zeeland 121 Leuk extraatje 'Alle de wercken' taxateur die nooit komt Junior Kamer brengt ondernemers en hun opvolgers bij elkaar ASK Bijzondere kadewoningen met eigen signatuur Modeshow van TomDu in Oostburg infodac zaterdag 25 september www.goeseschans.nl DFDS- Tor Line vaart vaker naar Gent Bezwaren tegen winkels Snowbase Smaakvolle wandeling door historisch stadje vrijdag 3 september 2010 Betty de Bruyn uit Koewacht stuurt spullen die ze koopt vaak naar haar broer, die een antiekwinkel heeft. Ze delen de winst. „Ik kocht laatst een schilderij voor een tientje. Dat wordt nu verkocht voor dik duizend euro." Het exemplaar van 'Alle de Wercken van Jacob Cats', dat Martje Scheele bij zich heeft, is van haar oom. „Hij heeft al eens geprobeerd het te verkopen, ik geloof voor 500 euro. Ik wilde weten of het dat ook echt waard is." Martje Scheele met het eerste deel van 'Alle de Wercken van Jacob Cats', uitgegeven." „Ik denk niet dat het een uniek boek is, hoor. Er zijn er destijds duizenden van foto's Mark Neelemans TERNEUZEN - De Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen gaat onderne mers helpen bedrijfsopvolgers te vinden. Tijdens het derde sympo sium Bedrijfsopvolging op rij, brengt de Junior Kamer uittreden de ondernemers die op zoek zijn naar opvolgers in contact met jon ge, ambitieuze starters. Ze doen dat op zaterdag 9 oktober in het Scheldetheater in Terneuzen. Tij dens het symposium delen twee ondernemers hun ervaringen over het opvolgingstraject. Vervolgens kunnen kandidaat- en uittredende ondernemers persoonlijk kennis met elkaar maken. Er zijn onderne mers van zeer verschillende branches (van de bouw tot toeris me en van metaalbewerking tot de landbouw) aanwezig, met een per soneelsbestand tot soms wel hon derd werknemers. De Junior Ka mer hoopt dat het symposium een eerste aanzet kan geven tot een ge slaagde bedrijfsopvolging. Uittre dende ondernemers en aspirant opvolgers kunnen zich voor het symposium nu opgeven via www.jkinbedrijf.nl. OOSTBURG - Kledingmerk TomDu houdt vrijdag 10 september een modeshow in kinderdagverblijf KIDZ! aan het Eenhoornplant soen in Oostburg. TomDu maakt alleen kinderkle ding (in de kindermaten 80 tot v.a. 198.000,- v.o.n. Start bouw ie deelfase: 1 december 2010 Advies, Signalen Klachten telefoon 0113-212 783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur ask@kl ave rbladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw klachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland. 182). Die kleding is niet in winkels te koop, maar alleen op bijeenkom sten als die in KIDZ! Tijdens de avond is kleding te be stellen. Die wordt later thuisbe zorgd. De modeshow begint om 19 uur. CENT De Deense rederij DFDS-Tor Line voert de frequentie van de Euro- Bridge-dienst tussen Gent en Göteborg op van vijf naar zes af vaarten per week. Eind 2008 werd dat aantal teruggeschroefd in ver band met de crisis. De drie vaste ro-ro-schepen, die nu de lijndienst onderhouden, volstaan; er hoeft geen extra schip te worden inge legd. De lijndienst is vooral be stemd voor de aanvoer van onder delen voor de Volvo-fabrieken in Gent. Volvo Trucks zoekt momen teel 200 extra mensen omdat de vraag naar vrachtwagens snel stijgt. De productie wordt opge voerd naar zo'n 20.000 trucks dit jaar. Er werken nu 2000 mensen. TERNEUZEN Bij de gemeente Terneuzen zijn ze ven bezwaarschriften (zienswij zen) ingediend tegen het ont- werp-bestemmingsplan Leisurecen- ter. In het nieuwe bestemmings plan wordt de invulling geregeld van de winkelruimte onder en bij skihal Snowbase. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de bezwaarschriften nu in be handeling. De gemeenteraad hakt in november de knoop door, waar na de projectontwikkelaar direct kan beginnen met de invulling van de winkels. Er wordt onder meer gedacht aan een golfbaan, een speelhal, klimwand, mountainbi ke-parkoers en skatebaan. SLUIS De VW Zeeuws-Vlaanderen houdt op de zaterdagen 11 en 25 septem ber een 'smaakvolle stadswande ling' door Sluis. Een gids vertelt over de historie van het stadje en begeleidt een bezoek aan het bel fort. Tussendoor wordt gegeten in drie verschillende restaurants. De activiteit is onderdeel van de 'maand van het nagenieten', die de VW deze maand organiseert. Een excursie wordt daarbij steeds ge combineerd met eten. Start van de tocht is om 18 uur bij het VW-kantoor aan de Sint An- nastraat. Meedoen kost 46 euro, ex clusief drank. Opgeven kan via 0115 621022 of per mail: info@vwzvl.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65