Zeeland PZC Verburg teleurgesteld in raad Hulst IE?a PZC joehoe, weer naar school!! Wandelpad Philippinekanaal opgeknapt ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 HEDWIGE Minister wijst op nadelige gevolgen weigerachtige houding in ontpolderingsprocedure 'We zijn er echt aan toe' QftgAing Speciale aanbieding van uw dagblad Bouwplan voor Sluis ademt dorpse gezelligheid Vrijdag 3 september 2010 Vergeefs wachten op boekentaxateur Arie Molendijk Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Demissionair minister Ger- da Verburg van Landbouw be treurt het zeer dat de gemeente Hulst weigert mee te werken aan de verdere planontwikkeling voor de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. De bewindsvrouwe schrijft dit in een brief aan de gemeenteraad. Ze reageert hiermee op een schrijven van Hulst in juli, waarin het Huls ter gemeentebestuur haar mee deelt dat er in de gemeente geen draagvlak voor ontpoldering be staat en dat Hulst dan ook niet van zins is mee te werken aan de procedures die moeten leiden tot de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder. Een sloopvergun ning bijvoorbeeld. Verburg stelt in haar repliek dat de weigerachtige houding van Hulst tot gevolg heeft dat daarmee de in breng en de behartiging van ge meentelijke belangen in de uitwer king van ontpoldering worden uit gesloten. Met andere woorden, Hulst zet zichzelf buitenspel en mag niet meer meepraten. Ver burg schrijft: „Daar het kabinet be sloten heeft tot ontpoldering van de Hedwigepolder over te gaan, worden de verdere voorbereidin gen voortgezet in samenwerking met de provincie en haar project bureau Natuurpakket Westerschel- de. Als gevolg van uw besluit kun nen de minister van LNV en de minister van Vrom gezamenlijk een besluit nemen op de aanvraag voor de sloopvergunning." Verder reageert Verburg ook op de grieven van Hulst dat de gemeente zich niet serieus genomen voelt door het ministerie. Om dat te weerleggen, komt de minister met een hele opsomming van overleg- momenten tussen haar (vertegen woordigers) en de gemeente waar in het tegendeel moet blijken. Verburg gooit de deur nog niet he lemaal dicht. Ze besluit haar brief met de mededeling dat haar uitno diging aan Hulst blijft staan om ge meentelijke inbreng te leveren bij verdere projectvoorbereidingen, ze schrijft alleen niet hoe lang nog. TERNEUZEN - Nog drie maanden wachten en ken nemen ook hun intrek in het indrukwek- echt aan toe." De huidige kazerne dateert wat op. Samenvoeging van de drie diensten de brandweer van Terneuzen kan verhuizen kende pand. De opleveringsdatum is 1 decern- deels al van 1940. Aannemer Van der Poel onder één dak is wel zo doelmatig en boven- naar nieuwbouw in de Koegorspolder. De am- ber. Luc Wassenberg van de brandweer Ter- voert de nieuwbouw uit voor ruim 8,5 miljoen dien komen er oude locaties vrij voor herge- bulancepost van ZorgSaam en gemeentewer- neuzen kan nauwelijks wachten. „We zijn er euro, exclusief btw. Financieel levert het ook bruik. foto Mark Neelemans PHILIPPINE - Het opgeknapte wan delpad langs het Philippinekanaal in Philippine wordt donderdag 23 september feestelijk geopend. De reconstructie omvat de verhar ding van het wandelpad inclusief een hellingbaan voor rolstoelge bruikers. Er zijn bovendien informatiebor den en fotopanelen geplaatst, waarop een toelichting wordt gege ven op de historie van Philippine. Het initiatief voor deze opwaarde ring van het kanaal werd geno men door de werkgroep Themati sering Philippine. Het project is mede tot stand gekomen door Eu ropese subsidie. ABONNEE VOORDEEL Vandaag heeft dhr. P. Klaassen uit Zaamslag 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Uniek BAB60E Bakfiets pakket met hippe accessoires van 1.458 voor €879* Bestel: www.babboe.nl Inclusief regentent, kussenset en zadeldek, exclusief montage en transport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61