81 buitenland Eerste stap 'op weg Zelfs buren van The Stig wisten niets van dubbelleven 'Simon kpn Bouterse had knokkelkoorts Tweejarige jongen stopt met roken Echtgenoot wil Zsa Zsa Gabor plastineren Man toont handen na transplantatie ONDERHANDELINGEN Netanyahu en Abbas beginnen besprekingen in Opnieuw olieplatform ontploft in Golf vrijdag 3 september 2010 PARAMARIBO Desi Bouterse, leed de afgelopen week aan knokkelkoorts en over vermoeidheid. Hij zei dat gisteren op een persconferentie in Paramari bo. Over de redenen voor de afwe zigheid van Bouterse gingen veel geruchten. Zo werd gezegd dat hij een beroerte had gehad. Bouterse legt maandag zijn eerste staatsbe zoek af. Hij gaat naar Brits Guyana. JAKARTA De tweejarige Indonesische ket tingroker Ardi Rizal is afgekickt. Het jongetje kwam eind mei in het nieuws met een video waarop hij zuigend aan een sigaret te zien was. Zes maanden nadat zijn vader hem de eerste sigaret gaf, rookte hij er veertig per dag. Met zijn moe der is hij naar Jakarta gegaan voor een succesvolle behandeling. BERLIJN De echtgenoot van actrice Zsa Zsa Gabor wil haar lichaam na haar dood bewaren door het te plastin eren. Dat is een conserveringstech niek waarbij siliconen worden in gebracht. „Mijn vrouw heeft er al tijd van gedroomd dat haar schoon heid onsterfelijk zou zijn", zei Fre deric von Anhalt (65), gisteren in de Duitse krant Bild. LOUISVILLE Een man in de Amerikaanse staat Kentucky die een dubbele hand transplantatie onderging, is giste ren voor het eerst in de openbaar heid verschenen. Richard Edwards kan van beide handen inmiddels de vingers bewegen. De operatie vorige week duurde achttien uur. Zijn eigen handen verloor Edwards bij een brand. GRAND ISLE Opnieuw is in de Golf van Mexico een olieplatform ontploft. Het on geval gebeurde gisteren ten westen van olieplatform Deepwater Hori zon, dat op 20 april ontplofte. Dat heeft de Amerikaanse kustwacht gezegd. In de omgeving van het platform zou over een lengte van anderhalve kilometer een olieglans in het water zijn waargenomen. Richard Edwards Kolonisten kondigen kort voor begin vredesbesprekingen nieuwe bouwplannen aan. Clinton wil geen gedetailleer de oplossing opleggen, maar idee is wel dat er twee staten moeten komen. Overleg elke twee weken. WASHINGTON - Uren voor het be gin van de Israëlisch-Palestijnse vredesbesprekingen, kondigden Joodse kolonisten gisteren nieuwe bouwplannen aan in hun enclaves op de Westelijke Jordaanoever. Ze verbreken daarmee een overheids maatregel om de bouw gedeeltelijk op te schorten tot 26 september. De directe besprekingen tussen premier Netanyahu en president Abbas werden in Washington ge opend door Hillary Clinton, de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken. Het is de eerste keer sinds december 2008 dat de leiders van Israël en de Palestijnen weer rechtstreeks met elkaar praten. Het vredesoverleg werd afgebro ken toen Israël de Gazastrook bom bardeerde en binnenviel, waar door circa 1.300 inwoners van Ga za werden gedood. De Hamas- beweging is niet vertegenwoordigd tijdens het overleg. De tweestatenoplossing is de eni ge oplossing, verklaarde Clinton gisteren, die tegelijkertijd bena drukte dat de Verenigde Staten geen gedetailleerde oplossingen zullen opleggen. „Alleen u kunt dit doen", sprak ze Abbas en Neta nyahu toe. Naftali Bennet, directeur van de kolonistenorganisatie Yesha, kon digde gisteren aan dat kolonisten snel beginnen met de bouw van huizen en andere gebouwen in minstens tachtig dorpen. Abbas riep Netanyahu tijdens de opening van het overleg meteen op om een einde te maken aan bouwactiviteiten van kolonisten. Ook dient Israël de blokkade van de Gazastrook te beëindigen. „Het wordt niet eenvoudig", waar schuwde Netanyahu alvast. „Een ware vrede, een blijvende vrede, kan alleen worden bereikt door pijnlijke concessies van beide zij den. Het volk van Israël en ik als premier zijn bereid om deze weg te bewandelen - een lange weg in korte tijd - om een ware vrede te bereiken." Clinton veroordeelde de twee door Harnas geclaimde aanslagen dinsdag en woensdag op Israëliërs, waarbij vier van hen werden ge dood en twee gewond raakten. Abbas en Netanyahu hebben giste ren afgesproken om de twee we ken met elkaar te praten. LONDEN - Voor de kijker van het tv-programma Top Gear was het een wekelijks terugkomend myste rie: wie gaat er toch schuil achter de witte helm met het zwarte vi zier van The Stig? Over deze vraag is jarenlang gespeculeerd. Aanvan kelijk werd gedacht dat de coureur, die in het autoprogramma van de BBC zijn onmogelijke capriolen laat zien, Formule i-coureur Mark Webber was nadat presentator Je remy Clarkson hem een T-shirt gaf met daarop: 'I am The Stig'. The Stig is een bijnaam die Clark son bedacht toen hij op de middel bare school zat. Later grapte For mule i-racer Damon Hill dat hij The Stig was en ook Michael Schu macher werd die rol al eens toege schreven. Deze week beëindigde een Britse rechter een eind aan het spelletje en maakte bekend dat de 35-jarige Ben Collins de voor bije zeven jaar optrad als de gemas kerde coureur. Het was Collins zelf die de identiteit van The Stig wil de onthullen. In zijn autobiografie The man in the white suif"(de man in het witte pak) schrijft hij er over. De BBC probeerde via een rechtszaak de publicatie van het boek, dat op 16 september ver schijnt, tegen te houden, maar de rechter gaf Collins woensdag ge lijk. Uitgeverij Harper Colins noemde het 'een overwinning voor de vrijheid van meningsui ting' en zei dat het een 'fantastisch verhaal is om te vertellen'. Collins nam de rol in 2003 op zich toen zijn voorganger Perry Mc Carthy als The Stig werd ontmas kerd. Collins deed stunts in de film National Treasure 2. Ook nam hij in James Bond film Quantum of Solace de stuntscènes van de 007-acteur Daniel Craig voor zijn rekening. Collins won een aantal Formule 3-wedstrijden en werkte als rijinstructeur in het Britse le ger. Een oud-collega zei tegen de Britse krant The Sun dat iedereen in het regiment wist dat Collins The Stig was. Veel mensen wisten echter niets van zijn dubbelleven, inclusief zijn buren. „Ik heb nooit iemand door de straat zien racen, alleen mezelf op mijn fiets", aldus een twaalfjarige buurjongen. wmtmmmmmmsffimmmfflmmiMmmmmm Nokia E72 vanfJWJ voor €13,80 Geldig gedurende l jaar bij een 2-jarig BedrijfsFlexibel abonnement i.c.m. een 2-jang Pocket Internet Zeker (Nokia smartphones) of i.c.m. een BlackBerry Internet Service (BlackBerry smartphone) abonnement Zowel voor een nieuw abonnement als voor een verlenging. Genoemde abonnementsprijzen zijn per maand, exclusief btw. Deze actie loopt van 1 september t/m 31 oktober 2010 Vraag naar de voorwaarden. kpn Business Center Goes 0113 23 20 22 kpn.com/zakelijk sluit je aan door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Simon Wiesenthal, de man die zijn leven wijdde aan het opsporen van nazi-misdadigers, werkte tien jaar lang voor de Mos- sad. De Israëlische geheime dienst betaalde zijn kantoor in Wenen en stuurde hem maandelijks 300 dollar als vergoeding. Dat staat te lezen in een nieuw boek van de bekende Israëlische historicus Tom Segev. Het ver schijnt vandaag. Segev is tot zijn conclusie geko men aan de hand van authentieke documenten uit Wiesenthals nala tenschap, zo meldt het Israëlische dagblad Ha'aretz. Hij weerlegt daarmee voor een klein deel de vaak gehoorde beschuldiging dat Is raël vrijwel niets heeft gedaan om voortvluchtige oorlogsmisdadigers uit de Tweede Wereldoorlog op te sporen van. De bekendste uitzondering was in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8