Ze .'Send Rechtszaak met louter verliezers PZC r Backorder Joehoe, weer naar school!! 18 en 19 20 en 21 almanak Schoolbankjes staan klaar r SCHOUWEN-DUIVELAND Vrijwel onafgebroken speelt ergens muziek tijdens Festival aan Zee Vrijdag 3 september 2010 Wilhelminadorp op Duitse toer met kloon Oktoberfest Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl De Aldi supermarkt vestigt zich toch in Nieuwerkerk. Tegenstanders kregen gelijk van de rechter, maar de vreugde om de winst was van korte duur. Het is een kwestie van weken en dan zit de Al di supermarkt in het pand van de voormalig ge Meubelrama in Nieuwerkerk. Aldi Vastgoed heeft een bouwver gunning aangevraagd en hoewel de gemeente dit absoluut niet wil, kan ze niets anders dan de vergun ning verlenen omdat het bestem mingsplan dit toestaat. Toen in 2008 de supermarktketen als een duveltje uit een doosje met de mededeling kwam dat er een supermarkt kwam in het pand langs de N59 was Leiden in last. De dorpsraad, Veilig Verkeer Ne derland, politieke partijen, het col lege van burgemeester en wethou ders maar ook Rijkswaterstaat keerden zich tegen de vestiging van de winkel op die locatie. Het pand is alleen bereikbaar via een smalle parallelweg waar lokaal en landbouwverkeer en fietsende schoolkinderen gebruik van ma ken. Een situatie die zich slecht verdraagt met een verkeersaanzuig- ende supermarkt. De oplossing kwam van aannemer Fraanje. Hij wilde op het 'Gat' van Nieuwerkerk (het braakliggende terrein bij de entree van het dorp) een winkel en een paar woningen bouwen. Een oplossing waar ieder een blij mee was. door Melita Lanting De gemeente pakte het plan voort varend op en met een tijdelijke ves tigingsvergunning voor de super op zak begon in juni de bouw van de tijdelijke winkel. Het gat werd gedicht en er verscheen een beton nen plateau. De opening was ge pland voor augustus, maar zover is het niet gekomen. De Verenigde Ondernemers Vere nigingen (VOV) en de Spar in Oos- terland stapten naar de rechter. Ze vreesden de concurrentie en gre pen enkele zinnen uit de detailhan- delstructuurvisie aan om de vesti ging te stoppen. In de nota staat dat in Nieuwerkerk geen ruimte is voor een extra supermarkt. De op zet slaagde, de rechter gaf hen ge lijk en een bouwstop volgde. De euforie om het behaalde succes moet van korte duur zijn geweest. Als de VOV en de Spar al de illusie hadden dat ze een grote onderne ming als de Aldi konden stoppen, weten ze nu wel beter. Het getuigt ook niet van veel realiteitszin om te denken dat de Aldi zich terug zou trekken. De super hoefde im mers slechts terug te grijpen op het oude plan. Dat heeft het be drijf dan ook gedaan en dus is de gevreesde concurrentie in aan tocht. De rechtsgang van de VOV en de Spar heeft feitelijk alleen maar verliezers opgeleverd. ZIERIKZEE - De vakantie zit er op. Maandag wachten de schoolbankjes weer. Op de Willibrordusschool in Zierik- zee werden gisteren de stoeltjes klaargezet voor 14 nieuwe kinderen. In totaal telt deze katholieke basis school nu 244 kinderen. Volgens directeur Erik Steeg- mans komen er daar in de loop van het jaar nog 20 tot 30 bij. Vanwege bevoikingskrimp en achterblijvende nieuwbouw in Zierikzee zijn er minder aanmeldingen dan gebruikelijk. Op de foto de leerkrachten Lies Noord hof (links) en Els Steegmans. foto Ronald den dekker Vandaag heeft dhr. P. Klaassen uit Zaamslag 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Tip? redactie@pzc.nl De ene hoosbui na de ander overviel hem. En dat precies in die ene week die de jonge Zierikzeënaar vrij had genomen van zijn drukke baan in het bedrijfsleven om het dak van zijn monumentenpandje te renove ren. Net nadat hij één kant van het dak van pannen had ontdaan kwam de eerste bui en dat was een voorbo de van nog veel meer nattigheid. Dus dat werd doorweekte werkkle ding en klapperende zeilen tegen het inregenen. „Had je nou echt geen be ter weer kunnen bestellen", vroeg zijn buurman hem tussen de buien door. Het antwoord kwam snel: „Dat heb ik gedaan. Maar ik kreeg een briefje terug. Dat mijn bestelling in backorder stond." Inclusief regentent, kussenset en zadeldek, exclusief montage en transport Speciale aanbieding van uw dagblad Uniek BABB0E Bakfiets pakket met hippe accessoires van i.Z(58 voor €879* Bestel: www.babboe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71