sport 137 weinig op Tovaal toont zich ambitieus Kloetinge maakt zijn rentree in hoofdklasse Internationale halve finales bij mannen Oemoemenoe mikt op handhaving Voor de 25e keer KNVB Voetbaldagen in Goes zaterdag 4 september 2010 In het mannentoernooi, dat 15.000 dollar aan prijzengeld heeft, zijn de halve finales een internationale aangelegendheid. Matwé Middelkoop is de enig over gebleven Nederlander. Hij treft vandaag de Fin Timo Nieminen. De andere halve eindstrijd gaat tussen de Brit Daniel Smethurst en de Belg Niels Desein, die als eerste geplaatst is in Middelburg. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Exact een jaar gele den verloor Angelique van der Meet de finale van het 10.000 dol- lartoernooi in Almere. De speel ster uit 's-Heer Abtskerke moet de ze week in Middelburg minimaal de eindstrijd halen om niet te zak ken op de wereldranglijst. En al leen bij winst stijgt ze. Van der Meet, die gisteren in de kwartfinales de Franqaise Oceane Adama met 7-5 6-1 klopte, is de mondiale nummer 401. Op maan dag 13 september zullen de resulta ten van Middelburg verwerkt zijn voor de wereldranglijst. De negen tienjarige Bevelandse hoopt dan voor het eerst de top vierhonderd binnen te komen. Maar waar schijnlijk schiet ze met het Therm- phos International Tennis Tour nament niet zo heel veel op. Met haar goede tennis verdient ze dan alleen een deel van de 10.000 be schikbare dollars. Voor de wereldranglijst blijven de punten precies een jaar staan. Wil je op hetzelfde aantal blijven, dan moet je je prestatie van twaalf maanden eerder evenaren. En wil je omhoog, dan moet je progressie boeken. In Almere pakte ze acht punten. In Middelburg heeft ze er inmiddels zes op zak. Wint ze van daag in de halve finales van Sabine van der Sar, één van haar maatjes op de toernooien, dan komen er twee bij. Winst in de finale is goed voor nog eens vier punten. In de mogelijk twee resterende par tijen zal Van der Meet wel wat con stanter moeten spelen dan giste ren. In de eerste set tegen Adam wisselde ze topgames af met flop games. In de tweede set maakte ze beduidend minder fouten, terwijl haar opponente meer ballen be gon uit te slaan. Het grote wapen van Van der door Jan Dagevos KLOETINGE - Na een afwezigheid van twee seizoenen maakt Kloetin ge zijn rentree in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. De Beve landse formatie opent vandaag met een thuiswedstrijd tegen Nieuw Lekkerland (15.00 uur). Kloetinge heeft een jonge selectie. Nu de routiniers Niels Kole en Er- win van der Woerdt zijn afgehaakt als speler, ligt de gemiddelde leef tijd rond de 22 jaar. „Het is aan ons om deze groep vanaf de kant zoveel mogelijk te sturen", zegt oe- fenmeester Cees Houtepen. De trainer mikt voorlopig op hand having. „En dat zal nog best een lastig karwei worden hoor", waar schuwt hij. „De onderste twee ploegen degraderen meteen uit de hoofdklasse, terwijl de nummers elf en twaalf aan het eind van de Meet was haar return. De Franqai- se (twee jaar jonger en één kop kleiner) had een ongewoon zachte opslag, waardoor de Zeeuwse tijd had om om haar backhand heen te lopen en met haar forehand har de ballen terug te slaan. Die waren allemaal goed geplaatst en dus niet te halen. „In de eerste set had zij ook nog veel van die goede ballen. Als ik die al haalde, kon ik er niks meer mee. Gelukkig sloeg ze die in de tweede set een stuk minder." Met de winst van Van der Meet is een Zeeuwse vrouwenfinale nog mogelijk. Lesley Kerkhove, afkom stig uit Zierikzee, won namelijk eerder op de dag ook haar kwartfi nale. Op weg naar de eindstrijd is Daniëlle Harmsen haar laatste hor de. De Schouwse tennisster strandde vorig jaar in de tweede ronde van Almere. Zij gaat dus in elk geval stijgen na het toernooi in Middel burg. Mogelijk enkele tientallen plaatsen. Kerkhove laat op het gravel van MLTC ook zien dat ze hoger hoort te staan dan de zevenhonderdste plek. Ze kende gisteren geen gena de voor Bernice van de Velde, af komstig uit 's-Gravenpolder. Ze liet de Bevelandse de fouten ma ken en zelf bleef ze overwegend rustig. „Mijn spel was niet zo goed als in de eerdere wedstrijden, maar wel goed genoeg", zei ze na de 6-3 6-3-overwinning. Amper anderhalf uur later moest de Zierikzeese weer de baan op. Sa men met Daniëlle Harmsen, met wie ze dus nog een appeltje te schillen heeft in het enkelspel, trad ze aan in de halve finales van het dubbelspel. Dit duel verloor ze met 6-4 6-2 van Sabine van der Sar en Quirine Lemoine. Van der Meet en Van de Velde hadden een dag eerder al wel de eindstrijd be reikt. Die is vandaag. door Reité van Stee MIDDELBURG - Harry van Helsland is niet echt een man van grote woorden. Niettemin toont de nieu we trainer van rugbyclub Tovaal zich uiterst ambitieus. De Goese formatie zal onder zijn hoede tweedeklasser moeten worden. „Die ambitie is uitgesproken. Dus gaan we er keihard aan werken om die ook waar te maken", zegt de 45-jarige Middelburger. Van Helsland, eind jaren negentig ook al oefenmeester van Tovaal, te kende voor drie jaar in Goes. De oud-trainer van Oemoemenoe uit Middelburg, de club waar hij op groeide en waar vanaf de turfjes (vergelijkbaar met de F-jes bij voet bal) tot en met de colts (A-junio ren in het voetbal) teams trainde, vindt het niet opmerkelijk dat hij wederom op de Bevelanden voor een groep staat. „Zo veel keus is er niet in Zeeland. Bij Oemoemenoe is de tijd er nog niet rijp voor denk ik. Ik sta nog te dicht bij heel veel jongens." Vorig seizoen beschikte Tovaal niet over een oefenmeester. „De jongens regelden het onderling. Dat kan best werken, maar in de loop van het jaar is gebleken dat er toch beter een echte trainer voor de groep kan staan." Ter illustratie van die stelling wijst van Helsland allereerst op de liefst 41 spelers die Tovaal vorig seizoen vanwege blessures, studie, werk of vakantie nodig had om sowieso op het veld te kunnen verschijnen. Harry van Helsland: „Zonder ambities ben je nergens." foto Willem Mieras „Op die manier word je nooit een ingespeeld geheel." Ook zakten de Goesenaren na een bliksemstart ver weg. „Met als gevolg dat er nog moest worden gespeeld om be houd of degradatie. Natuurlijk speelde de veel te lange winterstop als gevolg van het slechte weer hierin een belangrijke rol. Maar aan de andere kant bleek de ploeg ook niet bij machte om zich aan een negatieve spiraal te ontworste len." Tovaal beschikt over redelijk wat jeugd. Op termijn is het de bedoe ling die jongens in te passen in de Na degradatie vorig seizoen uit de eerste klasse zijn de ambities van de Middelburgse rugbyclub Oe moemenoe een niveau lager be scheiden. Handhaving in de twee de klasse is wat oefenmeester Hen- ny Zandbergen betreft voldoende. Hij denkt dat zijn piepjonge selec tie (gemiddeld rond de 21 jaar) op dit niveau op zijn plaats is. „We hadden vorig seizoen te weinig vet op het lichaam. We waren niet op gewassen tegen de echte sterke ke rels die we in de competitie tegen kwamen." Aangezien zijn selectie vrij smal is, hoopt Zandbergen dat zijn jongens heel blijven. Zo niet, dan wordt het volgens hem een overlevings- strijd. „We zullen daarin redelijk veel punten moeten halen, omdat je in de nieuwe competitie heel snel het haasje bent." Van de tien ploegen degraderen de onderste twee rechtstreeks. De nummers zeven en acht spelen om behoud of degradatie. „Je moet dus echt in de top zes zitten om het seizoen zorgeloos uit te kun nen spelen." eerste selectie. Tot dan toe dient het niveau van de huidige mix van overwegend twintigers en veerti gers omhoog te gaan. Van Hels land denkt dit allereerst te berei ken door de echte passie weer te rug te brengen bij het team. „Een zekere overgave was er natuurlijk wel, maar het kan altijd beter. Net zoals het positiespel van achteruit en het samenspel. Bij een aanval lijdt balverlies aan onze kant nog te snel tot een counter waaruit de tegenstander kan scoren. Dat moet er dus uit. Ook het zelfvertrouwen mag gerust iets groter worden." Ten tweede hoopt Van Helsland oud-spelers van Tovaal over te ha len om terug te keren. „Dan doel ik onder anderen op studenten die uit de streek zijn weggetrokken en daardoor nu elders spelen. Zij zou den van grote meerwaarde kun nen zijn." Meteen promoveren hoeft van Van Helsland niet. Hij mikt in zijn eerste jaar op groei van zijn selec tie in de breedte en qua niveau. Het tweede jaar zou daaruit een promotie moeten voortvloeien, terwijl zijn ploeg het derde jaar sta biel zou moeten meedraaien in de tweede klasse. „Inderdaad, we zet ten hoog in. Ik vind dat niet erg, zonder ambities ben je nergens. HMHiHiji rit promotie-/degradatiewedstrij- den moeten spelen. Dat is niet niks, al ligt daarin ook meteen een mooie uitdaging." Kloetinge kende een goede voorbe reiding. De ploeg bereikte met ge mak de volgende ronde van het districtsbekertoernooi en boekte goede overwinningen op VC Vlis- singen (4-1) en FC Dauwendaele (4-1). „We geven weinig weg en creëren veel kansen", stelt Hou tepen, „al is het afwachten hoe het in de competitie gaat. Dan komen er toch altijd weer andere krach ten vrij. Neem Nieuw Lekkerland. Die ploeg heeft niet zo'n goede voorbereiding achter de rug. De ploeg werd uitgeschakeld in de be ker, maar dat zegt mij allemaal niets. De competitie is iets op zich." Kloetinge moet het vandaag stel len zonder Mark Schuit. GOES - Voor de 25e keer werden er de afgelopen dagen in Goes de KNVB Voetbaldagen voor de jeugd gehou den. Voor de voetbalbond reden om stil te staan bij dit heugelijke feit. Een delegatie van de KNVB bezocht gis teren het evenement. Voetbalvereniging SSV'65, die voor de 25e keer haar medewerking verleende, kreeg een herinneringsbord. Aan het voetbalkamp in Goes de den 108 voetballertjes mee. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113