Zeeland I Te weinig milieucontroles PZC mw Backorder BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 GOES Gepland toezicht komt niet uit de verf ondanks stijgend aantal klachten Huwelijken in het museum gezet 20 en 21 Bonifatiusparochie tipt Anne Frank Stichting Bejaarde man in huis beroofd Borsele houdt kleine woonconferentie almanak Hier kornet» Albert Heiln g» Ssiilfiali Strategie Goese Poort en Klein Frankrijk is broodnodig Vrijdag 3 september 2010 door Frank Balkenende GOES - Terwijl het aantal klachten fors steeg, zijn vorig jaar in Goes veel minder milieucontroles uitge voerd dan waren gepland. Personele problemen op de afde ling milieu waren daar debet aan, blijkt uit het Goese jaarverslag over integrale handhaving en toe zicht in 2009. Er werden wel 350 extra manuren ingehuurd, maar dat verhielp niet dat het Goese mi lieutoezicht slecht presteerde. MmMmMmmmmmmmmMmmMmmÈmmmmm Dat valt met name op omdat het aantal klachten met 200 procent toenam: 26 in 2008 tegen 74 in 2009. Burgers klaagden het vaakst over geluidhinder, geuroverlast, zwerfafval, te vroeg aangeboden huisvuil en overlast door bouw werkzaamheden. De gemeente belooft beterschap in de rapportage, temeer omdat de Goese (milieu) handhaving niet ge heel voldoet aan de wettelijke kwa liteitseisen. Zo laat de registratie van controlegegevens te wensen over. Het parkeertoezicht was succesvol ler. Tijdens dagelijkse surveillances werden meer bonnen (16.000) uit geschreven dan gepland (een klei ne 14.000). Hieronder vallen fisca le bonnen en zogeheten Mulderfei ten: lichte verkeersovertredingen zoals het fietsen in winkelstraten of verkeerd parkeren van een fiets. Naast de politie kunnen ook toe zichthouders boetes uitschrijven. De meeste bekeuringen vielen in de binnenstad. Parkeerovertredin- gen werden vooral gesignaleerd op de autovrij gemaakte Grote Markt, de inmiddels ook autovrije Singel straat en de omgeving van de par keergarage aan de Westwal. Op het gebied van bouwen en wo nen haalde Goes haar doelen ruim schoots. Opvallend is dat de ge meente slechts in een beperkt aan tal gevallen dwangmaatregelen moet treffen. Waarschuwingen bij bijvoorbeeld een verkeerd toege paste bouw- of sloopvergunning helpen. Bij hercontroles blijkt vaak alles in orde. Slechts één keer is in 2009 bestuursdwang toegepast en wel voor een milieuovertreding. YERSEKE - Bram en Truus Vercouteren hebben hun huwelijksfoto uit 1971 in het OosterscheldeMuseum in Yerseke gezet. De foto is gemaakt in de trouwzaal, voor het schilderij 'Gezicht op de haven van Yerseke'. Dat is aan leiding voor de expositie van trouwfoto's in het museum, waar nog tot 1972 getrouwd werd. Voor de restauratie van het doek is 50.000 euro no dig; paren die vergelijkbare foto's hebben, kunnen die ook tonen. Q www.oosterscheldemuseum.nl foto Willem Mieras Vosmeer kan weer jaren voort na succesvol feestjaar Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl KWADENDAMME KWADENDAMME - Het bestuur van de Bonifatiusparochie in Kwaden- damme heeft de Anne Frank Stich ting getipt over de kastanjeboom, die daar onlangs is omgewaaid. In de tuin van de parochie in Kwaden- damme gebeurde hetzelfde en de paraochianen waren daarover even zeer onthutst. De kerk liet van het hout een beeld maken van de Heili ge Bonifatius en dat bleek een heil zame pleister op de wonde. De pa rochie beveelt de artistieke dien sten van boomverzorger Peter Ver laan uit Wolphaartsdijk aan. MIDDELBURG MIDDELBURG - Een bejaarde man die woont aan het Bastion in Mid delburg is, woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur beroofd in zijn wo ning. Bij de 86-jarige man werd aange beld door twee meisjes die vroe gen of ze binnen mochten wach ten waarop de man hen binnenliet. Een van de meisjes bracht een be zoek aan het toilet. Het andere meisje vroeg iets te drinken en waste haar handen. Toen de meis jes vertrokken waren ontdekte de man dat er een geldbedrag uit zijn woning was weggenomen. HEINKENSZAND De gemeente Borsele houdt don derdag 23 september een kleine conferentie over het woonbeleid van de gemeente. De informatie- en raadsbijeenkomst wordt gehou den in de raadsboerderij in Hein- kenszand. Aan de orde komen the ma's als bevolkingsontwikkeling en dorpsvernieuwing. Ook regiona le afstemming krijgt bijzondere aandacht. Voor de bijeenkomst zijn vertegenwoordigers uitgenodigd van alle organisaties die iets met wonen, zorg en welzijn te maken hebben evenals andere belangstel lenden. Aanvang 20.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl De ene hoosbui na de andere over viel hem. En dat precies in die ene week die de jonge Zierikzeënaar vrij had genomen van zijn drukke baan in het bedrijfsleven om het dak van zijn monumentenpandje te renove ren. Net nadat hij één kant van het dak van pannen had ontdaan, kwam de eerste bui en dat was een voorbode van nog veel meer nattig heid. Dus dat werd doorweekte werk kleding en klapperende zeilen tegen het inregenen. „Had je nou echt geen beter weer kunnen bestellen", vroeg zijn buurman hem tussen de buien door. Het antwoord kwam snel: „Dat heb ik gedaan. Maar ik kreeg een briefje terug. Dat mijn bestelling in backorder stond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51