binnenland 15 slechts dun laagje vernis voor al uw uitzichtloze problemen 299 na Patiënt betaalt voor baan REIZEN! 'Geen stoornis Bijenkorfmoeder' \r Scholieren vinden menselijk bot Zwakke mbo-school strenger aangepakt Bibliotheken halen 100.000 leden binnen 'We gaan eensgezind verder' PRACHT PRAAL IN ST. PETERSBURG 4 dagen v.a. per persoon oad.nl/steden vrijdag 3 september 2010 DEN HAAG - Patiëntenorganisaties slaan alarm omdat psychiatrische patiënten moeten betalen om te mogen wérken. De maatregel werd 21 juni van kracht, maar om dat betaling achteraf plaatsvindt, merken veel patiënten dat nu pas. Het gevolg is dat veel patiënten geen hout meer willen bewerken of kaarsen maken omdat ze dat niet kunnen betalen. De eigen bijdrage is een gevolg van bezuinigingen in de AWBZ en hangt af van het inkomen. Omdat de meeste patiënten op bijstands niveau zitten hakt de eigen bijdra ge er voor hen hard in, ook al is het een paar tientjes per maand. Het gaat om mensen met een psy chische aandoening of verstandelij ke beperking, die het werkproject gebruiken als opstapje naar een re guliere baan of als therapie. De maatregel heeft de woede ge wekt van patiëntenorganisaties en instellingen die de arbeid aanbie den. Zij wijzen er op dat een zin volle dagbesteding voor deze men sen van groot belang is. Ze waar schuwen voor verergering van de aandoening en voorzien meer op namen in inrichtingen. „De maat regel kost dan meer dan dat hij op levert", signaleert de woordvoer der van de Nederlandse Patiënten en Consumentenfederatie. AMSTERDAM - De 26-jarige vrouw die in oktober 2007 haar dochter tje doodde door haar in De Bijen korf in Amsterdam van vier hoog naar beneden te gooien, lijdt niet aan een persoonlijkheidsstoornis. Zij moet geen tbs opgelegd krij gen. Tot die conclusie zijn gedragsdes kundigen gekomen, bleek gisteren tijdens de behandeling van het ho ger beroep. Het stukje schedel. TEXEL Een groep brugklassers van een school uit Monnickendam heeft op het strand op Texel een oud mense lijk bot gevonden. Het gaat om een stukje schedel van een mens die hoogstwaarschijnlijk 10.000 tot 12.000 jaar geleden leefde, aldus conservator Arthur Oosterbaan van Ecomare gisteren. Hij noemt de vondst 'uiterst bijzonder'. DEN HAAG Mbo-opleidingen die zeer zwak zijn, krijgen nog maar een jaar de tijd om de kwaliteit van het onder wijs te verbeteren. Tot nu toe was dat twee jaar. Dat heeft demissio nair staatssecretaris Van Bijster- veldt (Onderwijs) gisteren aange kondigd. Als de kwaliteit van een opleiding na een jaar nog steeds on voldoende is, kan het ministerie de onderwijslicentie intrekken. DEN HAAG De bibliotheken zitten weer in de lift. Vorig jaar hebben ze ruim 100.000 nieuwe leden binnenge haald. Dat is een flinke toename na dat jarenlang het ledenaantal was afgenomen. Dat liet de Vereniging van Openbare Bibliotheken giste ren weten. In totaal waren vorig jaar ruim vier miljoen Nederlan ders lid van de bieb. gadesloeg. Het aanbod bleek een goede greep, 24 uur later was de crisis - althans ogenschijnlijk - be zworen. Zijn profiel van redder in nood van het CDA begon al wat sleets te worden, maar opeens stond hij er weer. Na uren praten, sussen, ver zoenen, passen en meten had Don ner de hoofdrolspelers van het con flict woensdag waar hij ze hebben wilde. Kort na middernacht stap ten de CDA-Kamerleden 'eensge zind' uit de fractiekamer. De on derhandelingen over een rechts ka binet konden doorgaan, en nie mand, ook medeonderhandelaar Ab Klink niet, stapte uit de fractie, kon Verhagen opgelucht melden aan de aanwezige pers. Het mag een huzarenstukje heten. Weinigen binnen en buiten het CDA hadden er woensdagavond nog vertrouwen in dat de partij een uitweg kon vinden uit de pat stelling die was ontstaan tussen voor- en tegenstanders van onder handelingen met de PW. De strijd tussen fractieleider Maxime Verhagen en zijn getrouwen ener zijds en dwarsligger Ab Klink en twee medestanders anderzijds was hard en fel. Eerst voerde Donner gesprekken met Ab Klink, later ook met de andere 'dwarsliggers' Ad Koppejan en Kathleen Ferrier. Halverwege de avond stapte Don ner met een frons op zijn voor hoofd naar de gangen van de CDA-fractie, waar een langdurige praatsessie met Verhagen volgde. Tot verbazing yan velen slaagde Donner. Het compromis: de onder handelingen over het kabinet met de PW en de WD gaan door, maar ook als de fractie straks niet unaniem positiefis over de uit komst van de onderhandelingen, wordt het conceptregeerakkoord toch met een positief advies voor gelegd aan de CDA-leden. Voorlo pig kunnen de Kamerleden hier mee leven. Het is niet voor het eerst dat Donners bemiddelingstal ent effect sorteert. Bewondering oogstte hij na de moord op Pim Fortuyn in 2002 met de snelle for matie van een kabinet met CDA, WD en LPF. Zijn aanzien groeide verder toen Donner tijdens de Margarita-affaire Balkenende tij dens een verhit debat in de Twee de Kamer duidelijk zichtbaar souf fleerde. CDA-minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) praat woensdagavond op het Binnenhof met de pers. foto Robin Utrecht/ANP CDA-fractieleider Maxime Verhagen St. Petersburg is de belangrijkste stad van Rusland en een bezoek meer dan waard! De majestueuze tuinen, eeuwenoude monumenten en paleizen maken deze stad uniek. Bezoek het Winterpaleis waar u de Hermitage met wereldberoemde meesterwerken van Picasso en Da Vinei aantreft. Proef de sprookjessfeer in het Kirov theater dat garant staat voor prachtig ballet en opera. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. Gedurende 3 nachten slaapt u in hotel Dostoevsky**** incl. ontbijt, gelegen in het centrum. Vertrek v.a. Düsseldorf op diverse data in oktober en november. Reisnummer oktober: CVPE10-06 Reisnummer november: CVPE60-06 Ga voor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/steden. iVSt (fó) Bel 0900-8482 (0,i5pm) ofganaaruwANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5