zeeland 123 juist zo bijzonder' rr 'Drukte tijdens Veerse markten gevaarlijk' Met voordeel naar Film by the Sea A 'Vanafhier heb je uitzicht op de molens van Elle- meet, Zierikzee en Brouwershaven' Martin van der Steen Kaleidoscope besluit reeks zomerconcerten Vakantieactiviteit Bruinisse afgelast Man duwt ex door glas van achterdeur Muzikanten treden op vanaf ponton in haven Tienrittenkaart Film by the Sea Vriendenpas Film by the Sea Film by the Sea 10 t/m 19 september 2010 Deelnemers Regionale Molendag --..y woensdag 1 september 2010 de ik de molen van Eikerzee. Ik ben er zelfs nog eens langsgeweest om hem op de foto te zetten." Enkele jaren geleden reed Martin weer 'toevallig' langs de molen. „Nou ja, echt toevallig was het niet. Ik had net een nieuwe mole naar opgeleid voor Heinkenszand. Ik wist dat er op Schouwen ook nog een heel aantal molens zon der molenaar zaten." Tot zijn ver rassing, bleek het restaurant naast De Lelie te koop te staan. Het stel waagde de gok en kocht de oude binatie. Sinds drie maanden is het restaurant geopend. Mensen kun nen er ontbijten, maar ook een partijtje vieren. Jonna: „We willen wel heel graag de link leggen met de molen. Zo is het pannenkoeken meel hier gemalen, en worden ook de koekjes en het brood gebak ken van zelfgemalen meel." De producten zijn ook te koop in het winkelgedeelte. Overigens blijft Martin doorgaan met Mol en Steen. „Nu merken we al dat het rustiger is in de hore- maalderij en naastgelegen woning. „De verbouwing duurde ongeveer een jaar. We hebben 95 procent zelf gedaan", zegt Martin. Geluk kig weten ze van zaken, want het echtpaar runt ook een klein aanne mingsbedrijf. Dat heeft de toepas selijke naam Mol En Steen, naar de achternamen van het echtpaar. „Ja, dat kwam heel toevallig zo uit", lacht Martin. „Mijn familie komt uit de bouw, de familie van Jonna komt uit de horeca. Dit is dus een mooie corn ea. Buiten het seizoen heb ik weer meer tijd voor het aannemingsbe drijf" Hij doet het dan ook graag, al was het alleen maar omdat hij regelmatig werkzaamheden aan - juist - molens verricht. Zo heeft hij trapleuningen aangebracht of schilderwerk verricht aan molens in heel Zeeland. Ook op Schou- wen-Duiveland, zoals de Aeolus in Preischor, waar hij het houtwerk vernieuwde. Jonna: „Omdat hij de bevoegdheid heeft om molens te draaien, is het wmmmmÊMÊÊÊÊHMËmmmmÊ door Henk Postma CULTUUR DICHTBIJ Het Zeeland Nazomerfestival heeft veel gezichten. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. BUUTE KIEKE Verslaggeefster Melita Lanting schrijft over de Schouwse natuur op: www.pzc.nl/buutekieke. TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland VEERE - Het stadje Veere dreigt te bezwijken onder het succes van de Historische Markt. Het evene ment, op dinsdagen tijdens het zo merseizoen, trok de afgelopen we ken zo veel publiek 'dat het gevaar lijk wordt', schrijft de stadsraad in een brandbrief aan de burgemees ter. Ook de ondernemers dringen aan op maatregelen. Tijdens drukke marktdagen raken zowel de aanvoerwegen als het stadje zelf verstopt door auto's die vruchteloos naar een parkeer- plaatsje zoeken. Op de Markt staan zo veel kramen, en schuifelt IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: 2XT2 MINUTEN KARTEN 2 CONSUMPTIES T 0118-617475 KEUZEMENU: SPARE-RIBS/SATÉ/ HALVE KIP handig dat hij die werkzaamheden uitvoert. Hij hoeft er geen mole naar bij halen om onderdelen te la ten draaien." Ook al is De Lelie in eigendom van de gemeente Schouwen-Dui- veland, het voelt wel als de molen van de familie Van der Steen. Mar tin: „Officieel ben ik de vaste vrij willige molenaar van De Lelie. Maar omdat ik er naast woon, kan ik mijn molen veel vaker laten draaien dan ander vrijwillige mole naars." Jonna: „De mensen in de buurt weten dat als de molen niet draait, we niet thuis zijn. Tenzij er natuurlijk te weinig wind staat." Overigens kan De Lelie hier en daar best wat onderhoud gebrui ken. Het houtwerk verdient aan dacht en het groen uitgeslagen metselwerk ontsiert het aanzicht. „Het onderhoud mag wel wat be ter. Daar zal ik het zaterdag nog eens met de wethouder over heb ben", zegt de molenaar. Als het aan Martin ligt, wordt het schilderwerk zo oorspronkelijk mogelijk hersteld. „De eenvoud maakt het bijzonder. Zo'n molen is niet gemaakt om mooi te zijn. Daarom moet je hem ook niet mooier maken dan bedoeld." wtmmmm&m renesse Het ensemble Kaleidoscope besluit morgenavond de reeks van zomer avondconcerten in de Jacobuskerk van Renesse. Het ensemble bestaat uit Donna Oostdijk, James Denton, en Henk en Liesbeth Franken. Zij brengen jazz, jiddische zang, Ame-- rikaanse folksongs en Ierse hym- nes. Dat alles met begeleiding van piano, gitaar, bas en drums. Het zo meravondconcert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. zieri'kzee De speurtocht 'Ontdek je plekje' die voor morgen gepland stond, gaat niet door. Voor de zomerva kantie-activiteit in Bruinisse was te weinig animo. De activiteiten van vrijdag in Zierikzee gaan wel door. In poppodium Brogum aan de Julianastraat is er zowel 's och tends als 's middags kindertheater. De voorstelling van 10.30 uur is voor kinderen van 4 t/m 7 jaar, die van 13.30 uur is voor 8 t/m 12 jaar. Opgeven via 0111-453444. middelharnis De politie van het district De Eilan den heeft zondag een 27-jarige in woner van Middelharnis aangehou den wegens mishandeling. Tijdens een ruzie duwde hij zijn ex-vrien- din door de achterdeur. De 28-jari- ge vrouw raakte daarbij gewond door de gebroken ruit van de deur en is overgebracht naar het zieken huis. De vrouw was in de woning aan de Dirk Bosstraat om haar spul len op te halen. goedereede Twee verschillende bands, een mu ziekschoolorkest, een fanfare en een saxofoonkwartet. De variëteit apn muzieksoorten is groot bij het derde Goereese Havenconcert. Dit evenement vindt zaterdag plaats vanaf een ponton in de haven van Goedereede. Het havenconcert wordt letterlijk ingeluid door een beiaardier die vanaf 19.00 het caril lon bespeelt. Het concert zelf be gint om 19.30 en duurt tot 21.30 uur Bij slecht weer gaat het niet door. zo veel publiek, dat er soms geen doorkomen aan is. Stel dat er dan brand uitbreekt? De voorzitter van de stadsraad, Jan Paul Loeff, moet er niet aan denken. „Hoe moet de brandweer erbij kunnen? Raken die bezoekers van de markt niet in paniek en stampen ze elkaar dood?" Ook ondernemersvoor man Jan Mosmans heeft inmid dels aan de bel getrokken. Hij be pleit een calamiteitenplan, zoals bij de viering van Veere 1809. Wethouder Jaap Melse wijt de 'gi- ga toeloop' op Veere aan het weer. Hij zegt de kwestie te bespreken met de organisatoren, de brand weer en andere hulpverleners. Met de tienrittenkaart bezoek je tien Film by the Sea films voor C 78,- ipv 90,-. (alleen geldig voor voorstellingen met entreeprijs 9,-) Vanaf 1 september in de verkoop aan de kassa's van CineCity, the DELTA Cinema. 50% korting op alle reguliere voorstellingen die aanvangen vóór 18.00 uur en alle voorstellingen op zondag 19 september. Aanmelden voor de pas: www.filmbythesea.nl www.rilmbythesea.nl Onderstaande molens zijn aanstaande zaterdag te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. Als het weer het toelaat, zullen veel molens draaien. Burgh-Haamstede Zierikzee Brouwershaven Zonnemaire Dreischor Oosterland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57