Alle films van I tot Z woensdag 1 september 2010 i8| internationaUA»^! hlmr«sea 10-19 September JOURNAL D UNE FEMME DE CHAMBRE Retrospectief Jean-Claude Carrière Regie: Luis Bunuel Frankrijk/Italië, 1964; 97 min.; taal Fransondertite ling Nederlands; genre: drama; scenario: Luis Bunuel, Jean-Claude Carrière; cast: Jeanne Moreau, Michl Pic- coli, Georges Géret, Frangoise Lugagne De Parijse Célestine komt als kamermeisje te recht in een burgerlijke familie op het platteland. Met haar frisse verschijning en haar beslist karak ter, trekt zij de aandacht en verstoort zij de dage lijkse gang van zaken. De film is een beschrijving van de zeden van de burgerij uit de jaren 1930, met de grote Bunuel als regisseur, en verder met Jeanne Moreau en Michel Piccoli als hoofdrolspe lers. Za 11/9 14.00u CC5, di 15.30u CC5 KIDS ARE ALL RICHT, THE Avant-première, Benelux première, MovieS quad Night film Regie en scenario: Lisa Cholodenko VS, 2010; 104 min.; taal Engels, ondertiteling Neder lands; genre: komedie; cast Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo Paul is eigenaar van een restaurant en een flam boyante levensgenieter. Door zijn onbevangen le venshouding zet hij het leven van een gezin met twee moeders behoorlijk op z'n kop. De twee kin deren gaan op zoek naar hun gemeenschappelij ke donorvader. Ma 19.00u CC1, vr 17/9 21.00u CC3, zo 19/9 16.00u CC4 KILLER INSIDE ME, THE Avant-première, Film literatuur competitie, Cinema Boulevard, Nederlandse première Regie: Michael Winterbottom VS, 2010; 109 min.; taal Engels, ondertiteling Neder lands; genre: drama, thriller Scenario: John Curran, Michael Winterbottom; naar het boek van Jim Thompson Cast Casey Affleck, Kate Hudson, Jessica Alba, Ned Beatty Michael Winterbottom's The Killer Inside Me, ge baseerd op het boek van de legendarische pulp-schrijver Jim Thompson, vertelt het verhaal van de bedrieglijk charmante en bescheiden Lou Ford (Casey Affleck), sheriff deputy van een klein Amerikaans stadje. Lou heeft veel problemen. Met vrouwen, met de wet en met een groot aan tal moorden in zijn Texaanse jurisdictiegebied. Daarnaast is hij een sadistische, psychopathische moordenaar. Steeds meer aanwijzingen beginnen zijn kant op te wijzen, en hij heeft vrijwel alle mo gelijke alibi's al gebruikt. Zo 12-9 21.15u CC1, Vr 17-9 21.15u CC5, Za 18-9 16.30u CC1, Zo 19-9 16.45u CC2 KOMT EEN VROUW BIJ DE DOKTÉR Runner up PZC beste Literatuurverfilming Regie: Reinout Oerlemans Nederland, 2009; 105 min.; taal Nederlands; genre: drama; scenario: Gert Embrechts; naar het boek van Kluun; cast: Carice van Houten, Barry Atsma, Anna Drijver, Pierre Bokma, Jeroen Willems Stijn houdt van het leven en het leven houdt van hem. Hij heeft een eigen zaak, een prachtige dochter en het lekkerste wijf van het westelijk halfrond. Dat hij af en toe van andere vrouwen ge niet, hoeft zijn Carmen niet te weten. Maar dan: borstkanker. Zijn wereld stort in. Carmen en Stijn komen terecht in een rollercoaster van zieken huis in, ziekenhuis uit, chemokuren en bestraling. Wo 16.00u CC6, do 16.00u CC6, vr 16.00u CC5 LADIES AND GENTLEMEN: THÉ ROLLING STONES Avant-première, Muziekfilm Meezingavond, Nederlandse première, Special Screening Regie: Rollin Binzer USA, 1973; 75 min.; taal Engels; cast: The Rolling Sto nes Ladies and Centlemen: The Rolling Stones is een registratie van de legendarische concertreeks in 1972, The American Tour van de Rolling Stones. De tour volgt enkele weken na de uitgave van wat door kenners het beste Rock and Roll album aller tijden genoemd wordt: Exile on Main St. Meer dan enkel een bandtournee groeide de 1972 American Tour uit tot een pop-cultureel fe nomeen. Het dit jaar opgenomen interview met Mick Jagger, waarin hij terugblikt op deze tour, wordt voorafgaand aan de film getoond. Wo 21.00u CC1 LAGRIMAS NEGRAS Muziekfilm Meezingavond Regie: Sonia Herman Dolz Cuba/Nederland, 1997; 75 min.; taal Spaans, ondert Engels; scenario: Sonia Herman Dolz, Leo Hannewijk Het lijken vijf stramme oude mannetjes totdat ze het podium opkomen en met swingende Cubaan se klanken en 'sexy' bewegingen hele zalen op zwepen. De leden van de Cubaanse band 'La Vie- je Trova Santiaguera' hebben een gemiddelde leeftijd van 84 jaar en reizen, sinds ze in 1993 tij dens een jam-sessie werden ontdekt, de hele we reld over. In Lagrimas Negras volgde filmmaak ster Sonia Herman Dolz de oude troubadours ge durende drie weken in Havanna en Santiago en filmde hen tijdens een tournee door Europa. Wo 21.00u CC5, do 16.00u CC4 LAST CONVERSATION Jury in the picture Regie: Noud Heerkens Nederland, 2009; 75 min.; taal Nederlands; genre: drama; scenario: Jacqueline Epskamp; cast Johanna Ter Steege Anne, het hoofdpersonage van de film, is advoca te. Ze heeft een verhouding met een getrouwde man. Hij wil ermee stoppen. Tijdens een autorit door de Ardennen belt Anne hem voor het laatst. Noud Heerkens maakte zijn eerste speelfilm als een in één take opgenomen roadmovie, gezien door de lens van vijfentwintig in en rondom de rij dende auto gemonteerde camera's. Actrice Johan na ter Steege (Immortal Beloved, Guernsey) draai de de complete take in haar eentje met slechts een tegenspeler aan de mobiele telefoon. Last Conversation kreeg een enthousiaste recen sie in het Amerikaanse filmvakblad Variety en werd geselecteerd voor de filmfestivals van Mos kou en Karlovy Vary. Het Filmmuseum distribueer de eerder al enkele van Noud Heerkens' korte films. Zo 12-9 11.30u CC5, ma 10.30u CC5 LETTERS TO FATHER JACOB Unreleased Regie: Klaus Harö Finland, 2009; 74 min.; taal Fins, ondertiteling En gels; genre: drama; scenario: Klaus Harö, Jaana Mak konen; cast: Kaarina Hazard, Jukka Keinonen en Heik- ki Nousiainen Leila zit een levenslange gevangenisstraf uit, maar krijgt gratie en komt vrij. Ze krijgt een baan aan geboden in een alleenstaande pastorie. Ze wordt de persoonlijke assistent van Jacob, een blinde priester. Ze ziet het niet meteen zitten, maar trekt er toch in. Elke dag komt de postbode langs met een lading brieven van mensen die hulp vragen aan de pries ter. Jacob wil ze allemaal beantwoorden. Leila ziet de zin daarvan niet in. Regisseur Harö won in 2005 de Film Literatuur Competitie van Film by the Sea met Mother of mine. Zo 12/9 10.00u CC5, wo 19.00u CC5, zo 19/9 10.00u CC4 LEVEN UfT EEN DAG, HET Jury in the picture Regie en scenario: Mark de Clou Nederland, 2009; 94 min.; taal Nederlands; genre: drama, romantiek; naar het boek van A.F. Th van der Heijden; cast Matthijs van de Sande Bakhuyzen, Lois de Jong, Tygo Gernandt, Hadewych Minis, Egbert Jan Weber In een wereld waarin een mensenleven maar één dag duurt en waar elke daad éénmalig is, worden Benny (Matthijs van de Sande Bakhuyzen) en Gini (Loïs Dols de Jong) zo verliefd op elkaar, dat één dag niet lang genoeg is. Er is een uitweg: als je naar de hel gaat, beland je in de wereld zoals wij die kennen. Een wereld waarin je ongelimiteerd dronken kan worden, ver liefd kan worden, seks kan hebben, zelfs met ver schillende mensen. Benny en Gini bedenken een plan: ze plegen een moord, waardoor ze beiden ter dood worden veroordeeld en zodoende tege lijk in de hel zullen belanden. Maar bij uitvoer van het vonnis gaat er iets mis, waardoor de twee ge liefden niet gelijktijdig naar de hel gaan. Za 11/9 14.00u CC4, di 10.30u CC7 MAMMUTH Avant-première Regie, scenario: Benoit Delépine Gustave de Kevern Frankrijk, 2010; 92 min.; taal Frans, ondertiteling Ne derlands; genre: drama; cast: Gerard Depardieu, Yo- lande Moreau Serge Pilarosse is net 60 jaar geworden. Hij werkt al vanaf zijn zestiende en is geen enkele dag werk loos of ziek geweest. Nu moet hij met pensioen en dat valt tegen: het ontbreekt hem aan enkele documenten; sommige werkgevers hebben hem zelfs nooit aangegeven. Onder druk van Catherine, zijn vrouw, bestijgt hij zijn oude motor uit de jaren '70, een Mammuth, die hem zijn bijnaam opleverde, en gaat hij op zoek naar zijn loonfïches bij zijn vroegere bazen. Za 11/9 16.30u CC4, za 18/9 11.30 CC5, zo 19/9 19.00u CC5 MOSQUITERA, LA Unreleased, Benelux première Regie en scenario: Agusti Vila Spanje, 2010; 95 min.; taal Spaans, ondertiteling En gels; genre: drama; cast: Geraldine Chaplin, Martina Garcia, Emma Suarez Een gefortuneerde stadse familie zit vast in de kleine wereld die ze voor zichzelf hebben opge bouwd. Elk familielied strijdt in zijn eentje om dat gene te redden wat hen een recht van bestaan geeft. Agusti Vila heeft voor zijn fijm 'La Mosqui- tera' de grote prijs gewonnen op het Karlovy Va ry Film Festival in Tsjechië. De 65-jarige Geraldine Chaplin, de dochter van Charlie Chaplin, speelt een moeder met de ziekte van Alzheimer. Za 11/9 11.00u CC5, zo 12/9 15.00u CC5, ma 14.00u CC5 MOTHER. CHILD Avant-première, Nederlandse première Regie en scenario: Rodrigo Garcia VS/Spanje, 2009; 125 min.; taal Engels, ondertiteling Nederlands; genre: drama; cast: Alexandria M. Sai ling, Annette Bening, Connor Kramme, Samuel L Jackson Drie vrouwen die onafhankelijk van elkaar leven, blijken met elkaar verbonden. Elizabeth zoekt haar moeder, Karen zoekt haar dochter en Lucy zoekt een kind. Mother Child is een film over het maken van keuzes, missen van kansen en grij pen van mogelijkheden. Maar bovenal over de band tussen moeder en kind. Zo 12/9 20.45u CC2, Ma 21.00u CC3, Vr 17/9 21.15u CC2, Zo 19/9 20.45u CC3 MUIS LEEUW Kindervoorstelling Nederland, 2010; 45 min.; taal Nederlands Een gevarieerde middag niet alleen voor de kinde ren, maar ook voor de jonge ouders. We starten deze middag met Muis Leeuw de Movie. Korte verhaaltjes, waarin Muis Leeuw allerlei spannen de avonturen beleven. Na de pauze gaat het ver der met de muzikale dierenexpress: een liedjes programma waar allerlei dieren de hoofdrol spe len. Za 18/9 13.30u CC1 OCEANS Documentaire, educatie Regie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud Frankrijk, 2009; 103 min.; taal Frans, ondertiteling Nederlands; genre: documentaire Bijna 3/4 van de aardoppervlakte is bedekt door zeeën. De Franse regisseurs Perrin en Cluzaud dui ken in de wereld van de oceanen. Voor de filmma kers is Oceans een technische en wetenschappe lijke uitdaging om de spectaculairste beelden te maken. Het verhaal is een fascinerende reis naar de diepte van de oceaan temidden van het tu mult van stormen. Ma 14.45u CC3, do 14.00u CC2 PISCINE, LA Retrospectief Jean-Claude Carrière Regie: Jacques Deray Italië/Frankrijk, 1969; 120 min.; taal Frans, ondertite ling Nederlands; genre: drama; scenario: Jean-Claude Carrière, Jean-Emmanuel Conil; cast Alain Delon, Romy Schneider, Maurice Ronet, Jane Birkin Marianne en Jean-Paul brengen hun vakantie door in een villa in St. Tropez. Het belangrijkste deel van de villa is het zwembad. Wanneer Ma rianne haar ex-vriend Harry en zijn dochter Pene lope uitnodigt om te blijven, nemen de spannin gen tussen de volwassenen toe. Ma 20.45u CC7, do 13.45u CC7 PRECIOUS Winnaar PZC Beste Literatuurverfilming, Spe cial Screening Regie: Kerinne Jenkins VS, 2009; 110 min.; taal Engels, ondert Ned.; genre: drama; scenario: Geoffrey Fletchernaar het boek van Sapphire (Ramona Lofton); cast Gabourey Sidibe, Mo' Nique, Paula Patton, Mariah Carey, Lenny Kravitz Claireece 'Precious' Jones (Gabourey Sidibe) is een zestienjarig Afro-Amerikaans meisje, geboren in Harlem, in een wereld waar niemand wil wo nen. Ze is voor de tweede keer in verwachting van haar vader. Thuis loopt ze op eieren om te vermijden dat haar moeder (Mo'Nique) haar mis handelt. School is een chaotische plek waar Pre cious het wonder boven wonder weet te redden. Actrice Gabourey Sidibe is za 18/9 aanwezig. Ma 21.00u CC6, Za 18/9 14.30u CC1 RAUBER, DER Unreleased, MovieSquad Competitie, Neder landse première Regie en scenario: Benjamin Heisenberg Duitsland, 2010; 90 min.; taal Duits, ondertiteling En gels; genre: drama; naar de roman van Martin Prinz; cast: Andreas Lust, Franziska Weisz, Florian Wotruba, Johann Bednar Johannes Rettenberger loopt vele kilometers. Hij rent eigenlijk om zichzelf te ontvluchten. Maar zijn eigenlijke hobby is banken beroven. Elke be roving is vervolgens weer een aanleiding om te rennen, op de vlucht voor de politie en zichzelf. Za 11/9 16.30u CC3, Wo 19.00u CC4, Za 18/9 11.30u CC2 RESTLESS/Finsurgée Unreleased, Jury in the picture, Benelux pre mière Regie: Laurent Perreau Frankrijk, 2009; 100 min.; taal Frans, ondert Engels; scenario: Laurent Perreau, Christine Carrière, Juliette Soubrier; cast: Johanna ter Steege, Michel Piccoli De achttienjarige Claire is wees en woont bij haar grootvader Maurice. Terwijl zij een hopeloze romanticus ontmoet en onhandig met haar eerste liefdesgevoelens om gaat, worstelt haar grootvader met oude liefdes wonden. Zo 12/9 18.45u CC4, ma 13.30u CC6, wo 16.00u CC5 SCHELDE, DE - VERGETEN TROTS Wereldpremière, Zeeuws luik Regie: Margot Schotel Scheepswerf De Schelde was jarenlang de groot ste werkgever van Vlissingen en Walcheren. De imposante kranen domineerden het stadsbeeld. De stoomfluit bepaalde het ritme van de stad. De gehele stad is ingericht rondom een scheepswerf, die uiteindelijk na 125 jaar midden in de stad lag. In de hoogtijdagen werkten er 4500 mensen. Het grootste gedeelte van de werf is in 2001 overge nomen door de Gorkumse scheepsbouwer Kom mer Damen en heet nu Damen Shipyards. Begin 2007 verhuisde de werf naar de buitenhavens van Vlissingen-Oost. Alleen aan de rand van de stad - op het eiland - wordt aan luxe jachten ge werkt. Drie oud-werknemers vertellen hun verhaal van De Schelde. Zo 12/9 13.30u CC3, za 18/9 19.00u CC1 t/m 7, zo 19/9 14.30u CC1 SHOCKING BLUE Jury in the picture Regie: Mare de Cloe Nederland, 2009; 82 min.; taal Nederlands; genre: drama; scenario: Céline Linssen; cast: Ruben van Weelden, Niels Gomperts, Jim van der Panne, Lisa Smit, Dragan Bakema Shocking Blue vertelt het verhaal over een bijzon dere vriendschap tussen Chris, Jacques en Tho mas. De vriendschap komt onder druk te staan als een van de drie iets overkomt. Thomas draagt een gruwelijk schuldgevoel met zich mee en zoekt zijn troost bij zijn grote liefde Manou. Shocking Blue is een verhaal over verlies, schuld, liefde en onvermogen, dat zich afspeelt tussen de helse kleuren van de oer-Hollandse bollenvelden. Di 13.30u CC5, wo 16.00u CC2 SLOVENIAN GIRL Avant-première, Benelux première Regie: Damjan Kozole Slovenië/Duitsland/Servië/Kroatië/Bosnië-Herzegovi- na, 2009; 90 min.; taal Sloveens en Engels, ondertite ling Nederlands; genre: drama; scenario: Damjan Ko zole, Matevz luzar, Ognien Svilicic; cast Nina Ivanni- sin, Peter Musevski, Primoz Pirnat Alexandra is een 23-jarige studente Engels in de Sloveense hoofdstad Ljubljana. Niemand weet dat ze contactadvertenties plaatst onder de naam 'the Slovenian girl'. Haar dubbelleven als studente/callgirl heeft ze aardig onder controle. Totdat een van haar klanten overlijdt aan een hartaanval, door een overdosis Viagra. De man blijkt lid van het Europees Parlement te zijn. Slo venian Girl speelt zich af ten tijde van het voorzit terschap van Slovenië van de Europese Unie. Zo 12/9 21.00u CC6, za 18/9 17.00u CC6, zo 19/9 21.30u CC6 SNAP Unreleased, MovieSquad Competitie, Cinema Boulevard, Benelux première Regie en scenario: Car mei Winter Ierland, 2010; 86 min.; taal Engels, ondert Engels; genre: drama; cast: Aisling O'Sullivan, Eileen Walsh Een bittere en bitterzoete film over misdaad, be rouw en asociaal gedrag. Dit regiedebuut van Car- mel Winter is een drieluik. Een filmcrew gaat het huis binnen van Sandra, die heeft toegestemd om te worden geïnterviewd. Toch lijkt ze erop ge brand de documentairemakers het leven zuur te maken. Niet al te lang geleden heeft haar zoon Stephen een kind gekidnapt en daardoor worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96