241 zeeland Bierbuiken en diepe décolletés Nieuwe radiozender Watersportcentrum ZeeuwFM start vandaag op Scheldekwartier BAAS MET NOMINEER UW BAAS! ^DKTOBERFEST ZEEUWSE 2010 Natuurlijk gaat er niets boven het authentieke Oktoberfest in München, maar voor wie dat te ver weg is, houdt café Het Lo ze Vissertje een bierfeest naar Duits model. Zeeuwse Ommegang rond verbondenheid Verenigingsavond vliegvisvereniging Zomermarkt bij de kleindierenopvang Yara wil stoppen met lozen van afValwater Jaarlijks volksfeest woensdag 1 september 2010 www.klaverbladzeeland.nl door Lilian Dominicus WOLPHAARTSDIJK De Kunstwei in Wolphaartsdijk is zondag 12 september begin- en eindpunt voor een Zeeuwse Om megang, een bezinningswandeling. Het thema is verbondenheid: tus sen vrienden, familieleden, colle ga's of, tussen vreemden, grond voor nieuwe verbanden. De route wordt in tweetallen gelopen, 's Avonds wordt een gezamenlijk be reide maaltijd gegeten. Aanvang is 9.30 uur, einde is 21.30 uur. Informa tie: Mahima Sinke, 0113-216656. 'S-HEER ABTSKERKE Vliegvisvereniging Lure and Emer- gers begint dinsdag 7 september weer met zijn verenigingsavonden in dorpshuis Versvliet in 's-Heer Abtskerke. Die avond gaat het over het binden van kunstvliegen. Deze kunstvliegen zijn bedoeld voor het vangen van snoek en zeebaars. Ie dereen die geïnteresseerd is, is wel kom op deze avond. Hij begint om 19.30 uur. De vereniging is ook nog op zoek naar nieuwe leden. www.lure-and-emerger.nl KATTENDIJKE De Kleindierenopvang Zeeland in Kattendijke houdt vrijdag 3 en za terdag 4 september een nazomer- markt. Mensen kunnen beide da gen terecht tussen 9.00 en 14.00 uur aan de Monnikendijk 24. De op brengst wordt besteed aan het ver vangen en repareren van hokken. Bij de kleindierenopvang worden thuisloze konijnen en andere knaagdieren opgevangen. Een groot deel van de hokken is al 10 jaar oud en aan vervanging toe. SLUISKIL Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil streeft ernaar over vijfjaar geen af valwater meer te lozen op het op pervlaktewater. Het bedrijf is daar voor, nieuwe technische mogelijk heden aan het onderzoeken. Yara heeft in de loop der jaren al veel geïnvesteerd om de lozing van af valwater te beperken, zegt Jos van Damme. Zo is er een gigantisch bufferbassin aangelegd met een in houd van 40.000 kubieke meter. Altijd al eens naar de be roemde Oktoberfesten in het Beierse Mün chen willen gaan, maar tijd of geld ontbraken? Treur niet langer, dit jaar hoeft niemand ver der te reizen dan Wilhelmindorp. Op zaterdag 2 oktober vindt daar in café Het Loze Vissertje, zij het op bescheiden schaal, een eigen Oktoberfest plaats. Compleet met lange tafels, Erdinger weissbier, Schinken, Bratwurst und Sauer kraut. En, niet onbelangrijk: wulp se dames in strak aangetrokken lijf jes met diep décolleté en heren in spannende lederhosen. Het was zomaar een spontane in geving, zegt uitbater Nico Spren kels. „Ik hou ervan om wel eens iets speciaals te doen in het café en zo is ook het idee ontstaan om een Oktoberfest te organiseren. Geen idee of het aanslaat, hoewel nu al vijftien Belgen zich hebben ingeschreven." Ja, en die vijftien Belgen, ze hebben het beloofd, gaan in 'gepaste kledij', conform het verzoek op de aankondiging. Net zoals de twee dames die met de bierpullen rond zullen gaan. „Dat zijn de vriendin van mijn zoon, Sara, en een vriendin van haar. Die hadden al een dirndl en vonden het leuk om mee te doen." Diep in de buidel tasten voor een outfit hoeft overi gens niet. Weliswaar gaan de prijzen voor dirndls (voor de dames) en de lederhosen (voor de heren) op de Duitse websites van af een eurootje of honderd, Spren kels is al helemaal gelukkig als de deelnemers aan het Oktoberfest met een gezonde dosis eigen creati viteit of bezoek aan de feestwinkel of kledingverhuurbedrijf een out- fit-met-knipoog in elkaar steken. „Zelf heb ik mijn pak besteld bij een feestwinkel op internet uit Ter- neuzen. Voor een kleine 25 euro was ik klaar", zegt Sprenkels. Uitbater Nico Sprenkels achter de tap van café Het Loze Vissertje. foto Ronald den Dekker Een echt Oktoberfest kan natuur lijk niet zonder authentieke bier pullen van een liter. „Ik bestel ze speciaal uit Duitsland. Iedereen die reserveert krijgt er eentje en daar wordt de hele avond het bier in geschonken. Die mogen later mee naar huis, als souvenir." En natuurlijk is er live-muziek. „We hebben een zanger uit Zierikzee in gehuurd. Die gaat opeen band lie deren zingen. Het wordt een mooi feest, waar jong en oud samen aan de tafel zitten." Oktoberfest, café Het Loze Vissertje, 't Goese Sas (Wilhelminadorp), zater dag 2 oktober, 19.00 tot 22.00 uur. Entree 50 euro per persoon, inclusief bier, Bratwurst, Schinken, Sauerkraut, brood en glazen pul van 1 liter. Reser vering verplicht, meer informatie op www.hetlozevissertje.nl. Q Wie het Oktoberfest in Het Loze Vis sertje iets te wild vindt, kan ook 'ge woon' bierproeven op het Emelisser Oktoberfest op 2 oktober in Kamper land. info: www.emelisse.nl. Het Oktoberfest is een jaarlijks volksfeest in München. Het be gint half september en eindigt op de eerste zondag in oktober. Met jaarlijks meer dan zes mil joen bezoekers is het feest het grootste bierfestival ter wereld. Café Het Loze Vissertje pakt het wat bescheidener aan: het Okto berfest vindt plaats onder de feest tent aan de cafézijde. Traditionele dracht is voor de he ren een lederhose en voor de da mes de zogenoemde dirndl. Originele dracht is aan de prijs, maar er zijn alternatieven. Ronny's Feestwinkel in Goes heeft kos tuums voor circa 30 euro. 't Feest beest in Terneuzen biedt onder het kopje après-ski op de site een assortiment vanaf circa 25 euro. Ook Lampert Kostuum Verhuur in Middelburg heeft outfits te huur a 20 euro. Oktoberfest in München: duizenden mensen groepen samen in een bier- vogelwaarde - Zeeland heeft er een radiozender bij. De regionale zender ZeeuwFM begint vandaag vanuit de studio in Vogelwaarde met uitzendingen via de Zeeuwse kabel. ZeeuwFM is te beluisteren via ka belfrequentie 91.3 MHz in heel Zee land en bovendien wereldwijd via het internet op www.zeeuwfm.nl. De nieuwe zender is een initiatief van drie Zeeuwen: Mario Antheu- nis, Johny Jonkman en Etien He- melaar. In het verleden waren ze nauw betrokken bij lokale zenders als Radio Continental in Terneu zen, Radio Delta in Axel en Radio Tijger in Stekene. Hoofddoel van ZeeuwFM is nu met name de regio Zeeuws-Vlaan- deren te voorzien van actueel nieuws. Bovendien wordt aan dacht besteed aan streekevenemen- ten die op stapel staan. Het is overigens niet de bedoeling dat de zender zich enkel richt op de eigen regio. Er wordt straks ook nieuws uit de rest van Zeeland ge bracht. Daarvoor is een samenwer kingsverband aangegaan met Maxi- maalTV in Heinkenszand en de Zeeuwse Media Groep in Heikant. De muziekkeuze is gevarieerd: non-stop muziek uit de jaren 70, 80 en 90 en hits van vandaag. www.zeeuwfm.nl door Maurits Sep vlissingen - Het bedrijf Ocean-World wil een overdekt wa tersportcentrum bouwen op het Scheldekwartier in Vlissingen. Het voert daarover gesprekken met de gemeente, zegt initiatiefnemer Kees Vermeer. Volgens wethouder Piet Polderman wordt het plan nog beoordeeld en wordt binnen kort weer overleg gevoerd. Vermeer is eigenaar van Scubacen- trum Zeeland, een duikschool in Vlissingen. Samen met zijn zaken partner en een financiële partner heeft hij het plan opgevat om een hal te bouwen waarin waterspor ters kunnen golfsurfen, kajakken, duiken, flowboarden en bodyboar- den. Er komt een soort schans in waarover water stroomt met een snelheid van 40 kilometer per uur. Ook komt er een 'rivier' met een stroomversnelling. In een poolbar kan worden uitgerust. Volgens Vermeer wordt de hal - met winkel, restaurant en kanto ren - 60 bij 80 meter groot en min stens 10 meter hoog. Hij hoopt bin nen twee maanden toestemming te krijgen voor de bouw, zodat de attractie eind 2011 open kan. Het project is een 'miljoeneninves tering'. Vermeer verwacht vele tienduizenden bezoekers per jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 46