281 sport Van der Welle wil iets rechtzetten PZC 1 DEBUUT Sebastiaan van der Welle debuteert mor gen met De Noormannen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Broer van Dennis F Logitech www.pzc.nl/webwinkel Universele afstandsbediening LOGITECH HARMONY® 300 vrijdag 3 september 2010 w De broer van Sebastiaan van der Welle, Dennis, is ook één van talenten uit Westkapelle. Via De Noormannen, Oostkapelle, SSV'65, Hoek, Spakenburg, WSB beland de hij vorig seizoen bij WOC in Harderwijk. Bij die za terdag-eersteklasser voetbalt hij ook dit jaar. door Michiel Bouwman westkapelle - De Noormannen staat aan de vooravond van een historisch seizoen. De Westkapel- se ploeg treedt voor het eerst in de 77-jarige geschiedenis van de club aan in de tweede klasse. En dat ter wijl het in 2007 nog zondag-vijf- deklasser was. Sebastiaan van der Welle (28) maakte het allemaal mee. „We kunnen zeker mee op dit niveau." werken. Vorig seizoen incasseerde De Noormannen 32 tegentreffers en dat is veel voor een kampioen. Niet voor niets zei trainer Marco Schroevers in de amateurvoetbal bijlage dat 'er zakelijker gespeeld moet worden'. Van der Welle kan daar zelf aan bijdragen. „Vorig seizoen heb ik vooral als centrale verdediger ge speeld, maar in de voorbereiding stond ik veelal verdedigende mid denvelder. Ik denk dat ik daar za terdag ook sta. Het maakt me niet zoveel uit; ik ben vooral een die nende speler. Het verschil maken in een wedstrijd zal ik niet snel doen." Na de afgelopen twee vette jaren kreeg De Noormannen een nieu we trainer. Succescoach Evert Wis se nam afscheid en Schroevers kwam over van Nieuwland. „Evert Wisse heeft het goed gedaan, maar bij iedere coach zie je dat de chemie een keer weg is. De nieu we trainer is meer bezig met het conditionele gedeelte. We hebben een paar pittige trainingen achter de rug, ja. Daarmee voorkom je dat je het in de laatste tien minu ten van een wedstrijd nog moei lijk krijgt. We zijn conditioneel nu veel sterker." In aanloop naar de competitie ken de De Noormannen een belabber de generale repetitie. Goes was, in Westkapelle, met 2-8 te sterk. Za terdag komt WC'68 op visite. „Ik heb begrepen dat het een ploeg is die op de counter speelt. Het is aan ons om geduldig te zijn en te beseffen dat we genoeg kwaliteit hebben om te scoren. Dat bete kent dat je als verdediger uit je taak moet spelen, niet zomaar naar voren rennen. Dat ligt me goed. Na de thuisnederlaag tegen Goes is iedereen gebrand. We heb ben wat recht te zetten voor eigen publiek. Als je nu niet gemoti veerd bent, dan ben je het nooit." Zestien jaar was Van der Welle toen hij debuteerde in de hoofd macht van De Noormannen en nu, twaalf jaar later, is hij één van de ouderen. De switch van zon dag- naar zaterdagvoetbal staat hem nog helder voor de ogen. „De overstap naar de zaterdag is vanuit de spelersgroep naar voren geko men. Het is voorgelegd aan het be stuur en na de algemene ledenver gadering ging het door." En niet zonder succes. Na twee jaar vierde klasse (waarvan het tweede jaar culmineerde in een kampioenschap) en één jaar derde klasse, waarin de club weer kam pioen werd, is De Noormannen nu trotse tweedeklasser. Het lelijke eendje van weleer is een mooie zwaan geworden. „Het zaterdagvoetbal is fysieker, ze ker in de vierde klasse. Op zondag is het meer technisch. Dat was even wennen in de eerste jaar gang." Twee keer achter elkaar kampioen worden is niet voor ie dere club weggelegd. Van der Wel le verklaart: „In de loop van de ja ren hebben we een paar kwaliteits injecties gehad die het niveau om hoog brachten, zoals Niels Domini- cus en Menno de Nooijer. Met Mark Minderhoud erbij voorin hebben we aanvallend veel talent. Onze grootste kwaliteiten liggen van voren en als we de verdedi ging dicht houden, kunnen we nog wel eens veel punten gaan pakken. Wij scoren iedere wed strijd." Dat dichthouden van de defensie is iets waar de ploeg nog aan moet •WEBWINK1 Uw bestelling wordt verzekerd verzonden door: categorie Diversen tJ-VO P°st Met deze Logitech Harmony® 300 universele afstandsbediening kunt je 5 ap paraten bedienen. De afstandsbediening werkt met entertainmentapparatuur van meer dan 5.000 merken en 225.000 modellen. Logitech Harmony® 300. Makkelijk te installeren. Eenvoudig in gebruik. Betere controle over dat wat op je tv is aangesloten. De Logitech Harmony® 300 vervangt tot 4 andere afstandsbedieningen. Houd controle over uw apparatuur! Met één druk op de knop "TV kijken" gaan vanzelf uw televisie, settopbox en surroundset aan. Programmeer en personaliseer je afstandsbediening. Klik direct door naar ie favoriete zenders of speciale functies, zoals het wisselen van beeldgrootte of video on demand. Met de eenvoudige online setup verbind je je afstandsbediening aan je compu ter en voer je in welke apparatuur je hebt. Dan kun je achterover leunen en de online software zal zorgen voor het lastige gedeelte. Adviesprijs: 29,95 Lezersprijs: 19,95* •exclusief verzendkosten van 4,95 X BON LOGITECH HARMONY 300 Hierbij bestel ikx de 'Logitech Harmony 300 a 19,95* exclusief verzendkosten van 4,95, Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. voorlettersvoornaam naam Om Ov i postcode i geboortedatum Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/gir0rekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Logitech Harmony 300', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan Sebastiaan van der Welle heeft hoge verwachtingen van 'zijn' De Noormannen. „Onze grootste kwaliteiten liggen van voren en als we de verdediging dicht houden, kunnen we nog wel eens veel punten gaan pakken." foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30