l en vreugde bij Hoek 29 Terneuzense Boys schakelt Vlissingen uit 'Conditioneel zijn we wel op niveau geraakt en als groep ook bij elkaar gekomen. Alleen ontbrak het nog aan de juiste vorm.' Tottenham rond met Van der Vaart Anton wint vierde etappe in Vuelta Van der Meet en Kerkhove gaan door Provincie Gelderland wil praten met Vitesse woensdag 1 september 2010 Jos van Nieuwstadt door Barry van der Hooft CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De com binatie, met nog twee minuten op de klok, was er een van grote schoonheid. Jeroen van den Broe- ke zette de aanval op, kreeg de bal terug van John Schot en leverde vervolgens een heerlijke voorzet vol gevoel af. Nick de Jong stond op de juiste plek om de bal binnen te koppen (1-2) en bezorgde Hoek daarmee de eerste overwinning in de topklasse. „Dit is héél lekker", glimlachte de matchwinnaar na af loop. De Jong mocht zich tegen Capelle het goudhaantje van Hoek noe men, want de eerste treffer had ook al zijn handtekening. Met zijn eerste twee doelpunten van dit sei zoen zorgde de van FC Utrecht overgekomen aanvaller voor op luchting en vreugde. „Ik vind dat we zaterdag tegen Barendrecht te weinig" hebben gekregen", zei de aanvaller over de nipte nederlaag. „Daarom is dit een lekkere opste ker. Dat ik twee keer scoor is mooi, maar de drie punten zijn be langrijker. Of ik ze maak of ie mand anders maakt ook niet uit. Zo denken alle spelers erover." De overwinning zorgde voor la chende gezichten, bij een ploeg die de afgelopen weken naar el kaar toe is gegroeid. „We hebben in mijn ogen niet zo'n geweldige voorbereiding gehad", zei Jos van Nieuwstadt. „Conditioneel zijn we wel op niveau geraakt en als groep ook bij elkaar gekomen. Alleen ontbrak het nog aan de juiste vorm. Je ziet nu dat het steeds be ter gaat." De Jong sloot zich bij die woorden aan: „We beginnen elkaar nu rede lijk aan te voelen. En we weten nu ook dat we tegen niet één ploeg kansloos hoeven te zijn." De Jong was de bejubelde man bij Hoek, de bescheiden Van Nieuw stadt mocht zich weer één van de uitblinkers noemen. De ex-prof won ook tegen Capelle vrijwel ie der duel en hield de organisatie nauwlettend in de gaten. „Het staat inderdaad aardig. Maar ik vind dat we bij standaardsitua ties nog wat kwetsbaar zijn. Capel le had ook veel grote kerels in de ploeg, dat zie je niet vaak. We had den het soms moeilijk, maar of de ze zege nu wel of niet terecht is maakt me helemaal niet uit." De thuisploeg eindigde vorig sei zoen in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal als nummer twee achter kampioen Barendrecht. Toch konden de Zuid-Hollanders gisteravond weinig indruk maken. Voor rust kreeg Capelle twee kan sen, maar kwam doelman Jörg van Nieuwenhuijzen beide keren als winnaar uit de strijd. 1 111 -1 CAPELLE HOEK I na Leerdam Van Nieuwenhuijzen Witteman Hellebaut Silva Van Nieuwstadt Molendijk Siereveld Koppelaar Koné Vermunt Landuyt f 76. D.Tol Schot Rothman 90+1Pattinama Bosscha Alfons Falkenstijn De Jong 46. Visser Mahieu Richard Mendes Van Guldener =3 59. v.d. Broeke 87. Van der Waal Doelpunten j 32. De Jong 0-149. Van Guldener 1 -188. De Jong 1-2 Kaarten Hoek: Mendes, Koné Capelle: Silva Scheidsrechter Kayis, Rotterdam Aantal toeschouwers 550 I Bij de tweede mogelijkheid, voor Gert-Jan Rothman, leidde Hoek al met 0-1. Na ruim een half uur frommelde De Jong zich rond de middenlijn langs drie verdedigers en gebruikte hij zijn snelheid om iedereen achter zich te laten. Capel- le-doelman Jasper Leerdam werd daarna met een droge schuiver ver schalkt. Hoek, met Josimar Pattinama op de bank en Stijn Mahieu als diep ste aanvaller, miste meteen na rust de scherpte om de voorsprong vast te houden. Bij een snelle te genstoot moest de defensie het ant woord schuldig blijven op een steekpass en schoof Michel van Guldener de 1-1 binnen. Tien minuten later haalde Gaby Demanet aanvaller Mille Mendes naar de kant. De Braziliaan liet op nieuw zien nog moeite te hebben met het tempo en de tactische op drachten. Zijn vervanger Jeroen van den Broeke viel vol overtui ging in, ging de duels aan en stond vervolgens aan de basis van de winnende treffer. „Dit is een opluchting", bekende Demanet. „Ik vind dat we drie competitiewedstrijden goed ge speeld hebben en nu eindelijk zijn beloond. En we kunnen nog beter, daar ben ik van overtuigd. We zijn nog steeds zoekende naar de idea le formatie. Na vanavond ben ik weer iets wijzer geworden." Zaterdag wacht op eigen veld met titelkandidaat Spakenburg op nieuw een taaie tegenstander. Nick de Jong, die gisteravond voor het eerst een basisplaats had, zal dan ook weer aan de aftrap ver schijnen. „De echte scherpte moet nog komen", vertelde hij. „Ik ben in de voorbereiding gebles seerd geweest en heb best even moeten wennen aan mijn nieuwe omgeving. Daar helpt zo'n wed strijd ook weer bij. Dit is in één woord heerlijk!" Ivo Verstraeten (midden, nummer 9) in actie tijdens de bekerwedstrijd van Zaamslag tegen GPC Vlissingen. foto Mark Neelemans VLISSINGEN - Na een 1-2-overwin- ning bij VC Vlissingen heeft Ter neuzense Boys zich gisteravond op doelsaldo geplaatst voor de volgen de bekerronde. Kloetinge haalde de volgende ronde via een 4-1-ze- ge op FC Dauwendaele. Terneuzense Boys was tegen Vlis singen conditioneel sterker. „En dat gaf de doorslag", zei matchwin naar Gokhan Ersahin. De linkeraanvaller besefte dat het ook heel anders had kunnen aflo pen. In het eerste halfuur hadden de bezoekers weinig in te brengen. „Maar we zouden onszelf te kort doen door onze overwinning al leen maar gelukkig te noemen. Na de rust waren we vooral het eerste kwartier sterker. Daarna ging het weer gelijkop." Een furieus gestart Vlissingen kreeg via Sinan Coban twee goede kansen om op voorsprong te ko men. Khalid El Hattach raakte ver volgens de paal. In de 24e minuut schoot Coban wel raak, nadat hij- werd vrijgespeeld via een fraaie steekbal van Joffrey Geldof Terneuzense Boys kwam na die treffer beter in zijn spel. Na de rust resulteerde dit in doelpunten van achtereenvolgens Marco Faas- sen (kopbal in de 52e minuut op aangeven van Ersahin) en Ersahjn (kopbal in de zestigste minuut uit een vrije trap van Frank van Kout eren). Terneuzense Boys bleef ver volgens eenvoudig overeind, ter wijl Vlissingen aanvallend geen vuist meer kon maken. Voorafgaand aan het duel gaf Roy Hendriksen aan dat hij met zijn ge dachten meer bij de competiestart was. Zondag speelt zijn ploeg te gen Best Vooruit. „Die wedstrijd komt waarschijnlijk te vroeg. Ik denk dat we nog twee weken no dig hebben om op volle sterkte te komen. Te veel jongens zitten nu LONDEN Rafael van der Vaart voetbalt ko mend seizoen waarschijnlijk voor Tottenham Hotspur. De Engelse club uit de Premier League liet gis teravond weten op het laatste mo ment een overeenkomst te hebben bereikt met de Nederlandse inter national. Van der Vaart komt over van Real Madrid, waar hij vanwege grote concurrentie niet zeker was van een basisplaats. „Het was een 'last-minute-ver- haal", zei manager Harry Red- knapp tegen Sky Sports News. VALDEPENAS DE JAEN Igor Anton heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Spanje ge wonnen. De wielrenner van Euskal- tel toonde zich het sterkst op de zeer steile aankomst in Valdepenas de Jaen, waar de laatste honderden meters met ruim 20 procent om hoog liepen. De Spanjaard bleef de Italiaan Vincenzo Nibali voor. Klassementsleider Philippe Gilbert hoefde maar enkele seconden toe te geven op Anton en behield zo doende de leiding. Denis Mentsjov, kwam op negentien seconden van de ritwinnaar over de streep. niet op hun gebruikelijke niveau." Hendriksen is tevreden dat zijn spelers er ondanks de precaire fi nanciële situatie waarin Vlissingen verkeert er de schouders weer on der willen zetten. Ook verwelkom de hij onlangs Lionel Lord (onder meer ex-Vlissingen, Oostende en Eendracht Aalst) en Mohammed Ben Kaddour (ex-RCS) op de trai ning. Verwachtingen heeft Hen driksen daar niet van, maar hij vindt het 'ronduit positief dat ze in dit geval voor Vlissingen kiezen. Lord, gisteravond toeschouwer, gaf aan dat het niet de bedoeling is om bij Vlissingen te komen voet ballen. „Het is puur om m'n condi tie op peil te houden", zei hij. De aanvaller is in afwachting van een nieuwe club omdat zijn con tract bij Eendracht Aalst is verlo pen. Bij de Belgische derdeklasser verdiende hij een goede boterham. „De aanbiedingen die ik tot nu toe kreeg waren in verhouding Zeer mager. Daarom heb ik nog niet toe gehapt. Ik heb de tijd. En mocht er helemaal niks meer van terechtko men, dan stop ik met voetballen." Kloetinge had gisteravond aan vankelijk wat moeite met eerste klasser Dauwendaele. Bij rust was het slechts 1-0 via een doelpunt van Richard Schouten. Na de pauze liep Kloetinge uit via treffers van Ad van Meel (48e mi nuut), Corné Schilperoort (penal- tyu in de 56e minuut) en Mervin Niemantsverdriet (83e minuut). Tussendoor zorgde Jasper Leu- velink (zestigste minuut, 3-1) nog voor een doelpunt voor FC Dau wendaele. De Bevelandse hoofdklasser werd poulewinnaar met zeven punten uit drie duels. Kloetinge speelde ge lijk tegen Terneuzense Boys (1-1) en won van VC Vlissingen (4-1) en FC Dauwendaele (4-1). MIDDELBURG Tennisster Angelique van der Meet heeft met groot gemak de eerste ronde van het futuretoernooi in Middelburg gewonnen. De speel ster uit 's-Heer Abtskerke, die als eerste geplaatst is, was Josanne van Bennekom met 6-3 6-1 de baas Ook de Zierikzeese Lesley Kerkho ve won. Met prachtig tennis gaf ze Marcella Koek, de nummer twee van de plaatsingslijst, het nakijken: 6-4 3-6 7-6. Lucky loser Jansen-Bau- er, afkomstig uit Oostdijk, verloor van de Wit-Russische Sviatlana Pira- zhenka: 6-3 6-2. ARNHEM De provincie Gelderland wil met Vitesse praten over een schadever goeding aan de voetbalclub. Vites se eist meer dan 27 miljoen euro van de provincie Gelderland we gens een niet nagekomen belofte uit 2001. De Hoge Raad bepaalde in juni dat de provincie negen jaar geleden een belofte deed om de huur van stadion Gelredome te verlagen, maar die vervolgens niet nakwam. Vitesse en enkele financiers gingen daardoor voor miljoenen euro's het schip in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75