sport 127 veranderen Martin Simek gelooft in Angelique van der Meet Cervélo loodst kopman Hushovd naar de zege Kerkhove speelt als herboren Klaas-Jan Huntelaar Speelschema eindrondes Thermphos International Tennis Tournament vrijdag 3 september 2010 11 „Ik had het gevoel dat ik in de WK-finale van m 1 waarde had kunnen zijn" door Leon ten Voorde SAN MARINO - Het Nederlands elf tal begint vanavond in San Marino aan een nieuwe kwalificatiecyclus, maar de verwachting is dat bonds coach Bert van Marwijk veel bij het oude zal laten. Het moet wel heel vreemd lopen wil hij breken met de nihilistische koers die Oranje naar de finale op het WK heeft gebracht Een dag voor vertrek naar San Ma rino werd de bondscoach nog maar eens geconfronteerd met de bikkelharde kritiek van Johan Cruijff, die aan het begin van de week liet optekenen dat het spel van Oranje in Zuid-Afrika hem pijn aan de ogen had gedaan. Van Marwijk haalde de schouders op, blikte stoïcijns de zaal in en merk te op dat iedereen recht heeft op zijn eigen mening. Om er vervolgens in een adem aan toe te voegen dat hij de man is die beslist. Met andere woorden: Johan Cruijff en al die andere criti casters mogen roepen wat ze wil len, Van Marwijk lijkt niet van plan te zijn om Oranje een iets fris ser en avontuurlijker uiterlijk te ge ven. Wie op een WK de finale haalt, hoeft namelijk niet zo veel te ver anderen, zo luidt de opvatting van Van Marwijk, die overigens wel toegeeft dat het positiespel van Oranje een stuk beter kan. En dat is nou net het tegenstrijdige in het denken van de bondscoach, want het Nederlands elftal kan daarin al leen stappen maken als het afstapt van het defensieve blok op het middenveld Van Bommel/De Jong. Zolang Van Marijk vasthoudt aan twee controleurs in het hart van het elftal, die moeite hebben 'om in de bal te spelen', komt er geen MURCIA - Bij het bestuderen van het rittenschema van de 65e Ron de van Spanje viel Thor Hushovd al vrij snel het profiel van de zesde etappe op. Een vlakke rit met een pittige 'puist' op zo'n twintig kilo meter voor de finish. De Noor wist onmiddellijk dat in die etap pe kansen lagen. De Alto de la Cresta del Gallo zou waarschijnlijk te zwaar zijn voor bonkige sprin ters als Mark Cavendish en Tyler Farrar, waardoor Hushovd zonder die rivalen zou kunnen excelleren in de sprint. Dankzij uitmuntend werk van zijn ploeggenoten kon Hushovd het plan succesvol afronden. De kam pioen van Noorwegen troefde in de spurt van een uitgedund pelo ton de Italiaan Daniele Bennati (tweede) en de Sloveen Grega Bo le (derde) af en boekte daarmee zijn derde grote succes van het door Roeland van Vliet tempo en variatie in het spel van het Nederlands elftal. Vooral ook omdat de opbouw van de laatste li nie ook al met horten en stoten verloopt. Van Marwijk verdedigde deze week de keus voor zijn veldbezet- ting met een verwijzing naar we reldkampioen Spanje, dat met Bus- quets en Alonso ook twee contro leurs in de finale had opgesteld. Dat klopt, maar wat Van Marwijk er niet bij vertelde is dat vooral Busquets ook aan de bal een pri ma speler is die het vermogen heeft het spel snel te verplaatsen. De vergelijking met Spanje gaat in de praktijk dan ook mank. Met het zwakke San Marino treft Nederland vanavond een ideale te genstander om eens iets anders te proberen. Bijvoorbeeld door de op bouwer Maduro in het hart van de defensie te koppelen aan Mathij- sen en de snelle denkers Van der Vaart of Janssen naast Van Bom mel te posteren. Het is echter maar zeer de vraag of Van Mar wijk die kant op wil met Oranje. Grote vraag is welke rol de keuze heer van Oranje voor Ruud van Nistelrooij in gedachten heeft. De aanvalsleider van Hamburger SV staat waarschijnlijk lager in de pik orde dan Klaas-Jan Huntelaar, op basis van het recente verleden de beoogde vervanger voor de gebles seerde Robin van Persie. Van Nis telrooij heeft op dit moment wel meer wedstrijdritme dan Huntel aar. John Heitinga zit tijdens het duel met San Marino een schorsing van één duel uit. Hij wordt waarschijn lijk vervangen door Ron Vlaar. Vurnon Anita treedt naar verwach ting in het zonnige Serravalle in de voetsporen van linksback Gio vanni van Bronckhorst, die zijn loopbaan na het WK heeft beëin digd. MIDDELBURG - Met stevig powerten- nis heeft Angelique van der Meet zich gisteren naar de kwartfinales van het Thermphos International Tennis Tournament geslagen. De speelster uit 's-Heer Abtskerke, de nummer 401 van de wereld, is niet ontevreden over haar spel in Mid delburg, maar weet dat ze meer moet kunnen om de echte top te bereiken. „Met alleen hard slaan kom ik er niet", zei ze. „Ik moet nog beter leren slicen en vol leyen." De negentienjarige Van der Meet had twee weken geleden het Ne derlands kampioenschap in Am stelveen kunnen spelen. Maar dat toernooi heeft voor haar niet zo veel meerwaarde. Ze ging liever trainen. In Italië, bij Martin Simek. De Tsjechische Nederlander, beter bekend als interviewer op radio en televisie, heeft een grote reputatie in de tennissport. Hij begeleidde bijvoorbeeld Michiel Schapers eind jaren tachtig naar de 25e plaats op de wereldranglijst. Tegen woordig traint hij talenten, op hun eigen verzoek. Simek zegt niet tegen iedereen 'ja', weet Van der Meet. „Hij zei tegen me: 'Ik ga mijn tijd niet verdoen met tennissers die geen talent heb ben en niet de top honderd gaan Martin Simek halen'. Dat vond ik een mooi com pliment. Maar het moet er natuur lijk nog wel uitkomen." De Bevelandse kreeg bij Simek in dividueel onderricht in slicen en volleyen. „Hoe hoger je komt, hoe moeilijker je punten pakt", doceer de ze.'„Dan moet je niet alleen hard kunnen slaan, maar ook kun nen slicen. Dan kun je naar het net toekomen en daar de rally naar je toetrekken met een goede volley." Dat spel zit nog niet ingebakken bij Van der Meet. In de partij te gen Josanne van Bennekom (eer ste ronde) en Kelly Versteeg (twee de ronde) bleef ze voornamelijk rond de baseline hangen. Met spierballentennis stuurde ze haar tegenstandsters alle kanten op. Af en toe varieerde ze met een drop shot. Van der Meet is in Middelburg als eerste geplaatst. Eigenlijk is een 10.000 dollartoernooi een evene ment onder haar niveau. Ze is be ter op haar plaats op een toernooi met 25.000 dollar aan prijzengeld. Daar is winst in de eerste ronde al goed voor acht punten voor de we reldranglijst. In Middelburg krijg je hetzelfde aantal pas als je de finale haalt. „Normaal zou ik hier niet meedoen, maar het is toch wel mooi om een keer dichtbij te spe len. Ik kan gewoon in mijn eigen dorp inslaan, ik hoef niet lang te reizen, kan gewoon thuis slapen... Da's ook wel eens lekker." Angelique van der Meets maatje Bernice van de Velde bereikte giste ren eveneens de laatste acht. De in woonster van 's-Gravenpolder stuurde qualifier Ghislaine van Baal met 6-1 6-1 naar huis. In min der dan een uur was ze klaar. In het dubbelspel hadden de Beve landse vrouwen nog genoeg ener gie over om ook dat onderdeel winnend af te sluiten. In de avon duren wonnen ze hun kwartfinale eenvoudig van de Zweedse Anna Brazhnikova en de Marokkaanse Fatima El Allami. Het werd 62 en 6-4. jaar. Na de overwinning in het Noors kampioenschap en een etap pezege in de Ronde van Frankrijk, kreeg de Scandinaviër ook in de Vuelta de bloemen. Rabobank kende een teleurstellen de dag in Spanje. Vooraf hoopte de Nederlandse formatie op een goede prestatie van Oscar Freire, voor wie het profiel ook ideaal leek. De Spanjaard verkeert echter (nog) niet in goede vorm en moest op de co! vroeg lossen. Tot overmaat van ramp verloor de Nederlandse klassementsrenner Laurens ten Dam kostbare tijd. Hij kwam in aanloop naar de Alto de la Cresta del Gallo ten val. De Belg Philippe Gilbert, die als zesde over de streep kwam, be houdt de leiding in het algemeen klassement. De kopman van Rabo bank, de Rus Denis Mentsjov, ein digde als 23e in het peloton. dooi Roeland van Vliet MIDDELBURG - Van de drie Zeeuw se speelsters die in de kwartfinales van het Thermphos International Tennis Tournament zitten, maakt Lesley Kerkhove tot nu toe de meeste indruk. De achttienjarige Zierikzeese, die tot voor het toer nooi in Middelburg worstelde met haar spel, heeft al twee sterke land genoten naar huis geslagen. Gister avond bereikte ze de laatste acht door een overwinning op Quirine Lemoine: 6-1 6-4. Lesley Kerkhove tennist op het gra vel van MLTC als herboren. Net als in de eerste ronde tegen Marcel- la Koek (6-4 3-6 7-6) maakte ze gis teravond weinig fouten. Ze viel aan met harde, diepe ballen en zorgde voor veel spreiding. Lemoi ne raakte er gefrustreerd van en le verde in totaal vijf keer haar op slag in. „Ik wist hoe ik haar moest bespe len", zei Kerkhove na de wed strijd. „We kennen elkaar heel goed. We hebben vaak samen ge traind en ik heb ook met haar ge dubbeld. Ik had een plan en dat heeft vandaag gewerkt." De Zierikzeese is het gezicht van het fiituretoernooi in Middelburg. Veel toeschouwers waren gisteren op haar hand. Het terras van ten nisclub MLTC stond bomvol en ook de tribune langs het centre court was goed bezet. „Iedereen klapte voor mij. Dat was een fijn gevoel. Ik ben blij dat ik weer ver der ben gekomen." Aan het einde van de tweede set maakte Kerkhove het nog wel even spannend. Ze kwam bij een 5-4-voorsprong met 40-0 achter op haar eigen service. Lemoine poogde er nog een derde set uit te slepen. Maar Kerkhove stond dat niet toe. Met vijf punten op rij sloeg ze alle breekpunten weg en haalde ze meteen ook de partij bin nen. De nummer 700 van de wereld treft vandaag Bernice van de Vel de, die zo'n 350 plaatsen lager staat. Het duel begint omstreeks 13.30 uur. Op papier is Lesley Kerk hove favoriet voor een plaats in de halve finales van morgen. Angeli que van der Meet speelt aanslui tend tegen de Frangaise Oceane Adam. Angelique van der Meet I I Oceane Adam Fatima el Allami 3 Sabine van der Sar ea Anna Brazhnikova Danielle Harmsen Bernice van de Velde Bart Brons E James Lemke |3§j Daniël Smethurst Juho Paukka fB Timo Nieminen H—1 Justin Eleveld 3 Lesley Kerkhove Niels Desein II Matwé Middelkoop ^3 Angelique van der Meet Rolant Quist foto Roeland van Vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77