201 zeeland Vosmeer kan weer jaren voort -aASK Een week vol mooie evenementen Adullamkerk in Waarde zet de deur wijd open ENGLISH 4 YOU Open lesweek bij balletschool Dancepoint Goes Kampioenschap van het beste oog voor vee Mededelingen van de waterschappen 600 JAAR OUD-VOSSEMEER Nu de laatste activiteiten van het feestjaar naderen, kan de ba lans voorzichtig worden opgemaakt. PR-man Rien Tholenaar is positief „Ons dorp plukt hier nog jaren de vruchten van." Evenementen Waterschap vrijdag 3 september 2010 Advies, Signalen Klachten telefoon 0113-212 783 maandag t/m vrijdag 09.00 - 13.00 uur as k(p)k lave rbladzeeland.nl Voor betrouwbare informatie over rechten en plichten in de zorg en bij uitkeringen, voor ondersteuning bij klachtenprocedures, én voor het mel den van uw klachten en signalen, kunt u terecht bij ASK Klaverblad Zeeland. WAARDE - Ds M. Golverdingen gaat woensdag 8 september om 19.30 uur voor in de feestelijke dienst in de Adullamkerk aan de Mezeweg in Waarde, de gloednieu we kerk van de gereformeerde ge meente. Zaterdag 11 september houdt de gemeente een open dag van 10 tot 17 uur. In de nieuwe kerk, een ontwerp van Levien de Putter, is plaats voor 650 mensen. Als het nodig is kan het aantal plaatsen met 100 worden uitgebreid en een galerij zou nog meer plaatsen bieden aan de snel groeiende gemeente. De kerk telt ook een aantal grote za len die gemakkelijk kunnen wor den opgedeeld. Op het parkeerter rein kunnen 100 auto's staan en eventueel kan er ook nog een pas torie worden gebouwd. Engels spreken en verstaan. In september starten nieuwe cursussen. Alle niveaus. Informatieavond 8 september. Info www.english4you.nl of 0113-251621 GOES - Balletschool Dancepoint start het nieuwe seizoen met een open lesweek. Van maandag 6 tot en met zaterdag 11 september kun nen kinderen meedansen tijdens de lessen. Die worden op maan dagmiddag gehouden aan de Berg weg in Goes, op dinsdagmiddag en zaterdagochtend in de gymzaal in Ouverture, op woensdag in De Stenge in Heinkenszand en in de Van Sas gymzaal in Wemeldinge. Op vrijdagmiddag wordt er ge danst in de Molenvate in Kapelle en in de gymzaal in 's Heeren- hoek. De kennismaking is gratis. www.balletschooldancepoint.nl door Rob Paardekam Ze zijn niet over één nacht ijs gegaan in Oud-Vossemeer. Al in 2007, drie jaar voor het dorp zeshonderd jaar bestond, was een clubje enthousiaste inwo ners al aan het nadenken over een feestjaar. Die gedegen voorberei ding resulteerde in een program ma dat zelden zal zijn vertoond in een dorpje van nog geen driedui zend inwoners. Een groots opgezet theaterspekta kel, een lagerhuisdebat met politie ke kopstukken uit Den Haag en de Tholympics waren slechts een paar hoogtepunten. „Het is een enorm succes geworden", meent Tholenaar. Het stemt hem tevre den dat de organisatie ook finan cieel zijn zaakjes op orde heeft. De zogeheten Club van 600 heeft daar volgens hem mede aan bijgedra gen. Leden hiervan dragen al lange tijd een maandelijks bedrag af aan de stichting en krijgen in ruil daar voor allerlei voordeeltjes. Zo'n 160 gezinnen sloten zich aan bij de club. „Deze mensen hebben een wezenlijke bijdrage geleverd aan het succes van het feestjaar", vindt Tholenaar. „Om hen te bedanken willen we in januari een afscheids- festijn organiseren. Dat is ook voor de vele vrijwilligers die zich dit he le jaar voor meer dan honderd pro cent inzetten." De pr-man van de Stichting Oud-Vossemeer 600 Jaar denkt dat het dorp nog jaren plezier gaat beleven van het feestjaar. „Het was ons doel om iets neer te zetten waar het dorp nog jaren de vruch ten van zou plukken. Dat lijkt me aardig gelukt. De festiviteiten heb ben een enorme bijdrage geleverd aan het sociaal-maatschappelijke leven." Als voorbeeld noemt Tholenaar het theaterspektakel, waar tiental- Behalve de feestweek vinden de rest van het jaar nog wat 'losse' evenementen plaats in het kader van het feestjaar. Een overzicht: 18 september: Tennisclinics op het terrein van de tennisvereniging, met ook een demonstratie rol- stoeltennis. 13.00-15.00 uur. 3 november: Groot Dictee der Thoolse taal in het dorpshuis. Aan vang: 19.30 uur. Kaarten, a 2,50 euro, zijn te koop vanaf maandag 27 september. De opbrengst gaat naar het goede doel. 17 december: Biljartdemonstra tie met bekende biljarters. len inwoners uit het dorp in mee speelden. Het heeft de toneelver enigingen nieuwe leden opgele verd. Ook de dweilbands en mu ziekvereniging OVM varen er wel bij. Verder is de kans groot dat het koor, dat binnenkort meedoet aan het evenement Night of the Vox, blijft bestaan. Ook de drie basis scholen zijn volgens Tholenaar nog dichter naar elkaar toege groeid door samen aan een produc tie te werken. „Als je dit soort re sultaten ziet, was het alle moeite meer dan waard." Sommige men sen hebben overigens al voorge steld om elk jaar een theaterspekta kel te organiseren. Dat is volgens de organisatie een beetje veel van het goede. „Wie weet kan het om de vijfjaar. Laten we het feestjaar eerst maar eens evalueren." Dat mensen graag een herinnering willen aan het feestjaar mag blij ken uit het feit dat de dvd's van het theaterspektakel als warme broodjes over de toonbank gaan. Of er ook een fotoboek zal verschijnen, weet Tholenaar nog niet. „Als je alle evenementen erin wil zetten, wordt het een behoor lijk boek. Dan zit je qua kostprijs al gauw op 25 euro. We moeten eerst maar eens onderzoeken of mensen dat willen betalen." GOES - Het Nederlands Kampioen schap Vee Beoordelen wordt na ve le jaren weer in Zeeland gehou den: in Goes, op zaterdag 11 sep tember op de Grote Markt (10.00 uur). 65 jongeren van het Nederlands Agrarisch Jongeren Kontakt moe ten uit vijftien koeien de beste die ren schikken óp nummers 1 tot en met 5. Wie het dichtst bij het jury oordeel zit wint. Hasseltenaar Al- bert Prins won al twee jaar op een rij. Op de kampioenslijst tot 1970 is geen Zeeuw te bekennen. Grijps- kerkenaar Christiaan Francke werd in 2009 tweede, maar is nu mede-organisator. De Week van Vosmeer, die van 14 tot en met 18 september wordt gehouden, is het laatste grote wapenfeit van de Stichting Oud-Vosse meer 600 jaar. De Night of the Vox, een concert van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht en een reü nie zijn de hoogtepunten. Maar het begint dinsdag 14 september met een senio renmiddag in dorpshuis De Vossenkuil. De Zeeuwse cabaretgroep De Klikoos treedt daar op. 's Avonds geeft de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht acte de présence op het dorpsplein. „Daar zijn we best trots op", verklaart Rien Tholenaar. „Dit is een gere nommeerd gezelschap dat erg gewild is." Op woensdag 15 september vindt voor de dorpsjeugd de Peuter- tot Puberdag plaats met onder meer pop penkast, theater en een Wii-competitie. 's Avonds is er een afsluitende kinderdisco. Op donderdag is het even stil. Nou ja, stil. Die dag vindt op een afgesloten dorpsplein de generale repeti tie van het evenement Night of the Vox plaats. „Alles en iedereen uit het dorp die iets met muziek doet, is erbij", stelt Tholenaar. „Bezoekers zullen worden ver rast tijdens deze avond." Het evenement vindt vrij dag 17 september vanaf 20.30 uur plaats. De Week van Vosmeer wordt op zaterdag afgesloten met een reünie voor (oud-)dorpsbewoners. Op de si te www.vosmeer6oojaar.nl is te zien wie zich alle maal al heeft ingeschreven. Via de site kunnen men sen zich aanmelden. Er is ook informatie te vinden over de kaartverkoop van de evenementen. mmmsmmmm» mm r--- i - -Li» -• mm Ontwerp-begroting Het Waterschapshuis Per 1 juli 2010 is de Gemeenschappelijke regeling Het Waterschapshuis in werking getreden. Het bestuur heeft onlangs de ontwerp-begroting vastgesteld. De algemene vergaderingen van het waterschap kunnen hierop hun zienswijze kenbaar maken. Daarom wordt deze ontwerp-begroting voor een ieder ter inzage gelegd tot en met 14 oktober 2010 op de kantoren van het waterschap. Waterschap Zeeuwse Eilanden Zeeuws - Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Het koor dat is samengesteld voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54