281 sport De Jong zorgt voor opluchtin voofzaamliag Verstraeten wil als voetballer groeien TOpKLASSE EERSTE OVERWINNING Hoek heeft de eerste zege in de topklasse binnen. Dankzij twee goals van Nick de Jong wint de Hoek heeft na drie wedstriiden in Zeeuws-Vlaamse ploeg met 1-2 van Capelle. staat op de achtste plaats. woensdag 1 september 2010 Karakteristieken Capelle-HSV Hoek 1-2 (0-1). 37. De Jong 0-146. Van Guldener 1 -188. De Jong 1-2. Sparta Nijkerk-IJsselmeervogels 1-3 (0-2). 5. Kwong-Wah-Steinrath 0-121Verweij 0-2, 38. Van der Wilt 1-2,80. Verweij 1-3. CSV. Apeldoorn-Rijnsburgse Boys 2-2 (1-2). 16. Thijssen 1 -0,35. Sardar 1 -138. Hoekstra (e.d.) 1-2, 79. Van Es 2-2. SC. Cenemuiden-FC. Lisse 1-1 (0-1). 24. Fokkema 0-193. Cornelia 1 -1 Katwijk-ARC 2-0 (0-0). 51. Koning 1-0,94. Kleine 2-0. Spakenburg-Barendrecht4-1 (3-1). 21Amerzgiou 1 -0,23. Human 1 -133. Zwarthoed 2-141Wilson 3-184. Zwarthoed 4-1. Excelsior' 31 -HHC Hardenberg 3-1 (0-1 25. Stroeve 0-174. Lubbers 1-1,81. Bartels 2-1,89. Davina 3-1. Harkemase Boys-Flevo Boys 1-2 (1-1), 4. Schokker 1 -0,29. Spaan 1 -179. De Munnik 1-2. UM'.M Spakenburg 3 9 13-3 Katwijk 3 9 6-1 IJsselmeervogels 3 6 6-4 Capelle 3 6 4-2 Rijnsburgse Boys 3 5 7-4 Excelsior'31 3 5 5-3 SC Genemuiden 3 4 5-3 Hoek 3 4 3-3 Barendrecht 3 4 3-5 Flevo Boys 3 4 2-5 HHC Hardenberg 3 3 4-5 Harkemase Boys 3 3 4-6 CSV Apeldoorn 3 1 2-5 Lisse 3 1 3-7 Sparta Nijkerk 3 1 1-5 ARC 3 1 0-7 Zaterdag 4 september Hoek-Spakenburg (14.30 uur) Barendrecht-Katwijk ARC-SC Genemuiden Lisse-Excelsior31 HHC hlardenberg-Harkerriase Boys Flevoboys-CSV Apeldoorn Rijnsburgse Boys-Sparta Nijkerk IJsselmeervogels-Capelle 1 Thijs Houwing 3 2 Nick de Jong, Geoffrey Verweij, Roy Stroeve, Kwong-Wah Steinrath, Rik Vermeulen, Martijn Barto, Jeffrey Winter, Richard Rademaker, Ruben Wilson 2 de topklasse nu vier punten en Giovanni Siereveld (rechts) probeert Marwin Richard af te stoppen. foto Cees van Hoogdalem ZAAMSLAG - De selectie van Zaam- slag is op de valreep nog versterkt door de komst van de Belg Yves Kabwe-Kazadi en de terugkeer van Siebe van Damme. De 20-jarige Kazadi trainde al een aantal weken mee bij de eersteklas ser en heeft zijn voetbalopleiding bij Lokeren genoten. Twee jaar ge leden debuteerde hij als centrale verdediger in de Belgische tweede klasse in de hoofdmacht van Beve- ren. Afgelopen seizoen kwam hij niet veel aan spelen toe. Na de gedwongen fusie met Red Star Waasland was er voor de Con- golees geen plaats meer in de selec tie. Siebe van Damme haakte vorig seizoen bij Zaamslag af met een blessure. Volgens trainer Kenny Verhoene was Van Damme uitge schreven bij de zaterdagclub. „Hij zat bij zijn broer in Engeland, maar wil weer graag bij ons terug komen." door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Amper zestien jaar was Ivo Verstraeten toen hij zijn opwachting maakte in het keur korps van Axel. Net als zijn vader, die jarenlang zijn sporen als aanval ler verdiende en nadien trainer van de hoofdmacht werd, leek een lange periode in het oranje-wit in het verschiet te liggen. Totdat Zaamslag zich vorig seizoen meld de. Ivo Verstraeten hoefde niet lang na te denken en was in voor een kennismaking met trainer Kenny Verhoene. „Het eerste gesprek was informeel", vertelt hij. „Heel ple zierig, open van beide kanten. Ik voelde me gelijk op mijn plek. Aan het eind van het seizoen ben ik een paar keer naar de training we zen kijken en heb ik meegedaan aan een zes-tegen-zestoernooi. Ik vond het een goede manier om de mensen te leren kennen." Het kampioenschap van Axel en bijbe horende promotie naar de derde klasse kon hem er niet van weer houden de club te verlaten. „Ik zal hier echt nog wel eens een paar keer per seizoen komen, maar heb er geen moeite mee gehad om Axel te verlaten," zegt hij. „Nadat besloten was om niet verder te gaan met mijn vader als trainer, heeft dat wel meegespeeld in mijn beslissing om de club te verlaten." „Ik heb eigenlijk al die jaren maar twee trainers gehad: Eric Rijckaert en mijn vader. Ik vond dat het mijn vader en mij best lukte om voetbal en privé gescheiden te hou den. Hij had als trainer alleen maar het doel om mijn medespe lers en mij beter te maken. Natuur lijk werd daar thuis ook wel eens over gesproken. Toen Axel besloot om niet met hem verder te gaan, vond ik dat als speler niet terecht. Ook als het mijn vader niet ge weest zou zijn, zou ik het vreemd gevonden hebben. Als ploeg pres teerden we, we werden kam pioen." Zijn vertrek naar Zaamslag werd echter vooral ingegeven door het verlangen om als voetballer te groeien. ,;lk was bij Axel op den duur één van de geroutineerdste spelers. Bij Zaamslag merk ik dat er spelers zijn met veel meer erva ring, die me sturen en veel leren. Het niveau ligt hier echt iets ho ger. Ik denk dat je als speler op een hoger niveau sneller groeit." „Bij Axel kon je je eerste aanname nog wel eens corrigeren, maar daar krijg je hier geen tijd voor. Ik word hier uitgedaagd om snel te handelen. Aan de andere kant krijg je de ballen op maat en reage ren je medespelers sneller op situa ties. Ik heb in de afgelopen tijd bo vendien gemerkt dat het een echte vriendengroep is, die heel dicht bij elkaar staat." Drie nederlagen op rij in het beker toernooi getuigen echter aller minst van een oefencampagne, waar vertrouwen uit spreekt. Vers traeten kent de kwaliteit van de te genstanders niet, maar spreekt de hoop uit dat zijn ploeg zich kan handhaven. „De groep gaat er vrij relaxed mee om", vindt hij. „Ik voel niet echt druk. We gaan voor handhaving. Onze trainer is tac tisch heel sterk en kan snel een wedstrijd lezen. Je kunt aan alles merken dat hij op hoog niveau heeft gevoetbald. Hij kan met een paar omzettingen een wedstrijd doen kantelen. Hij hamert op om schakelen, als een blok voetballen, naar binnen knijpen en op het juis te moment druk zetten. Tot nu toe heb ik vooral als rechtshalf veel speelminuten en vertrouwen gehad."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62