Zeeland l'Escaut wil aanpak van raddraaiers L deDRVKKERY PZC WALCHEREN 18 en 19 BONEDIJKE Regelmatiger overleg beloofd 0P 0P De Zeeuwse streekdrachten 1800-2000 QftpTizig 20 en 21 Vogelverschrikkelijk Brand in gebouw almanak korfballers Seolto Heet Stad Veere buigt zich over chaos tijdens evenementen Donderdag 2 september 2010 door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Woningcorporatie l'Escaut gaat erop aandringen dat politie en maatschappelijke instan ties in Vlissingen ingrijpen in ge zinnen waar de 'ettertjes van de Bonedijke' vandaan komen. Dat is gisteren besloten tijdens een bijeenkomst tussen de corporatie, delegaties van de huurders van zo wel de Harlekijn als Vida, vertegen woordigers van de huurdersvereni ging en stichting Palladium. Afgesproken was dat l'Escaut-direc- teur Jan van Beekhuizen na afloop het woord zou voeren. „De verga dering verliep goed. Ik heb bewo ners eerst hun verhaal laten vertel len. Zij hebben te maken met uit de hand gelopen baldadigheid en ervaren die als bedreiging. Dat be grijp ik. Ook al haalden ze soms oude voorbeelden aan. De overlast moet stoppen. Ik wil dat de bewo ners zich weer veilig voelen." Daarom willen zij dat hun galerij wordt afgesloten voor ongenodig- den en dat die niet meer in de on dergrondse parkeergarage kunnen. Dat kan, zegt Van Beekhuizen. „Al moet je beseffen dat dat slechts symptoombestrijding is. De jeugd, die blijft. Daar ligt het probleem. Aangezien ze zich niet door Palla- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 Van €49,95 voor... slechts 15,00 boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl Vandaag heeft mevr. M.G.J.M. Rijnhout-Rothuizen uitOud-Sabbinge 4 Efteling entreekaarten gewonnen! Met écht boerengoed en het fiat van kenners hoor je erbij Tip? walcheren@pzc.nl TG dium laten begeleiden, wil ik dat de politie en maatschappelijke in stanties binnen komen in de gezin nen waar de jongeren, en dat zijn er maar een stuk of tien, vandaan komen. Ik wil weten hoe die ouders hun kinderen wensen te sturen. En als dat niet lukt, moet het maar onder dwang. l'Escaut kan daarin als huisbaas een coördi nerende rol spelen als, plat gezegd, de deur niet open gaat." Van Beekhuizen gaat de aanpak vandaag bespreken met politie, Pal ladium, gemeente en het Schelde- mondcollege, die samen de 'veilig heidskern' vormen. Hij belooft ver der in de toekomst 'bij tijd en wij le' met bewoners van de Bonedij ke te bespreken hoe het gaat. Verder hebben bewoners van ap partementencomplex Vida, dat in januari werd geopend, van Palla dium contactgegevens gekregen van haar ambulant medewerkers. Wanneer er hommeles is, ook al is dat 's avonds laat, dan mogen be woners dat melden en gaan de me dewerkers erop af om de jongeren aan te spreken. Bewoners hebben gisteren weder om aangegeven dat zij willen dat de Paljas, het jongerencentrum on der de Harlekijnflat, dicht gaat. Be loofd is dat ook die suggestie se rieus wordt overwogen. KOUDEKERKE - Nee, de vogelverschrikkers in Koudeker- ke kunnen niet lopen. Ze hebben zich onvrijwillig verza meld bij de winkel van Wilma Brouwer aan het Dorps plein. Eén van hun soortgenoten is dinsdagavond door vandalen in brand gestoken. Brouwer heeft een flink aantal vogelverschrikkers verzameld in en voor haar winkel. „Ik haal ze nu 's avonds naar binnen en zet ze 's ochtends weer buiten." De 25 vogelverschrikkers maken deel uit van de kunst- week Koudekerke uit de Kunst. Her en der in het dorp stonden de verschrikkers opgesteld. Ook op het Dorps plein: één bij de bushalte, één bij de poort naar de kerk. „Die laatste is in brand gestoken", vertelt Brouwer. „Ik werd dinsdagavond gebeld door de buurman van mijn winkel. Maar toen hij het zag was het leed al ge schied. Het stonk er naar benzine, dus het is echt brand stichting." Waarom de pop is verbrand, weet ze niet. „Hij had een blauw jasje aan, ik geloof van Ajax. Mis schien was dat het?" Alle vogelverschrikkers zijn dinsdagavond meteen weg gehaald, zegt Brouwer. „Dat valt nog niet mee want het zijn hele gevaartes." Om het sjouwen te beperken, heeft ze er nu heel wat in en bij haar winkel gezet. „Kou dekerke uit de kunst gaat natuurlijk gewoon door. Maar het is wel erg jammer dat het kennelijk niet kan om vo gelverschrikkers buiten te zetten. We hadden het vol gend jaar nog grootser willen aanpakken met de vogel verschrikkers, maar dat doen we maar niet. We stoppen ermee. Gelukkig zijn we creatief, dus we bedenken maar wat anders." foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - Het clubgebouw van de korfballers van Seolto heeft in de nacht van dinsdag op woens dag fikse schade opgelopen door brand. De korpsen van Vlissingen en Koudekerke rukten tegen half twee uit om de brand in het ge bouw aan de Zuidbeekseweg te blussen. Zij hadden de brand na ruim een kwartier onder controle. Het clubgebouw staat nog wel overeind, maar binnen is veel scha de. Er is niemand gewond geraakt. Driejarige jamie is op bezoek bij zijn opa en oma in Zeeland. Op tafel staat een schaaltje olijven met ande re heerlijkheden daarbij: in olie ge marineerde chilipepers en jonge kaas. Het ziet er allemaal lekker uit, vindt jamie en ook de kleuren zien er aan trekkelijk uit. Papa waarschuwt dat de kaas wel erg heet is, waarop de peuter er maar van afziet om een stukje te proeven. Na een tijdje stoeien in de tuin ziet jamie bij binnenkomst het schaaltje met lekkers nog steeds op tafel staan en kan er eigenlijk niet meer van af blijven. „Neem maar een stukje", zegt opa. Dat laat Jamie met honger in zijn buik zich geen twee keer zeggen. „En, niet te heet?", vragen papa, ma ma, opa en oma tegelijk. Glunderend zegt jamie: „Nee, want nu istie koud!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19