verkeer Toerclub wil koffiedrinkers schorsen ROC zoekt jonge filmmakers Luxe stadswoningen met unieke uitstraling 23 Pluim voor borstkankerzorg Ruyterziekenhuis Zonnebootteam HZ naar Italië Luctor et Emargo? info dag zaterdag 11 september www.goeseschans.nl vrijdag 3 september 2010 door Rob Paardekam de basisscholen en hun ouders krij gen extra voorlichting, bijvoor beeld over de dode hoek, en over verkeersregels. Daarnaast wordt de fietshelm, die provincie en ge meenten sinds begin dit jaar uitde len, nog eens extra gepromoot. Peijs: „Als we allemaal een inspan ning leveren, kunnen we samen zorgen voor meer veiligheid in het verkeer." beteren. Bussen vol architecten uit de hele wereld trokken in mijn jeugd door Vreewijk om deze vorm van emancipatie van arbei ders te verbreiden. P. Clements Sparreboom Golfzichtlaan 18, Goes Regelmatig koop ik Zeeuwse ca deaus om onze provincie te promo ten. Ik ben geen geboren Zeeuw, maar wel een enthousiaste bewo ner van Zeeland. In de randstad heeft Zeeland soms nog een imago van een achtergebleven gebied. Aantrekkelijke producten van goe de kwaliteit halen dit imago onder uit. In de Gamma in Vlissingen zag ik een verzameling producten met de Zeeuwse vlag. Mijn oog viel op een wit poloshirt. Ik kon mijn ogen niet geloven toen ik de gebor duurde vlag bekeek: onder de leeuw op het wapen stonden de woorden: 'Luctor et Emargo'. Een baliemedewerker vertelde dat er al veel shirts zijn verkocht. Heeft nie mand tijdens het productieproces de spelling gecontroleerd? Ziet geen van de inkopers of verkopers de flater? Welk imago bouwen we op, als we onszelf promoten door producten met een spelfout in het wapen van Zeeland te verkopen? Zo kunnen we wel blijven worste len, maar komen we ons imago van domme Zeeuwen nooit te bo ven. Aukje Roelofsen Roompot 18, Arnemuiden KRABBENDIJKE - Het is hommeles bij toerclub De Trappers uit Krab- bendijke. Het bestuur dreigt drie leden te schorsen, omdat ze tij dens de wekelijkse fietstocht on derweg stoppen voor een bakje koffie. De regels van de club zeggen dat er niet gestopt mag worden. „Met een paar mensen doen wij dat toch", zegt Adri de Schipper. „De rest van de leden rijdt dan door." De Schipper geeft toe dat hij en zijn kornuiten - ze worden al de dissidentengroep genoemd - in de minderheid zijn. De meeste leden willen de afstand van ongeveer ne gentig kilometer in één keer afleg gen. „Maar de andere leden van de groep hebben er totaal geen pro bleem mee dat wij wel een kofïïe- stop houden. Het bestuur kenne lijk wel." Dat bestuur schrijft in een brief aan de drie dissidenten dat het stoppen voor een bakje koffie in druist tegen het principe 'samen uit, samen thuis', dat de club han teert. Andere leden zouden weg blijven of een andere groep kiezen door het gedrag van de drie berisp te leden. Volgens De Schipper vinden de koffiestops al lange tijd plaats en werden ze altijd gedoogd. Hij zegt het jammer te vinden dat het be stuur de zaak nu zo op scherp zet. Adri de Schipper drinkt een bakje koffie op het terras. Als hij en een paar ploeggenoten dat blijven doen tijdens de toertochten van De Trappers worden ze geschorst door het bestuur. In de brief wordt gesteld dat de le den hun schorsing nog kunnen voorkomen als ze beloven voortaan niet meer te stoppen. „Dat zijn wij niet van plan", zegt De Schipper. „Wij zijn fervente fietsers, maar doen het ook voor een stukje ontspanning. Even stop pen voor een bakje koffie hoort er dan bij. Ik snap niet dat ze er zo'n groot probleem van maken." De Schipper stuurt één dezer da gen een brief naar het bestuur waarin hij zijn ongenoegen over de dreigende schorsing kenbaar zal maken. Hij hoopt dat de ge- PROCRAMMA: Vrijdag 3 september: 16.00 - 20.00 uur Aankomst schepen 20.30 uur Officiële ontvangst Zaterdag 4 september: 11.00 - 14.00 uur Bezichtiging schepen 14.00 uur Trossen los 15.00 - 16.00 uur Admiraalzeilen met deskundige uitleg vanaf de wal 16.00 - 17.30 uur Bezichtiging schepen Zaterdag avond 4 september: 21.30 uur Trossen los uitvaren schepen 21.00 - 22.00 uur Lichtshow op Veerse Meer "De slag om Veere" Een mooi lichtspektakel met muziek 22.00 uur Binnenvaren verlichte schepen in de haven Zondag 5 september: 10.00 uur Start Katerrace +/- 12.00 uur Aankomst Katerrace Prijsuitreiking Trotse hoofdsponsoren: Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Stichting Promotie Veere Stichting Evenementen Veere GOES - Borstkankervereniging Ne derland (BVN) heeft aan het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis een ro ze lintje toegekend voor de kwali teit van haar borstkankerzorg op zowel de locatie Goes als Vlissin gen. Het lintje laat zien dat het ADRZ goede borstkankerzorg biedt. De monitor borstkankerzorg van BVN informeert patiënten over de kwaliteit van zorg die een zieken huis biedt. Het gaat daarbij bijvoor beeld over de ervaring van mam machirurgen of over begeleiding van patiënten door een nurse prac titioner en/of oncologieverpleeg- kundige. VLISSINGEN - Het Solarboat Team Engineering van Hogeschool Zee land, dat bestaat uit vijf studenten, doet zondag mee aan de Lago di Avigliana Solar Challenge 2010 in Italië. De race vindt plaats op Lago Gran de bij Avigliana, 20 kilometer ten westen van Turijn. Het is een inter nationale wedstrijd die bestaat uit onder meer een sprint, een slalom en een marathon van meer dan dertig kilometer. In juni en juli nam het HZ-team al deel aan de Zeeuwse zonnebootrace en de Fri sian Solar Challenge. wrwiwif n» in'i 111111 liillllil'llli'il im v.a. 189.000,- v.o.n. Start bouw ie deelfase: 1 december 2010 foto Willem Mieras moederen, bijvoorbeeld na een ge sprek, weer wat zullen bedaren. „Wij willen absoluut niet weg bij de club, maar stoppen met de kof fiestops is voor ons niet bespreek baar." De voorzitter van de toerclub wil niet nader op de kwestie ingaan. MIDDELBURG - In de maand septem ber houdt ROC Zeeland voor de derde keer de One-Minute Movie Contest. Jonge filmmakers (van 14 tot 24 jaar) worden opgeroepen een kort filmpje te maken van één minuut. Een jury van marketeers, filmma kers en communicatiedeskundi gen beoordeelt de filmpjes op ori ginaliteit, de toepassing van het thema en aansluiting op de doel groep. De beste filmpjes worden geplaatst op de website www.roc- zeeland.nl. Ook animaties kunnen meedoen. De deelnemende One-Minute Mo vies moeten gerelateerd zijn aan de onderwerpen beroepenkeuze, studiekeuze of Test je Toekomst. De kwaliteit maakt niet uit. In fei te kan dus iedereen met een mo biele telefoon meedoen, een (pro fessionele) camera is niet noodza kelijk. De One-Minute Movies moeten voor 1 oktober bij ROC Zeeland binnen zijn. Op de websi te zijn ook de winnende filmpjes van voorgaande jaren te bekijken. De One-Minute Movie Contest is een onderdeel van de nieuwe wer vingscampagne Test je Toekomst, die in oktober begint. Via deze campagne nodigt ROC Zeeland studiezoekers uit voor de Open Da gen in januari. Omdat het kiezen van een studie niet gemakkelijk is, roept ROC Zeeland studiezoekers op hun toekomst te testen met be hulp van de Toekomsttest. Door middel van 32 vragen krijgt de stu diezoeker tien passende opleidin gen voorgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25