'Huurwoning moet in verkoop' Zeeuwse tennissters sterk in future Eko-tellingen WD en PW vragen bedenktijd Bonje in toerclub om afstappen voor kopje koffie Kijk voor de speciale journaals op: www.pzc.nl/nazomerfestival Eerste stap op weg naar ware vrede 8 en 9 Alfa Ciulietta is een schoonheid WONINGCORPORATIE Maatregel is gunstig voor bewoner, houdt wijk leefbaar en stimuleert economie Word ook abonnee! Freek de Jonge vermaakt Abdijplein J.°i festival VRIJDAG 3 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 206 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Zonnige perioden 18° MIDDELBURG - Zeeland is vandaag met drie Zeeuwse tennissters verte genwoordigd in de kwartfinales van het fïituretoernooi in Middel burg. Angelique van der Meet, Ber- nice van de Velde en Lesley Kerk- hove overleefden gisteren de twee de ronde. Niet eerder kwamen drie Zeeuwse vrouwen in één ITF-toernooi zo ver. Van de Velde en Kerkhove treffen elkaar van daag in de kwartfinales. Morgen treedt er dus sowieso een Zeeuwse aan in de halve eindstrijd. AS) pagina 27: Kerkhove speelt als herboren MIDDELBURG - Overal in Nederland se supermarkten tellen vrijwilli gers voor Milieudefensie hoeveel biologische en fairtrade-producten er in de schappen liggen. De super met de meeste producten ont vangt de Eko-Award. AuCj pagina 2/3: eens kijken of ook S dit jaar meer bio in de super ligt Eko-tellingen in supermarkten zijn onzinnig reageer op www.pzc.nl reacties: 438 Er moeten nieuwe verkiezingen komen 66% I 34% Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 711688 555530 KRABBENDIJKE - In de toerclub De Trappers uit Krabbendijke is bonje ontstaan rond drie leden die tij dens de toertochten graag een poosje afstappen om een kopje kof fie te drinken. De rest van de leden heeft er geen moeite mee, maar het bestuur staat het niet toe. Dat zegt: samen uit, samen thuis. Bovendien staan de reglementen het niet toe dat er wordt afgestapt. De drie leden vinden dat fietsen prima is, maar een gezellig kopje koffie moet ook kunnen. pagina 23: toerclub wil VZ koffiedrinkers schorsen AMSTERDAM - Huurders van wo ningcorporaties moeten op elk ge wenst moment hun rijtjeshuis of appartement kunnen kopen. Dat is een van de vijf actiepunten van vier 'opinieleiders' om de sociale volkshuisvesting te redden. Het idee is van directeur Jan Sinke van woningstichting De Veste in Ommen, die al tweeënhalf jaar procedeert om zijn corporatie on der de zeggenschap .van Volkshuis vesting uit te krijgen. Volgens Sin ke komen circa twee miljoen van de 2,4 miljoen sociale huurwonin gen in ons land voor verkoop in aanmerking. Het plan is geperfec tioneerd en doorgerekend door drie 'zwaargewichten', die hun in vloed zullen aanwenden om het ingevoerd te krijgen. Het gaat om economisch hoogleraar en voorma lig topambtenaar Sweder van Wijnbergen (PvdA), senator Hans Hillen (CDA) en voormalig AFM-voorzitter Arthur Döcters van Leeuwen (WD). Hun plan is gunstig voor huur ders, zeggen de initiatiefnemers, en levert de corporaties veel geld op om wijken leefbaar te houden en te verbeteren. Bovendien stimu leert de maatregel de economie en zorgt deze voor miljarden euro's extra belastinginkomsten. Het ruim honderd jaar oude sys teem van sociale woningbouw wankelt, stellen de vier. Diverse corporaties hebben de afgelopen tijd geld verloren op de beurs. Sommige zagen spaargeld in IJs land vervliegen. Vele hebben geïn vesteerd in koopwoningen om hun huurwoningen te kunnen on derhouden, maar veel van die pro jecten zijn stukgelopen door de fi nanciële crisis. Bovendien ging de rijksoverheid extra belasting hef fen bij winstgevende bouwcorpora ties om achterstandswijken te kun nen opknappen. pagina 10 en 11: louter winnaars bij verkoop huurhuis MIDDELBURG - In het kader van het Zeeland Nazomerfesti- val trad cabaretier Freek de Jonge gisteravond in Middel burg op. De bezoekers op het uitstekend gevulde plein kre gen een combinatie van muziek - veelal van de nieuwste cd Van A naar Z - en korte conferences voorgeschoteld. Het op- AS) pagina 13: Een vol plein treden werd enthousiast ontvangen. foto Lex de Meester zingt Luctor et Emergo DEN HAAG - De onderhandelingen over de vorming van een rechts ka binet liggen stil. De leiders van WD en PW, Mark Rutte en Geert Wilders, beraden zich over de vraag of zij de gesprekken met het CDA nog wel willen voortzet ten. Aanleiding is de nipt bezwo ren crisis die het CDA in haar greep hield. pagina 3: commentaar pagina 4/5: consensus is vernis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1