Zeeland PZC Einde dreigt voor seniorenraad Zomerschool is een succes PZC joehoe, weer naar school!! Backorder WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 ADVIES Te weinig belangstelling voor bestuur en te veel overlap met andere adviesorganen QFfc^ïng almanak Speciale aanbieding van uw dagblad Een archeoloog leest de grond als een spannend boek Vrijdag 3 september 2010 Nazaten van de Snoepen trokken wijde wereld in Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De Seniorenraad Middelburg wordt met opheffing bedreigd. De gemeente Middel burg overweegt het adviesorgaan te beëindigen. De Seniorenraad zelf wil wel doorgaan. Volgens de gemeente zijn er te wei nig aanmeldingen voor een nieuw bestuur. Dit jaar moeten verkiezin gen plaatsvinden, maar tot nu toe zijn er maar vijf kandidaten. Dat zijn er te weinig voor verkiezingen en dus zouden zij direct benoemd kunnen worden. Dat was vier jaar geleden ook al zo. De Senioren raad verwijt de gemeente dat die te weinig moeite heeft gedaan om vrijwilligers te werven. Maar geringe belangstelling is niet de enige reden voor de gemeente om het voortbestaan van de Senio renraad ter discussie te stellen. Middelburg voert geen specifiek ouderenbeleid meer, legt Cindy de Jonge van de afdeling stedelijk so ciaal beleid uit. Door de woonser- vicezones en de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning is alles veel completer en gaat het erom dat ie dereen mee kan doen: jong en oud, gezond en gehandicapt. Dat betekent bijvoorbeeld dat er een WMO-raad is gekomen die over dat beleid adviseert. Die raad geeft ook adviezen aan het ge meentebestuur over de belangen van ouderen. Er is daardoor een overlap tussen die adviesorganen. Tegelijkertijd gebeurt het dat de WMO-raad en de Seniorenraad een ander standpunt innemen over hetzelfde onderwerp. Het college van B en W ziet nu vier mogelijkheden: een nieuwe Seniorenraad installeren met de huidige leden; een nieuwe Senio renraad met drie afgevaardigden van ouderenbonden en twee tot vier onafhankelijke leden; de Se niorenraad opheffen en vervangen door overleg met de ouderenbon den; de Seniorenraad opheffen en de WMO-raad uitbreiden zodat die ook over de belangen van ouderen adviseert. De Senioren raad zelf wil het liefst doorgaan met verkiezingen volgens optie en wijst de opties 3 en 4 'met klem' af De raadscommissie maatschappe lijke zaken bespreekt in september de toekomst van de Seniorenraad. mmsmmmtmmmisnmsm tmÊÊÊmmmmmmmÊtmm Vandaag heeft dhr. P. Klaassen uitZaamslag 4 Efteling entreekaarten gewonnen! VLISSINGEN - De Vlissingse meiden Kaoutar en Yasmine (beiden 10 en vanaf volgende week in groep 7 van 't Vlot) hebben nauwelijks zo mervakantie gehad, maar dat vin den ze niet erg: ze zaten de afgelo pen weken op de Zomerschool in Vlissingen 'en dat was heel leuk!' Ook directeur Lyanne Telussa van de Zomerschool is enthousiast. In totaal 55 kinderen uit de groepen 5 tot en met 8 van drie basisscholen in het Vlissingse Middengebied volgden drie weken of langer de Zomerschool. Ze wérden begeleid door een team van zeven mensen. De kinderen zijn er veel op uit ge weest, maar kregen ook les op de scholen. Belangrijkste doel van de Zomer school is om terugval tijdens de lange vakantie te voorkomen. Om te kijken of dat gelukt is, worden in het nieuwe schooljaar toetsen afgenomen, waarna de resultaten van de Zomerschoolkinderen naast die van de andere kinderen worden gelegd. Vanochtend wordt de Zomer school 2010 afgesloten. Volgend jaar is er weer één. Maar dan zon der Yasmine. „Dan gaan we op va kantie, naar Marokko." Tip? redactie@pzc.nl De ene hoosbui na de andere over viel hem. En dat precies in die ene week die de jonge Zierikzeënaar vrij had genomen van zijn drukke baan in het bedrijfsleven om het dak van zijn monumentenpandje te renove ren. Net nadat hij één kant van het dak van pannen had ontdaan, kwam de eerste bui en dat was een voorbode van nog veel meer nattig heid. Dus dat werd doorweekte werk kleding en klapperende zeilen tegen het inregenen. „Had je nou echt geen beter weer kunnen bestellen", vroeg zijn buurman hem tussen de buien door. Het antwoord kwam snel: „Dat heb ik gedaan. Maar ik kreeg een briefje terug. Dat mijn bestelling in backorder stond." Kaoutar (links) en Yasmine tijdens de les pottenbakken op de één na laatste dag van de Zomerschool in Vlissingen, foto Ruben Oreel Uniek BABBOE Bakfiets pakket met hippe accessoires van 1.458 voor €879* Bestel: www.babboe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19