281 zeeland Toch woontorens op havenplateau in Sint-Annaland 'Wat wij hier doen is 'Ga anders om met afsluiten van tunnel' THEREADSHOP^*, Helderheid Ergernis over nudisten landhuizen bij strandje Oesterdam MIDDELEEUWSE RESTEN De Walcherse Archeologische Dienst heeft op het bouwterrein voor de Golfslag in Domburg sporen ge vonden van een erf en huis uit 1000 na Christus. zaterdag 4 september 2010 B door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het plan stond ter discussie, maar na wikken en wegen heeft het Thoolse college besloten dat er toch woontorens op het havenplateau in Sint-Anna land moeten komen. Laagbouw zou te veel nadelen opleveren. Het havengebied in Sint-Annaland gaat binnenkort helemaal op de schop. Het havenplateau vormt één van de drie onderdelen van het plan. Al in 2006 werd het idee gepresenteerd om hier vier appar tementsgebouwen neer te zetten. Op de plek van de voormalige CZAV-silo komt een grote woonto ren. Daarnaast verrijzen nog drie iets lagere gebouwen. De steun voor het idee is de laatste jaren echter aan het afbrokkelen in de gemeenteraad. „Om dit plan heeft geen enkele inwoners gevraagd", verwoordde Bram van de Sande (CU) eerder dit jaar de gevoelens van veel partijen. Tijdens de college-onderhandelin gen van maart werd afgesproken de plannen voor het havenplateau te heroverwegen. B en W hebben bekeken of de hoge gebouwen ver- vangen kunnen wuiden door laag- door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De druk op de NV Westerscheldetunnel om anders om te gaan met afsluitingen van de tunnel neemt flink toe. Jan Lo- nink en Jaap Gelok, burgemeesters van Terneuzen en Borsele, willen hierover zoals gemeld overleg met de politie en de NV. Het Terneuzense CDA-raadslid Jaap Scheele stuurde donderdag een open brief aan de NV Wester scheldetunnel en de politie. De PvdA-fractie in Terneuzen kwam gisteren met een motie over het zelfde onderwerp en de Partij voor Zeeland stelt er maandag bij monde van Francois Babijn vragen over in de statencommissie econo mie en mobiliteit. Volgens Terneuzens PvdA-raadslid Jack d'Hooghe moet het mogelijk zijn opstoppingen na een ernstig ongeval - zoals dinsdagmiddag op de Westerscheldetunnelweg plaats vond - te voorkomen. Hij stelt als voorbeeld de Liefkenhoekstunnel GRATIS AD VOOR DE EERSTE 100 KLANTEN GRATIS i AD ROL CADEAU PAPIER BIJ AANKOOP VAN 3 WENSKAARTEN bouw, maar daar zouden veel na delen aan kleven. Zo zou er sprake zijn van een scheiding tussen dorp en haven, terwijl het juist de be doeling is die twee delen van Stal- land dichter bij elkaar te brengen. Bij laagbouw komt de voorzijde van de woningen logischerwijs aan de kant van het water te lig gen. Dat houdt in dat de achterzij de aan de dorpskant ligt. Het college voorziet verder proble men met parkeren. Onder de to rens kan een parkeergarage wor den aangelegd voor alle bewoners. Bij laagbouw kan dat niet. In dat geval moet dus een groot deel van het plateau worden opgeofferd aan parkeerplaatsen. Al met al vin den B en W deze nadelen zo groot dat ze de gemeenteraad voorstel len om gewoon bij het plan voor de woontorens te blijven. Een andere onderdeel van de ha venplannen is de Kleine Suzanna- polder. Daar komen woningen. Het college stelt voor om er, in te genstelling tot eerdere plannen, al leen huizen te bouwen voor per manente bewoning. Recreatiewo ningen staan een groot deel van het jaar leeg en dat zou geen bevor dering zijn voor het woon- en leef- kliuiddi vdii liet wijkje. bij Antwerpen. Bij afsluiting van één van de tunnelbuizen wordt daar het autoverkeer in beide rich tingen, met een snelheidsbeper king, door één buis geleid. D'Hooghe roept in zijn gisteren in gediende motie op hetzelfde te doen in de Westerscheldetunnel en andere oplossingen uit te wer ken. De PvdA-motie komt 30 sep tember aan de orde in de Terneu zense gemeenteraad. Maandag al zal fractievolger Babijn van de Partij voor Zeeland om uit leg vragen aan het dagelijks provin ciebestuur. Hij zal pleiten voor be tere informatievoorziening en wil dat de in april afgesloten Braak- manweg als calamiteitenroute ach ter de hand wordt gehouden. Giel van Boom van de Terneuzense par tij TOP-Gemeentebelangen juicht alle aandacht toe. „Iedereen is nu gelukkig wakker geschud. Wij heb ben hierover in april al vragen ge steld. Toen hebben B en W er zich met een Jantje van Leiden vanaf gemaakt." Archeoloog Bram Silkens bij de bouwput in Domburg, waar de Walcherse Archeologische Dienst sporen vond die erop wijzen dat daar rond 1000 na Christus een boerderij met erf stond. foto Ruben Oreel THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen dat de ge meenteraad keuzes gaat maken als het gaat om de zogeheten ruim- te-voor-ruimte regeling. Die houdt in dat in het buitenge bied nieuwe burgerwoningen ge bouwd mogen worden als daar een bedrijfspand voor wordt ge sloopt. Er ligt een plan om aan de Mosselhoekseweg bij Tholen een oud kassencomplex te slopen. Er komen vier landhuizen voor in de plaats. Enkele agrariërs in de omge ving klaagden daarover. Ze vrezen voor klachten van de bewoners. Daarop schoof de raad een besluit naar voren in afwachting van lan delijke wetgeving, maar die blijft voorlopig uit. Het college vindt dat nu een knoop moet worden door gehakt. Het onderwerp wordt be sproken in de commissie ruimte. door Rob Paardekam THOLEN - De gemeente Tholen kan niets doen tegen mensen die naakt recreëren op het strandje bij de Bergsediepsluis. Dat antwoor den burgemeester en wethouders op een brief van een boze inwo ner. Volgens het college ligt de be voegdheid om op te treden bij de politie. In zijn brief aan de gemeente doet Tholenaar Mark van Weenen zijn beklag over de nudisten in het re creatiegebiedje aan de Oesterdam. Ze zitten volgens hem niet op het drukke strandje aan de Thoolse kant van de Bergsediepsluis, maar aan het iets minder drukke 'twee de strandje* aan de zuidkant van de sluis. Daar zou de gemeente een deel hebben aangewezen voor naaktrecreatie. Dit gebiedje is vol gens hem met een witte streep af gebakend. „Maar de nudisten komen daar ge woon overheen met hun poedel naakte lichamen", aldus de brief schrijver. „Ze lopen gewoon tus sen de kinderen door." Volgens Van Weenen zijn de naakte zon- aanbidders vrijwel uitsluitend Bel gen. Veel andere recreanten zou den zich ergeren aan deze nudis ten. Het college antwoordt dat naaktre creatie in ons land mag plaatsvin den op daarvoor aangewezen be stemmingen. Bij de Oesterdam heeft de gemeente echter geen lo catie benoemd. Toch kan ze wei nig doen tegen de overtredingen die daar kennelijk plaatsvinden. Volgens B en W ligt de bevoegd heid om op te treden bij de politie en het openbaar ministerie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 108