet de finale van het 10.000 dol- lartoernooi in Almere. De tennis ster uit 's-Heer Abtskerke moet deze week in Middelburg mini maal de eindstrijd halen om niet te zakken op de wereldranglijst. En alleen bij winst stijgt ze. Van der Meet, die gisteren in de kwartfinales de Frangaise Oceane Adama met 7-5 6-1 klopte, is de mondiale nummer 401. Op maan dag 13 september zullen de resulta ten van Middelburg verwerkt zijn voor de wereldranglijst. De negen tienjarige Bevelandse hoopt dan voor het eerst de top vierhonderd binnen te komen. Maar waar schijnlijk schiet ze met het Therm- phos International Tennis Tour nament niet zo heel veel op. Met haar goede tennis verdient ze dan alleen een deel van de 10.000 be schikbare dollars. Voor de wereldranglijst blijven de punten precies een jaar staan. Wil je op hetzelfde aantal blijven, dan moet je je prestatie van twaalf maanden eerder evenaren. En wil je omhoog, dan moet je progres sie boeken. In Almere pakte ze acht punten. In Middelburg heeft ze er inmiddels zes op zak. Wint ze vandaag in de halve finales van Sabine van der Sar, één van haar maatjes op de toernooien, dan ko men er twee bij. Winst in de fina le is goed voor nog eens vier pun ten. In de mogelijk twee resterende partijen zal Van der Meet wel wat constanter moeten spelen dan gis teren. In de eerste set tegen Adam wisselde ze topgames af met flop games. In de tweede set maakte ze beduidend minder fouten, ter wijl haar opponente meer ballen begon uit te slaan. Die liet haar hoofd na verloop van tijd ook hangen. Het grote wapen van Van der Meet was haar return. De Fran^ai- se (twee jaar jonger en één kop kleiner) had een ongewoon zach te opslag, waardoor de Zeeuwse tijd had om om haar backhand heen te lopen en met haar fore hand harde ballen terug te slaan. Die waren allemaal goed geplaatst en dus niet te halen. „In de eerste set had zij ook nog veel van die goede ballen. Als ik die al haalde, kon ik er niks meer mee. Geluk kig sloeg ze die in de tweede set een stuk minder." Met de winst van Van der Meet is een Zeeuwse vrouwenfinale nog mogelijk. Lesley Kerkhove, afkom stig uit Zierikzee, won namelijk eerder op de dag ook haar kwartfi nale. Op weg naar de eindstrijd is Danielle Harmsen haar laatste horde. De Schouwse tennisster strandde vorig jaar in de tweede ronde van Almere. Zij gaat dus in elk geval stijgen na het toernooi in Middel burg. Mogelijk enkele tientallen plaatsen. Kerkhove laat op het gravel van MLTC ook zien dat ze hoger hoort te staan dan de zevenhon derdste plek. Ze kende gisteren geen genade voor Bernice van de Velde, afkomstig uit 's-Gravenpol- der. Ze'liet de Bevelandse op het centre court de fouten maken en zelf bleef ze overwegend rustig. „Mijn spel was niet zo goed als in de eerdere wedstrijden, maar wel goed genoeg", zei ze na de 6-3 6-3-overwinning. 1 Amper anderhalf uur later moest de Zierikzeese 'weer de baan op. Samen met Daniëlle Harmsen, met wie ze vandaag dus nog een appeltje te schillen heeft in het enkelspel, trad ze aan in de halve finales van het dubbelspel. Dit duel verloor ze met 6-4 6-2 van Sa bine van der Sar en Quirine Le- moine. Van der Meet en Van de Velde hadden op donderdag al wel de eindstrijd bereikt. Die is vanmid dag. Zij schakelden de Zweedse Anna Brazhnikova en de Marok kaanse Fatima El Allami uit met 6-2 6-4. door Jan Dagevos kloetinge - Na een afwezigheid van twee seizoenen maakt Kloetin ge zijn rentree in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Beve landse formatie opent vandaag met een thuiswedstrijd tegen Nieuw Lekkerland (15.00 uur). Kloetinge heeft een jonge selectie. Nu de routiniers Niels Kole en Er- win van der Woerdt zijn afgehaakt als speler, ligt de gemiddelde leef tijd rond de 22 jaar. „Het is aan ons om deze groep vanaf de kant zoveel mogelijk te sturen", zegt oe- fenmeester Cees Houtepen. De trainer mikt voorlopig op hand having. „En dat zal nog best een lastig karwei worden hoor", waar schuwt hij. „De onderste twee ploegen degraderen meteen uit de hoofdklasse, terwijl de nummers elf en twaalf aan het eind van de rit promotie-/degradatiewedstrij- den moeten spelen. Dat is niet niks, al ligt daarin ook meteen een mooie uitdaging." Kloetinge kende een goede voorbe reiding. De ploeg bereikte met ge mak de volgende ronde van het districtsbekertoernooi en boekte goede overwinningen op VC Vlis- singen (4-1) en FC Daüwendaele (4-1), „We geven weinig weg en creëren veel kansen", stelt Hou tepen, „al is het afwachten hoe het in de competitie gaat. Dan komen 'er toch altijd weer andere krach ten vrij. Neem Nieuw Lekkerland. Die ploeg heeft niet zo'n goede voorbereiding achter de rug. De ploeg werd uitgeschakeld in de be ker, maar dat zegt mij allemaal niets. De competitie is iets op zich." Kloetinge moet het vandaag stel len zonder Mark Schuit. Landport B.V. in Tilburg is een jong en dynamisch bedrijf dat zich met een team van 17 enthousiaste medewerkers bezighoudt met de import en export van auto- en motoronderdelen en accessoires. Wij importeren onze goederen uit het Verre Oosten en exporteren naar diverse landen binnen Europa Ter versterking van onze afdeling Verkoop Binnendienst zijn wij per direct op zoek naar een fulltime MEDEWERKER VERKOOP BINNENDIENST Functie: In deze spilfunctie ben je verantwoordelijk voor de administratieve verwerking van de verkooporders en bewaak je de opvolging ervan. Je informeert onze (internationale) klanten over het verloop van de bestelling en adviseert ze over onze producten. Daarnaast verzorg en verwerk je de (transport)documenten die voor het importeren en exporteren van goederen noaig zijn. Binnen deze functie is veel ruimte voor eigen initiatief. Profiel: Gezien de samenstelling van het team zijn wij op zoek naar een jonge kandidaat die beschikt over: Minimaal 2 jaar relevante functiegerichte werkervaring; Een administratief/commerciële opleiding op minimaal MBO niveau; Commerciële en klantgerichte instelling; Nauwkeurige en oplossingsgerichte werkhouding; Goedejmondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid in het Frans is een must; Goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid in het Nederlands, Engels en Duits is een pré. Kennis van Word, Excel en Exact. Contactgegevens: Als je deze uitdaging aan wilt gaan, kun je je sollicitatiebrief met C.V. sturen naar postbus 212, 4940 AE RaamsdonRsveer, of mailen naar P&0@toyota.nl Voor meer informatie kun je een kijkje nemen op onze website: www.landportbv.com. Landport B.V. gaat binnenkort verhuizen. Vanaf 1-1-2011 zijn wij gevestigd in Raamsdonksveer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123