en wind voor de Schelphoek zeeland 121 'Lange procedure niet alleen schuld gemeente' Goes wil voor eind van het jaar af van sores parkeergarage Westwal Gebeiteld Ongewijzigd Terrazzo aanrecht en glas-in-lood Water hoort volgens Verboom achter de dijk donderdag 2 september 2010 De naam In weer en wind Schelphoekgezind werd door campinggast Piet Vink uit Hendrik ldo Ambacht in een boomschorsplank gebeiteld. Samen met Jan Verboom bevestigde hij het bord eind jaren zeventig. iüiüSBI De boerderij aan de Hoosjesweg ziet er nog net zo uit als in het bouwjaar 1959. De woonkeuken is voorzien van een authentiek terrazzo aanrecht, dat indertijd ter plekke op maat werd gegoten. Verboom ook de naam op zijn hoeve. „Ieder jaar kwamen dezelfde men sen naar de camping, drie gezin nen uit Valkenswaard, Hendrik Ido Ambacht en Eerbeek. Zij vroe gen waarom de boerderij en cam ping geen naam hadden en be dachten dat het 'In weer en wind' zou kunnen zijn. Daar werd Schelphoek achter gezet. Maar dat beviel een van de dames niet. Die maakte er 'In weer en wind Schelphoekgezind' van." De hou ten harsplank waarin campinggast Piet Vink die naam beitelde hangt nog steeds op de gevel van de schuur. Tot tevredenheid van Jan Verboom. „Ik vind het wel mooi en ook toepasselijk. Want hoe slecht het weer ook is, ik kom al tijd terug naar mijn vertrouwde grond en blijf er van houden." Nadat hij in 2004 zijn pachtgrond moest afstaan voor het nieuwe na tuurgebied Tureluur, dat zich ach ter de hoeve uitstrekt, deed Jan Verboom zijn koeien weg. Sinds dien leeft de krasse 80-jarige rus tig en tevreden met de elementen, die behoorlijk om zijn hoeve kun nen spoken. Hij is dat gewend. „Wat wind mag er wel wezen. Al le weer is mooi, als het maar niet te warm is of te hard stormt. Daar houd ik niet van." Jan Verboom houdt van alle soorten weer. „Als het maar niet te warm is ofte hard stormt." foto Ronald den Dekker Een bezoek aan hoeve 'In weer en wind Schelphoek gezind' is een stap terug in de tijd. De boer derij is voorzien van authentieke details uit de jaren vijftig, waaron der een terrazzo aanrecht dat ter plekke op maat is gegoten, glas-in-lood schuifdeuren tussen de woonkeuken en de woonka mer en een klassiek interieur uit die tijd. De 80-jarige Jan Verboom uit Serooskerke voelt zich daar pri ma bij. Dagelijks kookt hij zijn maaltijd van ingrediënten, die hij met de auto uit de supermarkt in Renesse haalt. Hij maait gras op de drie hectare eigen land bij zijn boerderij. „Die verkoop ik niet, want dan is het huis niets meer waard." Hij werkt in zijn tuin, wandelt over de Oosterscheldedijk en ontvangt 's zomers nog één vas te gast op zijn minicamping. „Ik hoop hier nog lang te kunnen blij ven wonen." Hij klimt met genoegen op de voormalige vuilnisbelt, tegen woordig een fraai uitzichtpunt te genover zijn hoeve aan de Hoosjes weg nabij Serooskerke. „Dat heb ben ze mooi aangelegd." Maar met het uitzicht op het nieu we natuurgebied Tureluur, dat hij heeft vanaf het uitzichtpunt, is de 80-jarige Jan Verboom niet onver deeld gelukkig. Waar vroeger zijn koeien in het weiland liepen strekt zich nu moeras en water uit met daarin vele vogels. „Water hoort achter de dijk en niet in de pol der," zegt hij beslist. „Een groene wei met koeien is veel mooier en levendiger om te zien. Hier komen roofvogels op af, waaronder torenvalken. Daardoor zijn de mussen, vinken en rood borstjes die vroeger in mijn tuin zaten, helemaal verdwenen. Want die pakken ze." door Melita Lanting ZIERIKZEE - Dat het lang duurt voordat er duidelijkheid komt over de mogelijkheden bij Bona Fide ligt beslist niet alleen aan de ge meente. Dat zegt wethouder Ad Verseput. „Er zijn nog heel veel on duidelijkheden waar de projectont wikkelaar eerst antwoord op moet geven." Voor Bona Fide omge bouwd kan worden tot een luxe vakantiepark met huisjes moet het bestemmingsplan gewijzigd wor den. Daarvoor zijn concrete plan nen nodig. Directeur André van Leeuwen van Herikerberg bv klaagde eerder de ze week dat de procedure bij de ge meente verschrikkelijk veel tijd kost. „Nou, dat is hetzelfde bij an dere gemeenten. Dit is een heel normale procedure", zegt Verse put. „En hij zegt dat hij geen ant woord heeft gekregen op een brief. Dat antwoord bespreken we ko mende dinsdag in het college. Hij heeft de brief in juli verstuurd, en het duurt dus helemaal niet zo lang. Het is natuurlijk wel vakantie- tijd." Hoewel het plan voor luxe vakan tiewoningen niet van de baan is, heeft Herikerberg bv besloten om eerst huurcaravans op het terrein te plaatsen. door Frank Balkenende GOES - Voor het eind van dit jaar moet de Goese parkeergarage aan de Westwal spie en span zijn. Ook is de Westwal voor het parkeerge- bouw dan heringericht. Goes hoopt tegen die tijd van allerlei tij delijke verkeers- en gebruiksproble- men af te zijn. Speciaal voor klan ten van supermarkt Albert Heijn komt er op elke etage een speciale grote knop om de liftdeur te bedie nen. De parkeergarage werd 18 decem ber 2009 opengesteld voor gebrui kers. Een aantal dekken was klaar en de gemeente wilde per se de 512 vakken tellende parkeergarage in gebruik stellen. Die snelheid ging gepaard met kinderziektes. Slagbomen werkten soms niet goed, parkeerautomaten waren niet meteen voor alle betaalmidde len geschikt en rond het gebouw werd nog gewerkt aan de 'schil', die bestaat uit dertig appartemen ten en vijf commerciële ruimten. Met name voor voetgangers en fiet sers was de verkeerssituatie pal voor de parkeergarage chaotisch. De tijdelijke verkeerslichten aan de Westwal werken op een came ra, die het aanbod relatief traag af tast. Automobilisten stonden daar door vaak lang te wachten. Bijstel ling van de apparatuur verbeterde de situatie enigszins. Hoewel de parkeergarage nog maar één keer echt 'vol' was - re cent tijdens de kermis - kregen par keerders enkele malen de melding dat elk vak was bezet. Vervolgens stonden ze vast voor de entree. Ook is niet te zien of het pand echt vol staat, hoewel er nu wel een lichtbak boven de ingang is ge plaatst. Matrixborden op enige af stand lijken gewenst. De afbouw van het complex heeft ook enige maanden vertraging op gelopen, waardoor de 80' plaatsen tellende fietsenstalling pas volgen de week opengaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73