261 zeeland Dow zet wilgen in als PZC Statenleden steken de handen uit de mouwen Studiemiddag over inspraak burgers Nieuwe tarieven Bijeenkomst Anbo Roze Zeeland Universele afstandsbediening LOGITECH HARMONY® 300 PROEFVELD Nieuwe reinigingsmethode voor het eerst in Nederland Prijs- doorbraak! Logitech www.pzc.nl/webwinkel X BON LOGITECH HARMONY 300 woensdag 1 september 2010 Met ingang van I januari 2011 wijzigt TNT Post enkele tarieven. De belangrijkste nieuwe tarieven zijn: Brieven Nederland Brieven Europa 0 - 20 g 0,46 0,79 Postzegel met cijfer 'Nederland 1' 'Europa 1' 20 - 50 g 0,92 1,58 50 - lOOg 1,38 2,37 100 - 250g l,84 3,16 De tarieven voor'Wereld' (buiten Europa) blijven ongewijzigd. Postzegels met een cijfer (zonder euroaanduiding) blijven bruikbaar zonder bijplakken. Kijk voor meer informatie op tntpost.nl OVEZANDE - De leden van de Sta tencommissie Welzijn steken vrij dagmiddag tijdens een werkbe zoek de handen uit de mouwen voor de stichting Landschapsbe heer Zeeland. Na een informatief gedeelte van 14.00 tot 14.45 uur gaan de Staten leden samen met vrijwilligers aan de slag. Een excursie en praktisch werken staan op de agenda. Vanaf 15.00 uur vertrekken de deelne mers naar verschillende locaties. Stichting Landschapsbeheer Zee land (SLZ) is een organisatie die zich sterk maakt voor behoud, her stel, beheer en aanleg van kleine landschapselementen. Particulie ren met knotbomen, heggen, hoogstamfruitbomen, bosjes en drinkputten worden ondersteund met raad en daad. In de loop van 25 jaar is een net werk uitgebouwd van betrokken eigenaren en vrijwilligersgroepen die beheerswerk uitvoeren. Hon derden vrijwilligers zetten zich hier voor in. MIDDELBURG - In het Middelburgse verpleegcentrum Buitenrust wordt vrijdag 10 september gespro ken over homovriendelijk beleid in de ouderenzorg en het certifi caat 'De Roze Loper'. De bijeenkomst aan de Buitenrust straat 221 in Middelburg wordt ge houden van 14.00 tot 16.00 uur in zaal Golfbreker 2. De organisatie is in handen van Anbo Roze Zeeland, die elke twee de vrijdag van de maand in Mid delburg een bijeenkomst houdt voor Zeeuwse homo- en biseksue le vijftigplussers. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij Reino van der Meer, 06-52331394 of via het 'e-mailadres reino@zeelandnet.nl. MIDDELBURG - Hoe kunnen burgers meer betrokken worden bij de po litiek? Daarover gaat de bijeen komst 'Democratie van het ver trouwen', woensdagmiddag 8 sep tember. De Raad voor het openbaar be stuur vindt dat de kloof tussen de politiek en samenleving onaan vaardbaar groot is. De raad wil een publieksdemocratie, in plaats van een partijendemocratie. Jacques Wallage, voorzitter van de Raad voor het openbaar bestuur, geeft een lezing. Tijdens de bijeen komst, die gehouden wordt door de provincie en de Roosevelt Aca demy, geven ook enkele docenten en ambtenaren praktijkvoorbeel den. Q 'Democratie van het vertrouwen', woensdag 8 september, 15.00 uur. Aanmelden via 0118-631437 of me.trimpe@zeeland.nl. 1M—1—WMMMMMBMH mmmmmmmmmssgmmtsBmm&m WEBWINKEL Uw bestelling wordt verzekerd verzonden door: ©8© P°st Met deze Logitech Harmony® 300 universele afstandsbediening kunt je 5 ap paraten bedienen. De afstandsbediening werkt met entertainmentapparatuur van meer dan 5.000 merken en 225.000 modellen. Logitech Harmony® 300. Makkelijk te installeren. Eenvoudig in gebruik. Betere controle over dat wat op je tv is aangesloten. De Logitech Harmony® 300 vervangt tot 4 andere afstandsbedieningen. Houd controle over uw apparatuur! Met één druk op de knop "TV kijken" gaan vanzelf uw televisie, settopbox en surroundset aan. Programmeer en personaliseer je afstandsbediening. Klik direct door naar je favoriete zenders of speciale functies, zoals het wisselen van beeldgrootte of video on demand. Met de eenvoudige online setup verbind je je afstandsbediening aan je compu ter en voer je in welke apparatuur je hebt. Dan kun je achterover leunen en de online software zal zorgen voor het lastige gedeelte. Adviesprijs: 29,95 Lezersprijs: 19,95* •exclusief verzendkosten van 4,95 categorie Diversen Hierbij bestel ikx de 'Logitech Harmony 300 a 19,95* exclusief verzendkosten van 4,95. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven Om OV GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'Logitech Harmony 300', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. Oe PZC gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Dow bindt in Terneu zen de strijd aan met bodemvervui ling met een voor Nederland revolu tionaire methode. Op een veldje op het enorme bedrijfsterrein van Dow is een bosje van 33 wilgen geplant. De wilgen moeten ervoor zorgen dat de verontreinigde grond via na tuurlijke processen, als het ware van zelf weer schoon wordt. In de Verenigde Staten heeft Dow al veel ervaring opgedaan met deze rei nigingsmethode. In Nederland is die nog niet toegepast, omdat 'je er veel tijd en ruimte voor nodig hebt', ver telt Frank Volkering van advies- en ingenieursbureau Tauw dat de proef in Terneuzen begeleidt. Dow in Terneuzen heeft voorlopig geen bestemming voor het nu be plante veldje. Tot 2003 stond er een deel van een styreenfabriek. Aroma tische koolwaterstoffen zoals tolu een en benzeen zijn bij de productie activiteiten in de bodem gekomen. „Dat zal nu niet meer voorkomen", verklaart Dow-woordvoerster Drea Berghorst. „Het gaat om een histori sche bodemvervuiling." Tauw-adviseur Folkering heeft hoge verwachtingen van de proef Wilgen groeien snel. Ze brengen via hun wortels zuurstof in de grond, waar door de verontreiniging via biologi sche weg versneld afgebroken moet worden. Tauw zal de komende twee tot drie jaar nauwkeurig volgen of dit gunstige effect bij Dow in Terneu zen ook echt optreedt. „De natuur doet eigenlijk het werk", zegt Folkering. Hij schat dat uiteinde lijk tachtig tot negentig procent van de vervuiling zal verdwijnen. Is de nieuwe reinigingstechniek - officieel 'fytoremediatie' - in de praktijk sue- Het proefveldje op het terrein van Dow in Terneuzen, waar wilgen moeten cesvol, dan wil Dow die op grotere ging. schaal toepassen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60