Zeeuws-Vlaamse derby moet Hoek zal de aanval niet schuwen 3ó| Monsterzege voor vrouwen IJzendijke Ajax Kids Club in Philippine Driebanders staan voor een zware opgave ZEEUWS-VLAAMSE DERBY Voor de zondagclubs Aardenburg en Terneuzen gaat de competitie vanavond al van start. De aftrap van de derby in de tweede klasse is om 18.00 uur. 9 In tegenstelling tot Aardenburg bereikte Terneuzen wel de volgende ronde van de districtsbeker. De ploeg scoorde 9 keer en incasseerde niet één treffer. Donja Odijk j foto's Mark Nee Ie rru its zaterdag 4 september 2010 ZAAMSLAC - De voetbalsters van IJ zendijke waren in het bekerduel met Zaamslag met 9-0 duidelijk te sterk. Het duel was voor de ploeg van trainer Nico Aerssens een goe de generale voor de competitie, die vandaag begint. IJzendijke scha kelde eerder in de beker Nieuw- dorp (4-0) uit. Bij de productie van IJzendijke zaten twee eigen doelpunten van Zaamslag. De ove rige doelpunten kwamen op naam van Natasja Hoogstad (2x), Kylie van de Velde (2x), Maud Kuijpers, Marjolein de Munck en Lisa Cats- man. PHILIPPINE - De supportersvereni ging van Ajax in Zeeland houdt za terdag een Kidsdag in Philippine. Er is een zes-tegen-zestoernooi en er worden tal van spelletjes gehou den. De organisatie verwacht dat er zo'n 150 kinderen op het evene ment afkomen. Naast de D-, E- en F-pupillen van Philippine zijn ook de 200 jeugdleden van de suppor tersvereniging aangeschreven. De Ajax Kids Dag begint om 10.00 uur. SLUISKIL - De tweede ronde van de eredivisie driebanden levert Delta/ Fast Bouwservice en 'Garage Ver- brugge Hyundai zware kost op. Delta ontvangt morgen Dekker Keukens en Verbrugge reist naar Lochem voor het duel met nieuw komer DBL Holland Mineraal. Dekker Keukens wil, ondanks het vertrek van Eddy Merckx, een se rieuze gooi doen naar een plaats in de play-offs en komt daarom in zijn sterkste opstelling. Dion Ne- lin, opvolger van Merckx, Jozef Phi- lipoom, Gerwin Valentijn en John Tijssens zijn niet de minsten. Delta treedt aan in de voor dit sei zoen vertrouwelijke opstelling: Ed dy Leppens, Jean Paul de Bruijn, Peter de Backer en Glenn Hofman. De strijd in hotel Dallinga begint morgen om 13.00 uur. Garage Verbrugge Hyundai komt met Martin Spoormans, Henk Ha- braken, Ronny Daniëls en Kees Wittens in actie tegen DBL KUSTMARATHON Lees over de duurtraining van AV'56 op het kustmarathonweblog van de PZC. STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Frits Bakker HOEK - Tien goals meer dan Hoek in drie wedstrijden. Spakenburg is één van de twee koplopers in de topklasse van het zaterdagvoetbal, en nu al wordt de ploeg als de gro te kanshebber voor het kampioen schap gezien. Gaby Demanet en de selectie van de Zeeuwse topklasser beseffen dat de reputatie van de tegenstan der van vanmiddag een garantie is voor attractief en vooral aanval lend voetbal. Het Zeeuws-Vlaamse publiek kan zich opmaken voor een topper. „We zullen de aanval niet schu wen als het kan", zegt Demanet, niet geremd door een overdreven angst voor de opponent. Maar na tuurlijk zal Hoek beducht zijn voor de niet geringe aanvalskracht van de Spakenburgers. De koplo per, samen met Katwijk, toonde zich ongekend productief bij de start. Tegen Lisse, ARC en Baren- drecht maakte de ploeg dertien goals. „Dat zijn er tien meer dan wij, zie daar, een behoorlijk ver schil dus." Het zijn ook niet de eerste de bes te aanvallers die bij de Spakenbur gers in de voorhoede staan. Want ga maar na: de 25-jarige Harry Zwarthoed, een betonvlechter uit Volendam, speelde eerder betaald voetbal bij Volendam. Ruben Wilson, een 29-jarige salesmana ger uit Alkmaar, speelde onder meer voor Telstar, het Oostenrijk se Vienna en FC Luzern in Zwit serland. En de 29-jarige Thijs Hou wing, een student economie uit Enschede, speelde voor FC Twen te, Heracles, De Graafschap en Cambuur. Gaby Demanet kent de kwalitei ten, maar wil vandaag vooral uit gaan van eigen kracht. „Wij krij gen wel eens het verwijt dat we een Belgisch en dus behoudend systeem spelen. Dat is ronduit bela chelijk. Ik wil zelf niets liever dan pressie spelen, maar de tegenstan der moet dat ook toelaten. Twee weken geleden, bij De Treffers, werden we voor rust ver terugge drongen. Dat doen we niet be wust, want ik stuur mijn elftal met een 4-2-3-1-opstelling het veld in. Maar als ik het budget en het spelersmateriaal zou hebben wat Johan de Koek heeft bij De Tref fers, dan zou er een heel ander Hoek staan." Demanet heeft met zijn aanvalsli- nie tot nu toe aardig wat gescho ven. De ene keer is Josimar Pattina- ma de diepste spits, de andere keer John Schot of (zoals dinsdag bij Capelle) Stijn Mahieu. Mille Mendes en Hoessein Bouzambou begonnen bij Sparta Nijkerk als vleugelspelers, maar Demanet is 'langzamerhand meer gechar meerd van zijn snelle aanvaller Nick de Jong. De zwervende spits scoorde dinsdag twee keer in de uitwedstrijd tegen Capelle. „Hij be gint wedstrijdfit te raken en dan kan hij van grote waarde worden voor ons", beseft Demanet. „Het blijft jammer dat hij op een slecht moment geblesseerd is geraakt, in de oefenwedstrijd tegen ASWH. Daardoor heeft hij een paar weken van de opbouw gemist." Met Mahieu in de spits verraste Demanet dinsdag de tegenstander. „We hadden Capelle goed gescout en ik wist dat ze lange mensen ach terin hebben. Op zoek naar duel kracht heb ik gekozen voor Ma hieu diep in de aanval. Hij heeft dat voortreffelijk gedaan. We heb ben ook zijn andere kwaliteiten kunnen zien. Mahieu is intelligent, balvast, hij zoekt goed de ruimte, omdat zijn handelingssnelheid niet zo hoog ligt." Voor vandaag tegen Spakenburg beschikt Demanet over een nage noeg fitte selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 122