Helikopters cirkelen boven de 1 PZC 22 Oud Internet na 50 Drie ton voor aankleding van kust almanak Workshop Echt contact leren leggen Proeven en kijken op pompoenfestijn Wandelen met gids en tapas eten Containerbranden aan Lange Reksestraat OEFENING De Luchtmobiele Brigade en het Defensie Helikopter Commando houden bijzondere pascal vyncke internet na WEBWINKEL Alleen hier te koop! Volledig herziene editie! Lezersprljs* €14,95* www.pzc.nl/webwinkel woensdag 1 september 2010 TERNEUZEN Wie problemen heeft met het leg gen van contacten en de omgang met andere mensen kan proberen daarvan af te komen door het vol gen van een speciale workshop met als thema Echt contact leren leggen onder leiding van Jacqueli ne Hermans. Die begint vanavond om half acht in het Rivierenhuis aan de IJsselstraat in Terneuzen. Be langstellenden kunnen zich aan melden via e-mailadres jacqueli- ne.hermans@prh-nederland.nl IJZENDIJKE Pompoenerie De Heidebloem aan de Watervlietseweg bij IJzendijke houdt komend weekeinde de elfde editie van het pompoenfestijn. Be zoekers krijgen een rondleiding en kunnen proeven, onder meer van huisgemaakte pralines met pom poenvulling, zelfgebrouwen bier en pompoensap. Er zijn ook activi teiten en workshops. Het feest is beide dagen van to tot 17 uur. HULST De VW houdt komende vrijdag een 'tapas trail' door Hulst. Een stadswandeling met gids wordt ge combineerd met vijf stops in hore cazaken. Daar worden tapas geser veerd en drankjes. De trip is van 19.00 tot 22.00 uur en start bij de VW aan de Steenstraat. Prijs: 31,50 euro. Inschrijven is ver plicht en kan door te bellen naar 0115 621022 of een mail te sturen naar info@vwzvl.nl. TERNEUZEN De brandweer van Terneuzen is maandagavond twee keer uitge rukt om een containerbrand te blussen bij een recyclingbedrijf aan de Lange Reksestraat in Terneu zen. In de container zat plastic en dat brandde flink. Na de eerste ruk rond 20.15 uur is wellicht iets blij ven smeulen. De brandweer moest rond 21.55 uur opnieuw in actie ko men. De oorzaak van de brand is onbekend. Bij containerbranden is vaak sprake van brandstichting. De Cougar helikopters komen vanaf de Westerschelde aangevlogen. door Luc Oggel H Gedropte militairen zijn klaar voor de strijd. et leek wel oorlog, gisteravond op en rond de Bathse brug over het Schel- de-Rijnkanaal. De Luchtmobiele Brigade en het De fensie Helikopter Commando hiel den er gezamenlijk een bijzondere oefening, compleet met rook en oefenmunitie. De oefening is onderdeel van de opleiding en training van de indivi duele militairen, maar belangrijker nog is het feit dat de land- en luchtmacht samenwerken. De ac tie bestaat uit het, zoals dat heet, vanuit de lucht overmeesteren van een brug. Een complexe operatie, die zo realistisch mogelijk wordt uitgevoerd. Honderd militairen twintig wielvoertuigen en zes heli kopters worden ingezet. „Dit is een serieuze air assault trai ning, geen demonstratie", legt commandant Maurice Timmer mans uit. Pers en publiek moeten dan ook op een veilige plek en op veilige afstand op de dijk langs de Westerschelde blijven staan. De brug, wegen en directe omgeving zijn uit veiligheidsoverwegingen en voor het verloop van de oefe ning tijdelijk afgesloten. De militairen die de training uit voeren, zijn stuk voor stuk Afgha- nistan-veteranen. „Dit bataljon, de Alpha Koningscompagnie, is eind vorig jaar teruggekomen", zegt Timmermans. „In Afghanistan hebben we minder aandacht aan zulke acties kunnen besteden, het gaat erom dat beide eenheden in eikaars hoofd kruipen." Van tevoren is een scenario op pa pier gezet. Geen sprookje, maar ge baseerd op een situatie die echt heeft plaatsgevonden. De op dracht voor de eenheid van Tim mermans is om een belangrijk ob ject, de Bathse brug dus in dit ge val, in handen te krijgen. Daar voor moeten vanuit de lucht eerst een luchtdoelgeschut en een tank op de brug worden uitgeschakeld door de Apache-helikopters. De militairen op de grond moeten ver volgens een vijandige militie op de brug uitschakelen, maar niet per se doden. De mannen hebben meegekregen dat ze gedoseerd ge weld moeten toepassen. „Een ken- OOSTBURG - De gemeente Sluis krijgt 300.000 euro van de provin cie voor het 'aankleden' van de ver sterkte dijkgedeelten tussen Groe- de en Nieuwvliet (afgerond) en aan de Herdijkte Zwarte Polder bij Nieuwvliet (in uitvoering). Sluis wil daar bankjes, uitzichtpunten en informatiepanelen neerzetten, maar heeft geen geld om die plan nen te verwezenlijken. De provin cie heeft juist een potje voor dit soort zaken. Sluis hoopt verder nog eens dik twee ton subsidie te krijgen uit een 'plattelandsprojec- tenpotje' van Europa. Dienst Landelijk Gebied zal voor de uitvoering zorgen. Tip? redactie@pzc.nl Op het Goese notariskantoor werken veel dertigers. Tussen al die 'jonge' mensen voelt de chef zich best oud, zo laat hij regelmatig weten. Hij loopt immers al tegen de vijftig. On langs hadden de dertigers het over Twitter. De conclusie was dat dit fe nomeen op zijn retour is. Juist op dat moment liep de chef binnen. „Wat is op zijn retour?", wilde hij weten. Eén van de collega's stelde hem gerust. „We hadden het niet over jou, hoor." Internet is niet meer weg te denken uit ons leven. Ook niet voor wie de mijlpaal van 50 jaar heeft bereikt of voor wie niet met internet opgroeide. Dit complete basisboek voor Windows 7, XP en Vista is de perfecte inleiding voor wie écht de leuke kanten van internet wil leren kennen. Met dit boek leert u o.a. efficiënt surfen op internet, vlot mailen en chatten met uw (klein)kinderen. Maar ook online ban kieren en veilig producten kopen. Deze volledig herziene editie is alleen hier te koop! Uitvoering paperback, 556 pagina's. exclusief 2,95 verzendkosten categorie Boeken -f"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68