sport 135 voor Oranje Trainingsarbeid Thiemo de Bakker geeft de doorslag in tweede ronde Hiddink en Advocaat goed uit startblokken Frankrijk loopt weer tegen zeperd aan Finland, dinsdag in De Kuip de tegenstander van het Nederlands elftal, verloor met 2-0 in Moldavië. Finland speelde bijna een uur met tien man na een rode kaart voor aanvoerder Sami Flyypia. Titelverdedigster Clijsters is snel klaar FC Zwolle koploper in eerste divisie VC Vlissingen heeft weer een bestuur Lievens met lichte vier zonder naar EK zaterdag 4 september 2010 van zijn drie doelpunten tegen San Marino. en scoort zelf de 2-0, 3-0 en 4-0. Na 66 minuten krijgt Huntelaar gezelschap van Van Nistelrooij die zijn rentree na 802 dagen in de blessuretijd opsiert met een luid bejubelde treffer: 5-0. Het zijn de schaarse hoogtepun ten in de verwachte wedstrijd van niks, waarin de vice-wereldkampi- oen voortdurend op zoek is naar enige ruimte in de mierenhoop voor het doel van San Marino. Maar niemand bij Oranje die ver der moeilijk doet over de armetie rige voorstelling. In San Marino is het alleen een kwestie van win- foto Ettore Ferrari/EPA nen. Voor de echte glorie moet je ergens anders zijn. San Marlno-Nederland 0-5 (0-2). 16. Kuyt 0-1, 38. Huntelaar 0-2, 48. Huntelaar 0-3, 67. Huntelaar 0-4, 90. Van Nistelrooij 0-5. Scheidsrechter: Evans (Wal). Toeschouwers: 4.127. Gele kaart: D. Simoncini, Delia Valle, Berretti, Bacciocchi (San Marino), Maduro (Nederland). NEW YORK - De een na de ander viel ten prooi aan de hitte en de vochtigheid in New York. Thiemo de Bakker hield in de nacht van donderdag op vrijdag stand en plaatste zich voor de derde ronde van de US Open. „Het was onwijs warm", vatte hij zijn tweede zege in de Verenigde Staten samen. De US Open van 2010 is het toer nooi van de kramp en de overver hitting. Ook de Kroatische tegen stander van De Bakker kon zich niet ontworstelen aan de klemmen de greep van het weer in New York. Ivan Dodig, als qualifier in het hoofdtoernooi gekomen, gaf zijn 21-jarige tegenstander goed par tij, maar hij moest zijn inspannin gen bij 3-2 in de vierde set beko pen. Na zijn tweede verzorgings pauze gooide Dodig de handdoek in de ring. De Bakker had toen een 2-1 voorsprong in sets (6-7 6-2 6-3). Voor de Nederlander was de opga ve van Dodig vooral een bevesti ging van zijn eigen progressie. Hij investeerde veel tijd en zweet in verbetering van zijn kracht en uit houdingsvermogen. Hij leverde zich onder meer over aan het har de regime van de oud-fitnesstrai- ner van Andre Agassi, Gil Reyes. „Ik ben tevreden met de keuzes die ik heb gemaakt, waardoor ik fysiek zo veel stappen heb gemaakt", al dus de winnaar na afloop. Dat De Bakker al ruim voor de US Open naar Amerika reisde om te spelen, ziet hij nu ook als een voordeel. In de volgende ronde wacht een te genstander van formaat: Robin Söderling. De als vijfde geplaatste topper ontdeed zich met speels ge mak van de Amerikaan Taylor Dent (6-2 6-2 6-4). In New York kijkt iedereen al uit naar de kwartfinale tussen de Zweed en Roger Federer. Dat Thie mo de Bakker daar nog tussen zit, lijkt slechts een formaliteit. Ook voor de Zwitserse tenniskoning. ASTANA - Guus Hiddink en Dick Advocaat hebben gisteren een vlek keloze start gemaakt in de kwalifi catiereeks die hen naar het Euro pees kampioenschap van 2012 moet leiden. Hiddink won met Turkije met 3-0 van Kazachstan, Advocaat was met Rusland succes vol bij Andorra (2-0). Voor zowel Hiddink als Advocaat is de opdracht duidelijk. De Neder landse toptrainers moeten hun nieuwe werkgevers naar het EK in Polen en Oekraïne leiden. Op pa pier staat Hiddink voor de zwaar ste opgave. Zijn ploeg treft in groep A onder meer Duitsland, Oostenrijk en België. Turkije, op het vorige EK nog in de halve fina le, had in de Astana Arena in ieder geval weinig moeite met Ka zachstan. Het elftal van Hiddink trok de de wedstrijd in een tijdsbestek van drie minuten naar zich toe. Arda Turan opende in de 24e minuut de score, Hamit Altintop maakte twee minuten later het tweede doelpunt van Turkije. Een kwar tier voor tijd tekende Nihat Kahve- ci voor het derde doelpunt in de Astana Arena. Advocaat boekte met Rusland een eenvoudige zege op Andorra. Pavel Pogrebnjak maakte beide doelpun ten. De 26-jarige aanvaller van VfB Stuttgart opende al vroeg in de wedstrijd de score. Na ruim een uur spelen bepaalde Pogrebnjak vanaf de strafschopstip de eind stand op 0-2. Dinsdag staat Rus land in Moskou tegenover Slowa kije, op papier de sterkste tegen stander in de groep. PARIJS - Het Franse voetbalteam heeft in de eerste officiële wed strijd na het desastreus verlopen wereldkampioenschap een neder laag geleden tegen Wit-Rusland. In Parijs eindigde gisteren de EK-kwalificatiewedstrijd in groep D in 0-1. Het winnende doelpunt van Ser gei Kysliak viel pas vier minuten voor tijd. Daarna had het team van de nieuwe bondscoach Lau rent Blanc niet meer de kracht om langszij te komen. In groep A verloor België thuis van Duitsland, de nummer drie van het WK. Miroslav Klose maak te kort na rust de enige treffer. Bij België hadden de Ajacieden Toby Alderweireld en Jan Vertong- hen een basisplaats, net als aan voerder Thomas Vermaelen (ex- Ajax), Timmy Simons (ex-PSV) en Moussa Dembélé (ex-AZ). Italië zette de EK-kwalificatiewed- strijd bij Estland met moeite in winst om. De nieuwe bondscoach Cesare Prandelli zag dat zijn ploeg na een uur een 1-0-achterstand binnen vijf minuten omzette in een voorsprong: 1-2. Antonio Cassano, die buiten de WK-selectie was gehouden, maak te de gelijkmaker, nadat Sergei Zen- jov het gastland na een half uur op voorsprong had gebracht. Leonar do Bonucci tekende even later voor de tweede treffer van de 'Az- zurri'. Wereldkampioen Spanje, tevens Europees titelhouder, is met een soepele zege begonnen aan het EK-kwalificatietoernooi. De ploeg van bondscoach Vicente del Bos que won in Vaduz met 4-0 van voetbaldwerg Liechtenstein. Fernando Torres (twee), David Vil la en David Silva brachten de Spaanse doelpunten op hun Terwijl hij zijn persconferentie gaf na zijn eenvoudige zege op de Duit ser Beek, dwaalde zijn blik voortdu rend af naar de rechterwand van de zaal. Daar waren op een televi sie beelden te zien van Söderlings partij. Federer rekent ook op een confrontatie met de man die hem dit jaar in Parijs van zijn 23ste halve finaleplaats op rij in een grandslam afhield. De Bakker denkt daar uiteraard an ders over. „Ik wil hogerop en dan zal ik ook van spelers als Söderling moeten winnen", aldus de fitte Westlander. Hij heeft de afstraffing van eerder dit jaar, toen Söderling hem op het gravel van Barcelona met 6-1 6-4 van de baan stuurde, nog wel in zijn achterhoofd. Maar De Bakker kent wel meer statistie ken: „Robin had het hier zwaar in de eerste ronde." Toen had hij bijna vier uur nodig om de Oosten rijker Andreas Haider-Maurer in vijf sets van zich af te schudden. NEW YORK Kim Clijsters (27) heeft het op nieuw prima naar haar zin in New York. De Belgische herintreedster won vorig jaar tot ieders verras sing kort na haar rentree de titel op Flushing Meadow. Als titelverde digster maakt ze vooralsnog geen fout bij het Amerikaanse Grand Slamtoernooi. Kim Clijsters won gisteren in de derde ronde moeiteloos van de Tsjechische Petra Kvitova. In am per een uur was de partij gedaan: 6-3 6-0. RIJSWIJK FC Zwolle is de nieuwe koploper in de Jupiler League. De ploeg won gisteravond de uitwedstrijd bij FC Dordrecht met 2-1 en zagen de ont troonde ranglijstaanvoerder Hel mond Sport bij Go Ahead Eagles verliezen: 2-0. Het FC Den Bosch van Istvan Bakx en Wilmer Kouse maker verloor met 3-0 bij Telstar. VLISSINGEN De leden van VC Vlissingen heb ben gisteren ingestemd met de be noeming van een interim-bestuur. Kees Kouman fungeert voorlopig als voorzitter, Kees Lindenberg als secretaris en Rinus Stouthamer als penningmeester. Daarnaast heeft de commissie 'Voorbereiding VCV op de toekomst' een drieledige op dracht gekregen: afhandelen van de lopende zaken, toekomstplannen voor de VCV te ontwikkelen en vóór eind 2010 nieuwe bestuursle den zoeken en voordragen. MIDDELBURG Roeier Roeland Lievens, afkomstig uit IJzendijke, komt tussen 10 en 12 september in actie op het EK roeien in het Portugese Monte- mor-o-Velho. De Zeeuws-Vlaming zit samen met Tim Heijbrock, Vincent Muda en Tycho Muda in de lichte vier zon der.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111