leest en filmt 15 Beste dansvideo's van internet op witte doek Redmond O'Hanlon woont Beagle-film bij Theater op de grens van film en literatuur En verder tijdens Film by the Sea... woensdag 1 september 2010 Upload Cinema presenteert za terdag 11 september om 19.00 uur het programma Geeks can dan ce, met de beste dansvideo's die zijn te vinden op internet. Upload Cinema, een initatief van Barbara de Wijn and Dagan Co- hen, staat aan de vooravond van haar derde seizoen. Een redactie team stelt maandelijks een pro gramma van anderhalf uur samen met internetvideo's. Elke maand is er een ander thema. Aanvankelijk was het project alleen in de Rand stad te zien, maar inmiddels doen al veertien bioscopen in het land mee. Geeks can dance was de afsluiting van het afgelopen seizoen. Te zien is hoe dans op het web evolueert en hoe de professional en de ama teur elkaar beïnvloeden. Upload Cinema streeft ernaar de voorstellingen te combineren met een bijzondere live-actie, die vooral een verrassing moet blijven. Na een wereldreis van bijna een jaar in het kader van VPRO's Beagle, in het kielzog van Darwin, wordt de kroon op het project ge zet met de bioscoopfilm Darwins verstekeling. Deze film van Hans Fels is gedestilleerd uit de televisie serie en aangevuld met niet eerder vertoonde beelden. Darwins verstekeling vertelt het ver haal van de Britse auteur Red mond O'Hanlon aan boord van de Clipper Stad Amsterdam tijdens zijn wereldreis. Door zijn ogen er vaart de kijker exotische landen en grote oceanen, het reilen en zeilen aan boord en het leven achter de schermen. Darwins verstekeling is maandag 13 september om 19.00 uur te zien in zaal CC7. Redmond O'Hanlon is bij de voor stelling aanwezig. Na afloop, om 20.30 uur, interviewt Katja de Bruin de auteur in het Delta Pavil joen. Onder de noemer Cinema Plus biedt het filmfestival dit jaar voor het eerst ook een aantal thea tervoorstellingen op het gebied van film en/of literatuur. Alle voorstel lingen zijn in het Delta Paviljoen. Dinsdag 14 september 21.15 uur: I Compani. De groep on der leiding van saxofonist Bo van de Graaf presenteert Last tango in Paris, naar de film van Bernardo Bertolucci. I Compani speelt zowel nieuwe arrangementen van de com posities in tango nuevo-stijl als een remake van de filmmuziek, waarbij scènes uit de film opnieuw worden gemonteerd en gemanipuleerd. Donderdag 16 september 20.45 uur: Nightwriters. Literaire show met Kluun, Ronald Giphart, Tsjitske Jansen en dj Giel Beelen. Na afloop signeersessie. Vrijdag 17 september 21.15 uur: Voice Male. Zeskoppige formatie brengt - a capella - mix van hits van de eighties, filmmu ziek en eigen werk (De literaire revue die aanvankelijk was voorzien op maandag 13 sep tember - met Herman Koch, Chris tine Otten, Frans Thomése en Michiel Romeyn - gaat wegens om standigheden niet door.) Tijdens zijn jonge jaren raakte Demirkubuz verzeild in linkse, progressieve kringen Na de militaire coup van 1980 werd hij opgepakt en verdween drie jaar achter de tralies. Daar werd hij een verwoed lezer, met een voorkeur voor het werk van Dostojevski. Na de gevangenschap begon hij zijn filmcarrière als assistent bij Zeki Okten, die hij altijd als zijn mentor is blijven beschouwen. In zijn eerste film, Block-C (1994), gaf hij blijk van een voor die tijd verrassende aanpak: hij slaagde erin de vaak harde realiteit en al dan niet gedroomde gevoelens tot een geloofwaardig geheel te smeden. Directeur Hannewijk is blij dat hij twee op literatuur geïnspireerde films van Demirkubuz kan vertonen. The Waiting Room (2004) draait om Dostojevski's Schuld en Boete (ook: Misdaad en Straf). Het drie jaar eerder gedraaide Fate heeft De vreemdeling van Albert Camus als inspiratie bron. Zeki Demirkubuz is één van de hoofdgasten van Film by the Sea 2010. Moviequiz De Vlaamse filmregisseur en presentator Jan Ver- heyen leidt zondag 12 september de traditionele Moviequiz, vanaf 13.00 uur in de foyer van CineCi- ty. Er is plaats voor veertig teams van vijf perso nen. Aanmelden: moviequiz@filmbythesea.nl. Kindermiddag Voor kinderen vanaf 5 jaar houdt Film by the Sea woensdag 15 september een kindermiddag met om 14.00 uur de voorpremière van Foeksia de mini- heks. Na de voorstelling is er een kindershow. Om 13.00 uur kunnen kinderen de bekende schrijver Paul van Loon ontmoeten. Zaterdag 18 september wordt vanaf 13.30 uur een aantal afleveringen vertoond van Muis 8c Leeuw. Daarna komen de hoofdrolspelers zelf langs. Inclusion by the Sea Lions Club Vlissingen houdt woensdagavond 15 september Inclusion by the Sea. De op brengst is bestemd voor nieuwe uniformen van De Zeeuwse Muzikanten, het orkest dat bestaat uit 42 mensen met een verstandelijke beperking. Deze avond wordt de film Yo Tam- bien vertoond, treden de Zeeuwse Muzikan ten op met Danny Vera en is er een veiling van kunstwerken. Kaarten reserveren via ibts@hotmail.nl. Openluchtvoorstelling In het Scheldekwartier begint vrijdag 17 sep tember om 21.00 uur een openluchtvoorstel ling van de Amerikaanse komedie The Hang over. Toegang is gratis. Voice Male

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 93