221 zeeland Actie: let op de kwetsbaarsten in t fiets Gescheurd verkleurd, versleten? Start Zeeuwse actie veilig naar school in Axel Zeeland op de brieven ZEEUWS JAAR VAN DE FIETS Veiligheid van fietsers staat twee maanden centraal Gratis Nokia N97 Mini Telccombinatie 'jachthaven Doorstroming Jos Brink vrijdag 3 september 2010 door Cornelleke Blok AXEL - De verkeerscampagne 'De scholen zijn weer begonnen' gaat maandag om 13.30 uur officieel van start. Op basisschool St. Antonius in Axel geeft wethouder Cees Lief- ting (onderwijs) het startsein. Sa men met leerlingen hijst hij de vlag. Op de mast staan percentages aangegeven: hoe hoger de vlag ge hesen wordt, hoe meer kinderen te voet of op de fiets naar school gaan. Er staat ook een ander streefdoel gemarkeerd op de mast: de school wil namelijk het percentage kinde ren dat met de auto wordt ge bracht, halveren. De uitdaging is om dit binnen zes weken te halen. Als het doel bereikt is, krijgen de kinderen een cadeautje. Veilig Verkeer Nederland hoopt met dit soort campagnes kinderen meer ervaring in het verkeer bij te brengen. Wat ze van die fiets- helmen vinden? Het groepje kinde ren hoeft er niet lang over na te denken. 'Stom!', is het eenduidige antwoord. Alhoe wel, na een minuutje peinzen, ziet Sterre Maalderink (10) uit Middel burg er ook wel de voordelen van in: „Hij zorgt ervoor dat je geen gat in je hoofd hebt als je valt." Op het parkeerterrein van Auto Poppe in Vlissingen krijgen scho lieren van de basisschool donder dagmiddag een opfrisles over ver keersregels. Vers Stevens (10) is er blij om. „Ik vind het moeilijk om al die borden te onthouden." De middag vormt de aftrap van de vijfde etappe van het Zeeuws jaar van de Fiets. Veiligheid in het ver keer staat daarin de komende twee maanden centraal. „Het aan- www.zeeuwsjaarvandefiets.nl tal fietsslachtoffers baart ons zor gen", zegt commissaris van de ko ningin Karla Peijs, die voortrekker is van de campagne. „Het totaal aantal Zeeuwse verkeersslachtof fers is de afgelopen jaren met een derde afgenomen, maar die daling gaat niet op voor de fietsers. Ze zijn heel kwetsbaar en lopen vaak hoofdletsel op, omdat ze geen be scherming hebben." Sterre Maalderink (10) uit Middelburg kreeg gisteren samen met andere kinderen een opfrisles over verkeersre gels, als aftrap van de 5e etappe van het Zeeuws jaar van de fiets. Die gaat over veiligheid. foto Lex de Meester Tijdens de eerste weken van het nieuwe schooljaar zijn doorgaans extra verkeersslachtoffers te betreu ren. Het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland en de pro vincie vragen daar aandacht voor. Peijs: „Weggebruikers moeten zich bewust zijn dat kinderen twee maanden niet aan het verkeer heb ben deelgenomen. Brugklassers rij den hele nieuwe routes naar school. We vragen óm het begrip van vrachtwagenchauffeurs en au tomobilisten. Ze moeten leren dat ze niet alleen op de wereld zijn." Een provinciaal overvalteam gaat de komende weken op pad om au tomobilisten aan te spreken op hun gedrag. Ze delen bijvoorbeeld doekjes uit op parkeerterreinen van supermarkten en maken rui-' ten van auto's en vrachtwagens schoon. Goed zicht voorkomt on gelukken, is de boodschap. Maar er wordt ook een beroep ge daan op de verantwoordelijkheid van de fietsers zelf. Leerlingen van Telfort winkels telfort.nl 08001707 Gratis toestel bij 24 mnd contract i.c.m. surf&mail. Actieprijs geldt eerste jaar. Aansluitkosten eenmalig 24,95. Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De Sluise raadsfractie hoopt nog steeds op het aanleggen van een passantenjachthaven. Dat zou prachtig zijn voor Cadzand-bad. Door afgunst van verschilende on dernemers loopt Cadzand toch al zo'n twintig jaar achter. Tegelijker tijd zou een stukje zeewering ver sterkt kunnen worden. Bij de ha ven is de dijk het laagst van de hele Zeeuwse kust. Nu er toch een dam gemaakt wordt, zou dat mooi mee genomen zijn. En het moet niet weer een geld kwestie worden. Er is geld genoeg, maar dat moet niet aan het nieuwe winkelcentum in Oostburg be steed worden. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Het valt niet mee om een weg aan te leggen. Ieder dorp langs de route vindt dat het recht heeft op twee rotondes. Dat dit de doorstroming niet bevordert, is het probleem van het dorp verderop. De opmer king van Rijkswaterstaat dat er op de twee rijstroken van Biervliet naar Schoondijke 100 kilometer per uur mag worden gereden is erg optimistisch. Het mag misschien wel, maar kan dat ook? En hoe zit het met vrachtwagens die niet har der dan 80 kilometer per uur rij den, of andere bestuurders die niet boven de 65 kilometer uitkomen. Wat er echt moet gebeuren is een autoweg met twee keer twee rijstroken van Hoek naar Sluis. En de spoorlijn vanuit Vlissingen via een spoortunnel naar Knokke doortrekken. Dat'brengt de bedrij vigheid terug en stopt de vergrij zing in Sluis. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Opgegroeid op 200 meter van de Brink, het plein waar Jos Brink zijn artiestennaam aan ontleende, las ik op 31-8 goed Nederlands doch fout Rotterdams. De naam van de wijk luidt in goed Rotter dams, Vreewijk, zonder lidwoord. En Vreewijk ligt op Zuid en niet in Zuid, zoals in de rest van Neder land wordt gezegd. Vreewijk werd begin vorige eeuw gebouwd en was voor die tijd revolutionair. Een wijk voor arbeiders en hogere bur gers. Eengezinswoningen met tuin tjes, achterpaden en singels met bo men. Met ook de Brink, waar het Zuider Volkshuis stond om onder meer de cohesie in een wijk te ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76