28I 'We moeten het eerst waarmaken' PZC BROUWERSHAVEN-ZIERIKZEE Een mooiere seizoensstart kan Jaouad Fertoute zich niet wensen: met zijn nieuwe club tegen zijn oude club. 49 jaar na dato weer opening Paspoort Prijs- doorbraak! Logitech www.pzc.nl/webwinkel Universele afstandsbediening LOGITECH HARMONY® 300 vrijdag 3 september 2010 Jaouad Fertoute heeft in zijn twee seizoenen bij Brouwershaven acht keer gescoord. In 1961 troffen Zierikzee en Brouwershaven elkaar óók op de openingsdag van de competitie, in vierde klasse C van het zondagvoetbal. Zierikzee won toen op eigen veld met 4-2. Bij rust was het al 4-1. Scoreverloop: de Vlieger 1-0 en 2-0, Tromper 3-0, Van Beveren 4-0, Wurth 4-1, Kooman 4-2. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De laatste twee seizoe nen verdedigde hij de kleuren van Brouwershaven, maar in de ope ningswedstrijd van dit voetbalsei zoen staat Jaouad Fertoute als spe ler van Zierikzee pal tegenover zijn ex-ploeggenoten. „Wij moe ten Brouw niet onderschatten", be seft hij. Fertoute kwam twee jaar geleden in de Zierikzeese Waterwijk wo nen. Als goede bekende van Brou wershaven-speler Dick van Splun- der viel zijn keuze op diens club. „We hebben ooit afgesproken om op oudere leeftijd nog ergens sa men te gaan voetballen." Door knieoperaties kwam dat er in twee jaar nauwelijks van. Van Splunder stopte noodgedwongen als actief voetballer en Fertoute rolde van de ene in de andere blessure. „Eerst mijn knie, toen mijn ham string en daarna mijn achillespees. Ik ben bijna niet fit geweest, maar ik kreeg door de krappe selectie ook bijna geen tijd om fit te wor den. In het veld werd er te veel van me gevraagd. Ik trainde maar één keer per week en kon het niet meer opbrengen. Het jaar voordat ik bij Brouw kwam, waren ze der- Naam: Jaouad Fertoute. Leeftijd: 39 jaar. Woonplaats: Zierikzee. Clubs: SHO, Barendrecht, SHO, Delta Sport, Strijen, Smitshoek, Brouwershaven en Zierikzee. Favoriete positie: „Achter de spit sen of als één van de spitsen." Hoogtepunt carrière: „De finale van de amateurbeker spelen in de Rotterdamse Kuip. We speelden met SHO tegen Babberich als voor- wedstrijd van Heerenveen-Roda JC (seizoen 1996/1997). Dieptepunt carrière: „Dat heb ik niet gehad." de geworden en pakten ze een pe riode. Het jaar daarna hoopten we mee te kunnen doen om het kam pioenschap, maar het viel allemaal wat tegen." En dus volgde dit seizoen de over stap naar Zierikzee. „Ik heb er van de zomer alles aan gedaan om fit te worden. Ik heb voor mezelf gelo pen en ik ben nu fit!" In de voor bereiding speelde Fertoute alle duels mee. In de vierde klasse B wordt Zierikzee getipt als titelkan didaat, maar Fertoute weet als geen ander hoe het er in de vierde klasse aan toegaat. „Wij moeten niet denken dat het gemakkelijk wordt. Ik kwam uit de hoofdklasse en ging terug naar de tweede klas se. Toen dacht ik: die gasten kun nen niet voetballen. En toen ging ik van de tweede naar de vierde klasse. Dat is helemaal niks, dacht ik toen. Maar wij moeten de boel echt niet onderschatten en zullen echt geen uitslagen van 10-0 neer gaan zetten. We moeten het eerst maar eens waarmaken." Zijn vierdeklasse-ervaring - en zijn kennis van Brouw - heeft de aanvaller overdragen aan Zierik zees nieuwe trainer Marcel van Duijn en zijn ploeggenoten. „Als je tegen Brouw binnen vijf minu ten scoort, kan het makkelijk wor den. Dan moeten ze ruimte weg gaan geven. Als het lang 0-0 blijft, wordt het moeilijk voor ons. Wij zullen zelf vanaf de eerste minuut één op één gaan spelen. Brouw heeft in Patrick (Berrevoets) ie mand die met een uitval gevaarlijk kan worden. We moeten dus zor gen dat de bal op de spits niet gege ven kan worden." Fertoute vindt het fijn om direct tegen zijn oude maatjes aan te tre den. „Toen ik het programma las dacht ik: 'leuk'. Bij Brouwershaven staat altijd wind en als je er in de winter moet spelen, is het er altijd koud. Je kunt het maar gehad heb ben. En het is leuk om die oude jongens weer terug te zien. Ik ben nog nooit ergens met ruzie wegge gaan." Jaouad Fertoute heeft zijn vierdeklasse-ervaring én zijn kennis van tegenstander Brouwershaven overdragen aan Zierikzees nieuwe trainer Marcel van Duijn en zijn ploeggenoten. foto Ronald den Dekker 'WEBWINKEL v*r Uw bestelling wordt verzekerd verzonden door: Post categorie Diversen Met deze Logitech Harmony® 300 universele afstandsbediening kunt je 5 ap paraten bedienen. De afstandsbediening werkt met entertainmentapparatuur van meer dan 5.000 merken en 225.000 modellen. Logitech Harmony® 300. Makkelijk te installeren. Eenvoudig in gebruik. Betere controle over dat wat op je tv is aangesloten. De Logitech Harmony® 300 vervangt tot 4 andere afstandsbedieningen Houd controle over uw apparatuur! Met één druk op deknop "TV kijken" gaan vanzelf uw televisie, settopbox en surroundset aan. Programmeer en personaliseer je afstandsbediening. Klik direct door naar je favoriete zenders of speciale functies, zoals het wisselen van beeldgrootte of video on demand. Met de eenvoudige online setup verbind je je afstandsbediening aan je compu ter en voer je in welke apparatuur je hebt. Dan kun je achterover leunen en de online software zal zorgen voor het lastige gedeelte. Adviesprijs: €29,95 Lezersprijs: 19,95* 'exclusief verzendkosten van 4,95 X BON LOGITECH HARMONY 300 Hierbij bestel ikx de 'Logitech Harmony 300 a 19,95* exclusief verzendkosten van 4,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900-2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Om OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Logitech Harmony 300', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle Informatie die u aan on: Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant e treft u nadere informatie aan. verstrekt is de i op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78