Simonis moet getuigen in misbruikzaak UitCids naz*m .d«.festival en verder Fietsster gedood door aanrijding Kijk voor de speciale journaals op: www.pzc.nl/nazomerfestival Schoonzoon Mark is de nieuwe aanvoerder 24 Vandaag de bijlage CDA-CRISIS Minderheidskabinet lijkt niet meer haalbaar Word ook abonnee! Ingewijd Wisselend bewolkt 19° DONDERDAG 2 september 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 205 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Klink blijft bij nee tegen PW den haag - De formatie van een rechts minderheidskabinet lijkt te zijn mislukt. CDA-minister en -Ka merlid Ab Klink komt niet terug op zijn besluit om samenwerking met de PW te blokkeren. In een brief, die hij eerder deze week stuurde aan CDA-fractievoorzitter Maxime Verhagen en partijvoorzit ter Henk Bleker, stelt hij dat zijn besluit 'definitief vaststaat. Bij het ter perse gaan van deze krant vond bij het CDA nog volop crisisberaad plaats. Verhagen gaf aan dat hij wilde blijven pogen de fractie op één lijn te krijgen. „Ik geef de hoop niet zo gauw op", zei Verhagen nadat Klinks brief via het NOS Journaal was uitgelekt. CDA-minister Piet Hein Donner werd ingeschakeld om te bemidde len. Hij voerde eerder op de avond gesprekken met Klink en de ande re 'dissidenten' in de fractie: Ad Koppejan en Kathleen Ferrier. De bedoeling was dat na het crisisbe raad een overleg zou volgen met WD en PW onder leiding van in formateur Ivo Opstelten. In de brief stelt Klink dat gebeurte nissen tijdens de onderhandelin gen met de PW hem tot de con clusie hebben gebracht dat samen werking 'de spankracht van het CDA te boven gaat' en 'te boven moet gaan'. Hij doet verslag van hoe Geert Wilders aan de forma tietafel zei dat WD en CDA er re kening mee moeten houden dat hij keer op keer in onverbloemde taal zijn ongenoegen over het be leid zal laten blijken. Klink heeft ook felle kritiek op de wijze waarop het akkoord zou wor den gepresenteerd. De CDA-leden zouden niet alles van de overeen komst te horen krijgen. De volledi ge presentatie zou pas volgen na het congres waarin leden ja of nee zouden mogen zeggen. Die con structie was bedacht omdat Wil ders van plan was bij de presenta tie met een totaal ander verhaal te komen. Wilders zegt dat er van de de lezing van Klink 'niks klopt'. pagina 4 en 5: schelden, sussen, dreigen en weer een brief Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 's-gravenpolder - Bij een ver keersongeval op de Baarlandse- zandweg bij 's-Gravenpolder is gis termiddag een 56-jarige vrouw uit de gemeente Borsele om het leven gekomen. Het slachtoffer reed op de fiets toen ze werd aangereden door een vrachtauto. Die werd bestuurd door een 23-jarige man uit Lely stad. Het ongeluk gebeurde bij de inrit naar het terrein van uienfabriek Top. Vermoedelijk zag de chauf feur de vrouw over het hoofd toen hij het terrein op reed. Zeeland: 2, 3 en 17 tot en met 23; Bin nenland: 4 tot en met 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Cultuur: 13; Weer: 14; Strips: 15; Sport: 24 tot en met 29; Tele visie: 34 en 35; Bijlage: UitGids middelburg - Oud-kardinaal Ad Simonis is opgeroepen om in een zaak over seksueel misbruik bin nen de Rooms Katholieke Kerk voor de rechtbank in Middelburg te getuigen. Dat heeft advocaat Martin de Wit te gisteren laten weten. Naast Simonis worden ook bis schop Hans van den Hende en oud-bisschop Huub Ernst, beiden van Breda, verhoord. Het is vol gens De Witte uniek in Nederland dat zo'n verhoor van de kerk in de rechtbank plaatsvindt. De zaak draait om Terneuzenaar Dave ten Hoor (34), die via een ci viele procedure een schadevergoe ding wil van het bisdom Breda. Dat was werkgever van een pater van wie in 1980 een zaak over mis bruik werd geseponeerd, ondanks een bekentenis. Vier jaar later werd de pater pastoor in Terneu- zen, maar in 1990 kreeg hij oneer vol ontslag na een veroordeling we gens ontucht met drie minderjari ge jongens. Advocaat De Witte vertegenwoor digt honderdtwintig mensen die de kerk beschuldigen van mis bruik. vlissingen - Met een koude plens water en veel bier werden eerstejaars studenten van de Hoge school Zeeland gisteren ingewijd in het studen tenleven. Ze deden de hele dag spelletjes op het Bellamypark en in enkele cafés in Vlissingen tij dens de introductiedag. Vandaag en morgen staat er nog een kamp op het programma voor studenten, gehouden door de Vlissingse studen tenverenigingen. foto Lex de Meester t a Bekijk de video op www.pzc.nl r>FHi3Mi:MI WmmÊÊ Er moeten nieuwe verkiezingen komen reageer op www.pzc.nl reacties: 384 Artsen moeten alle zieken helpen eens J |ggm 80% oneerfe 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1