jaar meer bio in de super ligt Eko-tellers gezocht 27 I zeeland 13 Yara krijgt 140.000 euro boete van rechter Gewonde partij commentaar Duurzaam te duur voor consument 'De Eko-telling is slechts een momentopname, die alleen weergeeft wat er op een bepaald moment in een bepaald filiaal aanwezig is' Morgen Vismarkt-Veere Klein, maar oh zo gezellig! Word Voetbalcoach Nazomerfestival vrijdag 3 september 2010 Gemiddeld aantal biologische producten dat vorig jaar in Zeeuwse supermarkten geteld werd. Zeeland kwam op de zesde plaats; bo venaan stond Groningen met 211 producten. woordvoerder Jan Christiaan Hellendoorn, Albert Heijn Nederland >-*.< >~m* nét n» ms ne >-«*< van 10.00 - 16.00 uur bij de stadshaven mensen om te doen wat wij graag willen: alle supermarkten op het eiland bezoeken. Dat zijn er hier op Schouwen-Duiveland een stuk of achttien. Als we genoeg vrijwilli gers verzamelen om die allemaal te bezoeken, heb je het aanbod in een heel gebied in kaart gebracht. Dat is nooit eerder gedaan." Zelf gaat de Schouwen-Duiveland- se tellen in 'haar' super, de Ciooo in Nieuwerkerk. „Als het goed is, verwacht de bedrijfsleider ons de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG Kousteensedijk 2 De griffier van de rechtbank Middelburg roept op K. Valks, (Koos) geboren te Voorburg, op 10 augustus 1941, om te verschijnen op de terechtzitting van 21 december 2010 om 14:00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord op het door mr. J.P.G. van Roeyen namens W.F. Clement- Koenraads, ingediende verzoekschrift inzake benoeming van een vereffenaar. U kunt tot bovengenoemde behandelingsdatum een verweerschrift indienen ter griffie. U kunt het verweerschrift uitsluitend door tussenkomst van een advocaat indienen. Als u geen verweerschrift wilt indienen, maar wel bezwaar heeft tegen het verzoekschrift, kunt u op die zitting verschijnen en uw bezwaar daar bekend maken. Middelburg, 31 augustus 2010 J.J.D. Francke, griffier wel: de projectleider Eko-tellingen van Milieudefensie heeft alle hoofdkantoren van supermarktke tens ingelicht dat er tellingen wor den gehouden." Wie interesse heeft om mee te tellen op Schou wen-Duiveland, kan zich tot woensdag nog in verbinding stel len met Ada Overwater via de web site van het stimuleringsplatform of haar bellen. www.transitie-eiland.nl of 06-23602884 DEN HAAG - Biologische en fairtra- de producten zijn minder populair bij de supermarktklant. Het aantal consumenten dat zegt zelden of nooit duurzame levensmiddelen te kopen, is in een jaar tijd van 32 naar 41 procent gestegen. Dat blijkt uit een enquête van accoun tantsbureau Deloitte onder 2700 mensen. Voor negentig procent van de klan ten hoeft hun supermarkt het duurzame assortiment niet uit te breiden. Volgens Paul Op Heij van Deloitte heeft die veranderde hou ding alles te maken met de reces sie. „Klanten zijn meer bezig met hun portemonnee." Ruim tachtig procent van de men sen die nooit duurzame artikelen kopen, vindt deze te duur. Een groot deel van hen vindt het ook niet belangrijk om biologische of fairtrade artikelen te gebruiken. De verminderde interesse staat haaks op de omzetcijfers. In het eerste halfjaar steeg de omzet in biologische voeding met 12 pro cent, in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren kunst- mestproducent Yara BV uit Sluis kil een boete van 140.000 euro, waarvan 60.000 voorwaardelijk op gelegd. Het Openbaar Ministerie had een boete van 100.000 euro geëist. Yara kreeg deze boetes omdat er op 27 en 28 april 2007 twee lekka ges waren geweest, waarbij ammo niak en kooldioxide was vrijgeko men. De lekkages werden opgelost zonder dat er eerst werd gemeten hoe hoog de concentratie was ge weest. Werknemers hadden dus mogelijk niet de juiste bescher mende kleding aangehad. Het be- H et CDA bloedt. De af faire Klink heeft een wond veroorzaakt die lang open zal blij ven. Het maakt niet uit of de partij in de regering komt of niet. Bij elke dubieuze opmer king van Geert Wilders zullen rechtgeaarde CDA'ers meteen terugdenken aan de waarschu wing van Ab Klink: 'In het be leid en het recht moet een ge meenschap zich kunnen her kennen om als gemeenschap te kunnen blijven bestaan'. Met andere woorden: ik kan niets met een politicus die mensen uitsluit. Klink heeft gelijk. Dat weten heel veel CDA-politici wel. Maar ze vinden regeren toch be langrijker dan een principiële houding. Zeker als het 'over rechts' kan. Voor hen is de macht kennelijk meer waard dan de moraal. De verleiding om de middenpositie van de partij opnieuw te gelde te ma ken is te groot. Wellicht hoopt een enkele naïeve CDA'er nog dat het gedoogakkoord Wilders zal beteugelen. Die kans is ech ter nihil. Het geweten van het CDA, oudere prominenten die door de jongere garde schamper zijn weggezet als 'mastodonten', heeft al eerder duidelijk gespro ken. Maar de partijkaders luiste ren daar om pragmatische rede nen niet naar. Dit moet wel fout gaan. Zonder ideologie heeft het CDA geen toekomst. drijf had deze ongevallen niet aan de vergunningverlener gemeld. De rechtbank is van oordeel dat er be wust is gekozen om dit niet te mel den en er dus was er sprake van een misdrijf Bovendien achtte de rechtbank bewezen dat Yara er - ook bewust - niet alles aan had ge daan om de ongevallen te voorko men of de gevolgen daarvan te be perken. Eind november 2007 deed zich opnieuw een lekkage voor en bij de reparatie liep een werkne mer brandwonden op. Tenslotte achtte de rechtbank bewezen dat er van augustus 2008 tot en met 5 januari 2009 te veel vervuild stik stof was geloosd. Stel je eigen team samen uit voetbal lers in de eredvisie en speel mee! Ca naar: www.pzc.nl/voetbalcoach Bekijk de journaals en interviews die tijdens het ZNF zijn gemaakt op: www.pzc.nl/nazomerfestival STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: www.twitter.com/pzcredactie Melissa Ernst met de oogst van een rondje biologische en Fair Trade-producten tellen bij de Aldi in Goes: een bakje druiven. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3