sport 125 Van Nistelrooij trots als pauw Van der Vaart kent het spel van vorig jaar De Bakker ontdoet zich bij US Open van zijn kwelgeest Philippe Gilbert kan zich na ritzege met gerust hart richten op het WK Vorm meldt zich af dinsdag 31 augustus 2010 - Michel Vorm heeft zich afgemeld voor de inter lands tegen San Marino en Finland. De doel man van FC Utrecht heeft te veel last van een schouderblessure. Bondscoach Van Marwijk heeft geen vervanger voor Vorm opgeroepen. door Jos van de Ven HAMBURG - De grijns op zijn ge zicht reikt van oor tot oor. Echtge note Leontien omschrijft via de te lefoon de euforie bij Ruud van Nis telrooij. Die gooit er enkele tellen later nog een paar scheppen op: „Dit is een overwinning. Na een dikke twee jaar behoor ik weer tot de beste voetballers van Neder land", zingt de 34-jarige spits van Hamburger SV welhaast. Van Nistelrooij verraste Bert van Marwijk de afgelopen weken tij dens de seizoenstart van Hambur ger SV. De aanvaller scoorde tij dens de eerste competitiewedstrij den tegen Schalke 04 en Eintracht Frankfurt in totaal driemaal. „Hij is een tijdje fit en heeft de voorbe reiding helemaal meegemaakt", zei Van Marwijk vrijdag toen hij zijn selectie voor de duels met San Marino en Finland presenteerde. „Ruud is op het EK in Polen en Oekraïne al 36 jaar. Maar we roe pen hem op als we vinden dat dit nodig is." In het voetbal (bijna) alles meege maakt, (bijna) alles gewonnen, 34 jaar en desondanks was Van Nistel rooij gisteren zo blij als een kind. Een uurtje eerder had Bert van Marwijk de voetballer uit Geffen gebeld. De enkelblessure van WK-spits Robin van Persie noopte de bondscoach om Van Nistelrooij op te roepen voor de komende EK-kwalificatieduels met San Mari no en Finland. „De bondscoach vertelde dat hij mij de laatste tijd in de gaten had gehouden. Dat ik fit oogde, dat ik beter presteer dan vóór het WK." Of de bondscoach gelijk heeft? „Ja, dat ik de afgelopen weken beter presteer, is wel een feit", gaat Van Nistelrooij voor het gemak voorbij aan zijn indrukwekkende staat van dienst. De 64-voudig international (33 doelpunten) heeft er nooit aan ge dacht om definitief voor Oranje te bedanken. „Ik geniet vooral van het moment. Twee jaar geleden speelde ik tegen Rusland (tijdens het EK) mijn laatste interland. Daarna kreeg ik een zware blessu re en heb ik me teruggevochten. Dat ïs fantastisch. Ik ben er zo trots op dat ik op deze manier te rug heb kunnen knokken." En het WK in Zuid-Afrika dan, waar hij zó graag naartoe wilde? „De eerste twee wedstrijden wa ren moeilijk om te zien. Daarna ging het beter en hoopte ik vooral dat ze het WK zouden winnen." De aanzwellende discussie tijdens het WK over de rol en het spel van spits Robin van Persie beteken de voor hem niets. „Ik wilde graag naar het WK, dat stond los van el ke discussie." „Ik vind het wel gezellig dat Ruud er weer bij komt", reageerde Hun- telaar op het weerzien met de aan valler die net als hij bij sc Heeren veen doorbrak. De spits van AC Milan zal Van Nistelrooij het ko mende seizoen vaker van dichtbij meemaken. Hij tekent een meerja rig contract bij Schalke 04. Naar verluidt betaalt Schalke 14 miljoen euro aan AC Milan. Vandaag meldt Ruud van Nistel rooij zich in Noordwijk. „Ja, met een grote grijns. Want dit is toch een kroon op het harde werken van de afgelopen jaren." door Leon ten Voorde NOORDWIJK - Hij is het onderhand wel gewend. Dat nerveuze gedoe met de finishstreep in zicht. Tel kens als de draaideur van de trans fermarkt op hol slaat, zit Rafael van der Vaart ergens vermalen tus sen verschillende emoties. 'Dus kan hij na de eerste trainingsdag van Oranje op weg naar het EK-kwalificatieduel met San Mari no net als een jaar geleden weer eens gaan uitleggen hoe zijn na bije toekomst er eigenlijk uitziet. Vannacht om 24.00 gaat het slot van de transfermarkt er voor een half jaar weer op, maar wat weet Van der Vaart dan meer dan nu? Is hij dan nog een speler van Real Madrid, ligt zijn handtekening vei lig in de kluis van Schalke 04, of komt er nog iets geks uit Enge land? Van der Vaart zegt het echt door Marco Knippen NEW YORK - Je zou het bijna verge ten, maar het was toch echt zo. Thiemo de Bakker debuteerde gis teren bij de US Open. Dat er van nervositeit geen sprake was en een misstap uitbleef, geeft de verander de status van Nederlands beste ten nisser van het moment aan. De Bakker heeft zich dit jaar genes teld in de mondiale subtop. Dus keek niemand ervan op dat zijn naam op de hoofdtabel prijkte en dat de nummer 48 van de wereld zich via Mare Gicquel naar een plek in de tweede ronde sloeg. De 33-jarige Fransman mocht dan voor de 21-jarige Westlander niet alleen een oude bekende maar te vens een kwelgeest zijn, in de der de onderlinge confrontatie revan cheerde De Bakker zich op overtui gende wijze voor de twee eerdere nederlagen: 6-4, 7-5, 6-2. „Ik heb weer een nieuw stapje gemaakt", concludeerde de tennisser, die in de volgende ronde in het krijt treedt tegen de Kroaat Ivan Dodig. Zijn ster is rijzende. In het profcir cuit wordt er niet alleen over hem gesproken, tevens wordt hij als een gevaarlijke outsider be schouwd. Niet voor niets trainden vedettes als Roger Federer, Lleyton Hewitt en Robin Söderling al eens met hem. Het bereiken van de hal ve finale in New Haven afgelopen week zal dat beeld hebben ver sterkt. Dat De Bakker aan de weg tim mert, heeft alles te maken met de manier waarop hij anno 2010 de spon benadert. De aanleg bezat hij altijd al, maar inmiddels be staat ook de wil om het talent te verzilveren. Aan werklust ont breekt het hem niet meer. Met val len en opstaan heeft De Bakker van zijn fouten uit het verleden ge leerd. Zijn flegmatieke optredens, die hem parten speelden en het ge volg waren van jeugdige over moed, zijn uitgebannen. Overigens is het zeker niet zo dat De Bakker aan een inhaalslag be zig is. Want met zijn 21 jaar be hoort hij tot de uitzonderingen op de tour. Bij de beste vijftig komt De ster van Thiemo de Bakker is rijzende. Gisteren debuteerde hij op de US Open met een zege op de Fransman Mare Gicquel. foto Fred Beckham/AP hij slechts drie leeftijdsgenoten te gen: Juan Martin del Potro, Marin Cilic en Alexandr Dolgopolov. De gemiddelde leeftijd in de top 100 is 26 jaar, terwijl dat in de top tien op 25 jaar ligt. De tijd spreekt dus nog altijd in zijn voordeel. De Bakker illustreert de, weliswaar voorzichtige, wederopstanding van het Nederlandse tennis. Maar niet alleen hij. Want naast de kop man rammelt nog een spelerskwar tet aan de poort. Robin Haase steeg door zijn nieuwe Challenger- zege naar de 83e plaats op de we reldranglijst en onderstreept dat hij helemaal terug is. In diens kiel zog boeken Jesse Huta Galung (144e), Igor Sijsling (168e) en de re cent opkomende Thomas Schoorel (175e) hoopgevende vorderingen. De prognose van Rohan Goetzke, de technisch directeur van de Ne derlandse tennisbond, in decem ber 2009 dat eind 2010 vier spelers in de top 100 bivakkeren, lijkt der halve een realistisch scenario. - Het vrouwelijke perspectief daaren tegen verdampt bij dat van de mannen. De vaandeldraagsters Arantxa Rus en Michaëlla Krajicek slaagden er niet in bij de US Open het kwalificatiegewoel te overle ven. Vooral voor Krajicek was het een hard gelag dat ze opnieuw in het voorportaal sneuvelde. De laat ste keer dat ze op het hoogste po dium acteerde, dateert van 2008. Na de Wimbledon-editie was ze in de daaropvolgende negen Grand Slams niet meer van de par tij. Krajicek en Rus mogen nog ze ker niet worden afgeserveerd. De conclusie die wel mag worden ge trokken, is dat de huidige stagnatie als achteruitgang geldt. niet te weten. „Het lijkt wel een flashback. Vorig jaar zat ik rond de ze tijd in hetzelfde schuitje, het is echt ongelooflijk", zegt hij. Zondag bij de seizoensopening te gen Mallorca zat hij op de tribune. „TWee weken lang heb ik naar die wedstrijd toegewerkt en dan hoor je twee uur voor de aftrap dat je niet bij de selectie zit. Ik voelde het wel een -beetje aankomen, maar het was wel even kloten." Van der Vaart beseft dat de tijd zijn grootste vijand is. „Er is ook wel wat geweest, maar ik heb toen wat te veel gevraagd en dat is afge ketst. In Duitsland is de rode loper inderdaad voor mij uitgelegd. Bayern? Nee, dat is niet aan de or de. Het belangrijkste is dat ik er een goed gevoel bij heb. En als dat niet het geval is, blijf ik gewoon in Madrid. Het gevoel in mijn onder buik zal beslissen wat ik doe." door Marc van Veen MALAGA - Philippe Gilbert lijkt de man in vorm straks bij de wereldti telstrijd in Australië. De Waal van Omega Pharma-Lotto deed giste ren een geslaagde machtsgreep in de Ronde van Spanje. In de rit van Marbella naar Malaga gebruikte Gilbert de klim naar de finish om de dagzege en de rode leiderstrui binnen te halen. Zijn demarrage was iedereen te veel. Gilbert loste in de Vuelta de Brit Mark Caven dish af als leider. Gilbert won in het voorjaar de Am- stel Gold Race. Ook in Luik-Baste naken-Luik was hij sterk, maar daar verraste de Kazak Aleksandr Vinokoerov iedereen. Zijn doel voor de Ronde van Spanje was een etappezege. Die haalde hij snel binnen. De aankomst van de derde rit was op zijn lijf geschre- Philippe Gilbert ven, het verloop van de rit over 157 kilometer eveneens. Een vroe ge kopgroep van zeven, met de Ne derlander Niki Terpstra, reed in de hitte lange tijd vooruit en werd in de slotfase weer opgeslokt. De Spanjaard Serafin Martinez gaf zich als laatste onder de vlag van de laatste kilometer over. Direct daarop was Gilbert weg. „Mijn doel was een etappezege. De leiderstrui is een bonus", zei de Belg, die aangaf de komende weken te gebruiken om zijn vorm te perfectioneren. „Ik heb nog en kele weken om aan de conditie te werken met het oog op de WK in Geelong. Dat zal nodig zijn, want die is nog niet zoals die was tij dens het voorjaar. Ik heb de Vuelta hard nodig." Denis Mentsjov liet bij de eerste se rieuze test zien dat hij niet slecht in vorm is. De Rabo-Rus hield zich vooraan staande. Voor Andy Schleck viel het doek als kandidaat winnaar. De nummer twee van de Tour verloor veertien minuten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79