301 zeeland 'Ei jie knienen...?' Agrimarkt wil brede logistiek in Vlissingen Last Tango in Paris Jati Stins Seminar Wisseling van de wacht in top AM Zeeland BUSINESSSTATION KRUININGEN-YERSEKE Initiatief brengt verafgelegen Film by the Sea 10 t/m 19 september 2010 zaterdag 4 september 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker bm Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. oi18-636635 www.janstins.nl MIDDELBURG - Gino van Driessche is met ingang van 1 januari 2011 be noemd tot directeur van AM Zee land. Hij volgt [an Sips op, die ad interim leiding geeft aan dit regio kantoor van AM in Terneuzen. Gino van Driessche (35) is sinds 2008 werkzaam bij AM Zeeland, laatstelijk in dé functie van ontwik kelingsmanager. De overdracht van activiteiten van ]an Sips aan Gino van Driessche vindt de ko mende maanden plaats. AM Zeeland ontwikkelt op diverse locaties in de provincie vastgoed projecten, zoals de uitbreidings gebieden Othene in Terneuzen en Noorderpolder in Zierikzee, de ge- biedsontwikkeling Perkpolder in Hulst en het Scheldekwartier in Vlissingen, een nieuw deel van de binnenstad op het terrein van de voormalige scheepswerf De Schel de. VLISSINGEN - De hbo-opleiding Lo gistiek 8c Technische Vervoerskun de van de Hogeschool Zeeland houdt donderdag 9 september een logistiek seminar. Inleiders zijn Hessel Visser en Pieter Vierhout. Visser schreef diverse studieboe ken die gebruikt worden binnen de opleiding. Professor Vierhout, voorzitter van de raad van bestuur van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis, zal zijn visie op het be lang van logistieke kennis in de ge zondheidszorg schetsen. Het semi nar wordt gehouden in het kader van de introductieweek voor nieu we eerstejaars studenten. Naast de lezingen van Visser en Vierhout krijgen de studenten ook een presentatie van oud-student Anne Huissoon. Hij presenteert zijn afstudeerscriptie rondom de problematiek die bij logistieke sa menwerkingsverbanden ontstaat. Het programma begint om 13.00 uur met achtereenvolgens de pre sentatie scriptie alumnus van Huis soon, de eerste filmpresentatie van eerstejaars studenten. Daarna is Hessel Visser aan het woord over 'werken met logistiek'. Dan volgt de tweede filmpresentatie van de eerstejaarsstudenten. Vervolgens is het aan Vierhout over het onder werp 'Noodzaak van logistieke ken nis in de gezondheidszorg'. Burgemeester Jan Huisman (links) en gedeputeerde Kees van Beveren bij de officiële opening van het zakenstation door Claudia Sondervan I Compani voert je dinsdag 14 september met filmmuziek mee naar Last Tango in Paris. I Compani speelt de mooiste filmmuziek bij fragmenten uit de beroemde film Last Tango in Paris van Bernardo Bertolucci. Aansluitend speelt I Compani passionele tango- muziek. Zwoel, romantisch, meeslepend! Een niet te missen optreden tijdens Film by the Sea. Tijd: 14 september, 21.15 uur Bestel nu kaarten via www.filmbythesea.nl www.filmbythesea.nl KRUININGEN - Agrimarkt BV wil een servicedienst opzetten in Zee land, die mensen aan huis van diensten voorziet als boodschap pen, bibliotheekboeken of medicij nen. „Wij denken aan andere dis tributievormen om mensen in het buitengebied, die ver moeten rei zen voor voorzieningen, tegemoet te komen", zei commercieel direc teur Wilfred van Elzakker gisteren bij de opening van Business Sta tion Kruiningen-Yerseke. „Met de verouderende bevolking in de re gio zien wij daar trajecten voor." Het gebouw op het NS-station van Kruiningen is sinds dit voor jaar een zakenhuis waar voedsel producenten en dienstverleners uit de regio nieuwe initiatieven ontwikkelen. Het gebouw, inge richt door Economische Impuls Zeeland, biedt vergaderruimte, kantoren en werkplekken aan het spoor, die deelnemende bedrijven aan de hand van een 'puntente- goed' kunnen gebruiken. Maande lijks zijn er netwerkbijeenkom sten. De eerste daarvan, maandag 4 ok tober, wil Van Elzakker aangrijpen om partners te vinden die een rol willen spelen in zo'n service- dienst. Het aan huis brengen van door Frans van der Heijde Hoi, Frans!" Het waere twi uut-de-buurt-meis- jes van zevene en neg- ene, die me vanuut de speeltuun vö ons uus toeriepe, toen a'k op de fiets vöbie kwam. Ze lach te me toe en keke of ze zeie wouwe: 'Me kenne joe bie je voornaeme en dat zao je wete ook!' Noe ebb'ik weinig of hin moeite mee dit soort anspreken, mè ik docht ineêns an de tied da'k zelf nog een kind was. Dan aelde je 't nie in j'n oöd om een hroöt mens zömè bie zien of eur voornaeme te noemen, wan een voornaeme was toch een 'privé-bezit'. Ik weet nog goed da'k as kind ook es iemand, in een overmoedige buu, die 'k nie goed kende, bie z'n voornaeme noemde. As deu een adder gebete keek 'n me an en kort en bondig kreeg ik er van langs: „Ik bin 'me neer' vö joe, ik kan me nie herinne- re, da'k mee joe geknikkerd ebbe!" Zó was dat bie velen, nog nie eêns zö lang gelee. Oe 'oher' je plekke in durp of stad oe minder mensen je amicaal anspraeke. De dokter, de burgemeester, de domenie en de bovenmeester waere op een durp zulk soort mensen. Je sprak ze an mee d'r beroep, z'aode hlad hin voornaeme! De vrouwen krehe de eerbiedige titel 'mevrouw van de...' mee en alleên 'u' was goed genoeg! In 't Zeeuws bestaet het woordje 'u' nie, mè ik stamme nog uut de tied dao je as kind te verstaen kreeg hin dialect te praoten, zeker nie tegen een dokter of een domenie. En 't wier deu die personen ook hlad nie op pries gesteld dao je plat hieng praote. Een uutzonderinge was de schooldokter uut Goes, Franse van de Putte was z'n verheve klinkende naeme. Mè ie praotte zö plat as een cent, wibie 'n de gaeve ao een rusti ge klasse binnen een paer seconden te laete verandere in een drukke troep! As beginnend onderwijzer ei t'n ook mien klasse op 'sturm' gezet toen 'n, drek bie 't binnenkommen, vroeg an een joen: „Ei jie knienen?" Toen 't ventje bevestigend reageerde zei t'n: „Dan ei jie keutels ok!" Zöies slaet aoltied an bie huus van tiene! In die periode wier ik zelf aoltied 1 1 ■■■■■r.» iiBBiJinimnHi—bbtt—iM iMM^rgirgiigagF^fWi iggpspil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 110