261 sport Van Marwijk wil niet te veel San Marino is beslist geen Spanje Caroline Wozniacki geeft niets weg Fietsen tegen kou op tegen Taiwanese Chang: 6-0 6-0 WK hockey in Rosario Vos wint etappe Holland Ladies Tour Jari Litmanen krijgt standbeeld Waterpolosters verslaan Duitsland EK KWALIFICATIE Bondscoach Bert van Marwijk is niet van plan veel te veranderen aan de opstelling van het Nederlands elftal, onder het motto 'never change a winning team'. San Marino - Nederland vrijdag 3 september 2010 GIETEN Marianne Vos heeft de derde etap pe van de Holland Ladies Tour ge wonnen. De renster van Nederland Bloeit bleef in Gieten Kirsten Wild (tweede) en de Italiaanse Giorgia Bronzini (derde) voor. Bronzini's ploeggenote Martine Bras van Meri- da-Gauss bleef leidster in het klas sement, maar zag Wild en Vos via bonificatieseconden dichterbij ko men. Anne Eversdijk uit Kapelle werd met haar 28e plaats de beste Zeeuwse. Ze gaf 16 seconden toe op Vos. Haar plaatsgenote Birgit La- vrijssen werd 61e op 26 seconden, Sonja Boogaard uit Middelburg werd ïoxe. HELSINKI Het Finse voetbalicoon Jari Litma nen krijgt nog tijdens zijn actieve carrière een eerbetoon. In Lahti, de geboorteplaats van de inmiddels 39-jarige middenvelder, komt een standbeeld. Het beeld wordt ont huld op ïo oktober 2010, een ver wijzing naar het vaste rugnummer 10 van de Fin. Litmanens eerste club Lahden Rei- pas is verantwoordelijk voor het initiatief. De 130-voudig internatio nal staat momenteel onder con tract bij FC Lahti. Litmanen groei de bij Ajax uit tot publiekslieve ling. Later speelde hij nog onder meer bij Barcelona en Liverpool. ZAGREB De Nederlandse waterpolovrou- wen hebben bij het EK in Zagreb hun eerste overwinning behaald. De ploeg van bondscoach Mauro Maugeri won in groep B met 17-10 van Duitsland. De periodestanden waren 5-1,6-6,2-2 en 4-1. Oranje had het eerste groepsduel nog verloren. Hongarije bleek met 9-8 te sterk. Dankzij de zege op Duitsland ligt de olympisch kam pioen op koers voor een plek in de tussenronde. De nummers twee en drie plaatsen zich daarvoor. Alleen de groepswinnaar gaat recht streeks naar de halve finale. e San Marino, vandaag tegenstander van Oranje, pakte nog nooit één punt in een EK-kwalificatiewedstrijd EK-kwalificatie Aftrap: 20.45 uur (tv-uitzending via SBS6) Stadio Olimpico in Serravalle (San Marino) Scheidsrechter: Simon Lee Evans (Wales) Kuijt m Van Bommel Huntelaar Sneijder EK-programma 3 sept2010 7 sept2010R 8okt2010 12 okt2010A 25 mrt 2011 29 mrt 2011 A 2 sept 2011E 6 sept 2011 7 okt 2011 R 11 okt2011 Oranje, groep E San Marino Nederland Moldavië Nederland Hongarije Nederland Nederland Finland Nederland Zweden Nederland Finland Nederland Zweden Nederland Hongarije San Marino Nederland Moldavië Nederland gespeeld in R Rotterdam, A Amsterdam, E Eindhoven Van der Wiel De Jong Vlaar Van der Vaart Anita Van Nistelrooij op jacht Met zijn terugkeer in de Nederlandse selectie kan Ruud van Nistelrooij zijn jacht op Oranjes topscorer aller tijden vervolgen. Vermoedelijke opstelling Oranje Patrick Kluivert Dennis Bergkamp Faas Wilkes Abe Lenstra Johan Cruijff 40 37 35 33 33 Donja Odijk bron Rudy Boogert Ruud van Nistelrooij 33 SERRAVALLE - In een omgeving die geen enkele herinnering oproept aan de voorbije wereldkampioen schappen, verleggen de spelers van het Nederlands elftal vanavond de aandacht naar de volgende missie. De wedstrijd tegen San Marino in het knusse voetbalstadionnetje Olimpico van Serravalle geldt als eerste etappe van een route die Oranje in de zomer van 2012 een tweede Europese titel moet opleve- De thuisbasis van de tegenstander van de vice-wereldkampioen biedt plaats aan nog geen tienduizend toeschouwers. Ter vergelijking, bijna honderdduizend toeschou wers zagen het Nederlands elftal nog geen twee maanden geleden in het imposante Soccer City van Johannesburg de WK-finale verlie zen. San Marino is een tegenstander van een heel ander kaliber dan we reldkampioen Spanje. Het staatje midden in Italië telt slechts dertig duizend inwoners en is slechts iets groter dan bijvoorbeeld Goirle, de geboorteplaats van verdediger Jo ris Mathijsen. Aanvoerder en aanvaller Andy Sel- va en doelman Aldfo Simoncini zijn de enige profspelers van de formatie die de laatste plaats van de wereldranglijst deelt met Pa poea- Nieuw-Guinea, Cen- traal-Afrikaanse Republiek, Anguil- la, Montserrat en Amerikaans-Sa- moa. Het duo speelt in de Italiaan se Serie C, te vergelijken met de in Nederland net geïntroduceerde op- klasse. San Marino probeerde al vijf keer eerder een ticket voor de Europese titelstrijd te winnen. Alle pogin gen mislukten jammerlijk. Het kwam nooit in de buurt. Het dwergstaatje hield zelfs nog nooit een punt over aan een groepswed strijd op weg naar het Europese kampioenschap. Bammsammama nini 11 iii iirnrr-Tyr NEW YORK - Caroline Wozniacki heeft met groot machtsvertoon de derde ronde bereikt van het US Open. De favoriete Deense tennis ster gunde de arme Taiwanese ten nisster Chang Kai-Chen gisteren geen enkele game: 6-0 6-0. De par tij duurde amper drie kwartier. „Op de tennisbaan geef ik nooit zo maar iets weg", was haar reactie. „Dat is een van mijn sterke pun ten." De 20-jarige Wozniacki, vorig jaar in de finale de mindere van Kim Clijsters, heeft sinds Wimbledon zestien duels gewonnen en er maar één verloren. Ze veroverde ti tels in Kopenhagen, Montreal en New Haven en heeft in de hitte van New York nog nauwelijks zweetdruppels geplengd. In haar openingswedstrijd stuurde ze de Amerikaanse Chelsey Gullickson met tweemaal 6-1 naar huis. Tegen Chang sloeg de Deense slechts zeven winners, omdat ze er de voorkeur aan gaf haar 'groundstrokes' te trainen in dit oe fenpotje. Ze liet haar iets jongere opponente de fouten maken. Dat duurde bij de Aziatische nooit lang. Richard Gasquet Onverwachte afvallers waren er ook. De Zwitserse routinier Patty Schnyder schakelde Maria Jose Martinez Sanchez (Spa/22) uit. De Franqaise Aravane Rezai, als acht tiende geplaatst, liet zich onaange naam verrassen door de Ameri kaanse Beatrice Capra: 5-7 6-2 3-6. Bij de mannen werd Nikolaj Davi- denko al in de tweede ronde uitge schakeld. De Fransman Richard Gasquet liet de als zesde geplaatste Rus kansloos: 6-3 6-4 6-2. Roger Federer plaatste zich pro bleemloos voor de derde ronde. De Zwitser won in drie sets van de Duitser Beek: 6-3 6-4 6-3. Fede rer stond binnen twaalf minuten op een 5-0-voorsprong. Beek kwam terug naar 5-3, maar moest toen toch de eerste set inleveren. Het bleek de opmaat voor een een voudige overwinning van de zes tienvoudig grandslamwinnaar. ROSARIO - Het was een wat merk waardig beeld gisteren bij het WK hockey. De Nederlandse speelsters die in de met 7-3 gewonnen wed strijd tegen Nieuw-Zeeland bij een wissel uit het veld werden ge haald, namen direct plaats op een vaststaande fiets aan de rand van- het veld. De reden is de kou in het Argentijnse Rosario, waar de lente nog even op zich laat wachten. „Het is veel te koud om niets te doen", legde bondscoach Herman Kruis het gebruik van de fietsen naast de dug-out uit. „Wisselspeel sters blijven op deze manier in be weging." De deelnemende landen vroegen gezamenlijk aan de organi satie naar het gebruik van de fiet sen. Ook wikkelden wisselspeel sters zich op de reservebank in kle den om warm te blijven. De ge voelstemperatuur was tijdens de wedstrijd ongeveer 5 graden. Oranje maakte in de eerste twee wedstrijden bij momenten indruk. In de strijd om de Champions Trophy kende de regerend olym pisch kampioen anderhalve maand geleden nog de nodige moeite met Nieuw-Zeeland. Een in de tweede helft opgelopen ach terstand werd toen in de slotfase ongedaan gemaakt: 3-1. Tegen Australië, dat ook zes pun ten heeft, wacht morgen de eerste wat serieuzere test op het WK. Zondag is Duitsland, dat in de eer ste twee duels eveneens de maxi male score haalde, de tegenstan der. Favoriet Argentinië is een stuk minder op dreef Twee wedstrijden werden gisteren afgelast. Het regende in Rosario gis termiddag zo hard, dat de duels tussen Zuid-Afrika en China en tussen Engeland en Zuid-Korea niet door konden gaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28