agetst" zeeland 127 De buurman: het weer allemaal pais en vree Onderzoek transferium /TXAutoTeam.nl Aardwarmte Vrouwengilde houdt Ierse avond deltamarina Solo-album van Dingeman de Visser Overvallers met maskers slaan man Altijd de auto die u nodig hebt, wanneer u hem nodig hebt Iftar-maaltijd met dansende derwisjen Y£ JAVermeulen Autoverhuur /-^JÈLA voel je v r I j Pearyweg 6 GOES i Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl Helpen met koken en afwassen hoort erbij in het Ardurn-huis. GOES - De Werkgroep Autovrije Dag Goes onderzoekt in de week van de Mobiliteit, van 11 tot 19 sep tember, het gebruik van het trans ferium bij de Zeelandhallen. Het college wil het transferium wegbe- zuinigingen maar de Werkgroep gelooft dat het in een duidelijke be hoefte voorziet. Op zaterdag 11 en dinsdag 14 september worden ge bruikers naar hun ervaringen ge vraagd. De week van de mobiliteit wordt voorts gevierd met een actie 'Met belgerinkel naar de winkel': een poging om Goesenaren op de fiets boodschappen te laten doen. De traditionele autovrije dag is op zondag 19 september. Een deel van de Troelstralaan wordt autovrij. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland wil op korte ter mijn onderzoek (laten) doen naar de mogelijkheden voor het op slaan van energie in de Schou- wen-Duivelandse bodem en het benutten van aardwarmte. TERNEUZEN - Drie donkere mannen met bivakmutsen op hebben don derdagavond omstreeks tien uur een 21-jarige man uit die plaats mis handeld in Terneuzen. Hij werd aan de Verlengde van Steenbergenlaan in een auto getrok ken. In de auto kreeg hij klappen. Toen de auto aan de Schependijk tot stilstand kwam, wist hij te ont snappen. De mannen stapten ook uit en er ontstond een gevecht. Uiteindelijk kon de 21-jarige man wegrennen en de politie alarmeren. De politie is op zoek naar getuigen. Die kunnen zich melden bij een po litiebureau of op het nummer 0900-8844. Veerdam 3 www.deltamarina.nl 0113-307171 schoenen en vrijetijdskleding Uitgebreide cof/ectie zeiIpa kken zaterdag 4 september 2010 B RITTHEM Streektaalzanger Dingeman de Vis- sci uit RiUhcm presenteert mui- gen zijn solo-album Vo degeen die a't wil wete. Dat gebeurt in Fort Rammekens bij Ritthem. Om 14.00 is er eerst een optreden van drie leden uit De Vissers band Donder. Om 15.00 uur speelt Dingeman de Visser alle liedjes van zijn nieuwe cd. Alle nummers zijn in het Zeeuws. De Visser begeleidt zichzelf op gi taar en mondharmonica. TERNEUZEN „Het is een stuk levendiger, 's Morgens staan ze buiten even te ro ken. Ze zijn altijd vrolijk, groeten steevast." bracht hij pruimen mee. Dat von den we erg leuk. Ja, ja, ze waren lekker hoor." Hij heeft louter goe de ervaringen met de andere bewo ners van de Oesterbank. „Ze kwa men ook kennismaken." „En", vult begeleider Maurice Raas van Arduin aan. „we zijn ook uitge nodigd voor de buurtbarbecue van daag, hiernaast op nummer 10. Daar zullen we overigens alleen iets drinken, zeg maar 'op de bor rel', want we moeten rekening houden met diëten van cliënten. Sommigen mogen niet te veel zout, anderen moeten vetarm eten. Dus houden we hier z.elf een barbecue. Ze bieden ons ook een middagje golf aan, overigens op de golfbaan in Middelburg, niet bij de Goese Golf Dat is een leuk gebaar. Wij voelen ons daardoor welkom hier." Kees van Burg - de buurman 'van de pruimen' - vindt de komst van de Arduin-bewoners een aan winst. „Het is een stuk levendiger, 's Morgens staan ze buiten even te roken. Ze zijn altijd vrolijk, groe ten steevast." Van Burg ontfermt zich af en toe over één van de jongens. Mag zwemmen in het Goese Meer, waarbij hij een oogje in het zeil houdt. „En we gaan nog een keer samen fietsen." Volgens Van Burg, die zelf niet pro cedeerde tegen de Arduin-woning, zijn de meeste bewoners aan de Oesterbank bijgedraaid. „Uiteinde lijk bleek het geen probleem te zijn om de Arduin-bewoners uit te nodigen voor de buurtbarbecue. Kijk, het zijn in feite gewone jon gens die een beetje begeleiding no dig hebben. Overdag werken ze of gaan ze naar school." Zoals Kees Verhoek, oor spronkelijk uit Oosterland. Na een zwaar auto-onge val, waarbij twee doden vielen en hij zelf zwaar gewond raakte, doet hij aangepast werk op de metaalaf deling van sociale werkvoorzie ning De Zuidhoek in Zierikzee. En René de Winter uit Nisse ontbrak het vroeger aan mogelijkheden speciaal onderwijs te volgen. Zo kon hij geen enkel diploma halen. „Maar, ik werk wel. Samen met mijn broer op ons akkerbouwbe drijf in Nisse. Lekker buiten." In hun vrije tijd vermaken ze zich wel. Kees sleutelt graag aan auto's en brommers, stofzuigt ze of haalt er een spons over. René is gek van oude klokken. Acht hangen er. „Het tikken, de slagen, de tech niek, daar geniet ik van." In het weekend gaat 'ie wel eens stappen. Naar Nationaal op de Grote Markt. „Draaien ze ook leuke muziek." Nee, ze zijn gewone, brave jon gens. zeggen ze. Geen gekken waar de buurt bang voor moet zijn. Kees: „Ik zeg altijd: nobody is per fect and my name is Nobody." Een brede grijns. Ja, Kees is de mop pentapper van de Oesterbank. Zes cliënten wonen in het royale huis van Arduin aan de Oesterbank. Ze hebben eigen kamers, maar delen woonkamer, badkamer en keuken. En niet ais u hem niet nodig hebt! GOES Turkse en Marokkaanse gerechten staan woensdag 8 september na zonsondergang op tafel in wijkge- bouw De Spinne in Goes tijdens een Iftar-maaltijd van Stichting Va riant Goes. Er is een korte lezing over riten in de Ramadan en een optreden van Turkse Derwisj-dansers. Aanvang is 19.30 uur. De maaltijd begint om 20.20 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij Güler Diribas, 06 - 18279512 of via email c.diribas@kpnplanet.nl Mobiliteitsoplossingen voor particulier én bedrijf! de tuin van de Arduin-woning aan de Oesterbank. foto's Willem Mieras GOES - Het Vrouwengilde in Goes ziek, dia's en vertellingen over Ier- begint het nieuwe seizoen met land vanaf 19.30 uur. De eerste in een Ierse avond in de Magdalena- loopsoos van het gilde is woens- zaal. Er is een programma met mu- dag 15 september vanaf 14.00 uur. Onderdeel van de Automotions Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107