zeeland 123 tegen malaria PZC www.pzc.nl/gezondheidswinkel Workout in huis Powerpeak Hometrainer brieven Nurses on Tour Geluidsbegrenzer Glazenbol 2 Nieuw Bonedijke 2 Nieuw Bonedijke 3 Slecht eten Rede is zoek dinsdag 31 augustus 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl reiskosten, rijden ze hun eerste etappe richting Afrika: naar Gent. „We wilden geld voor Ghana niet in de reis steken: daarom zamelen we daar apart geld voor in. Het geld dat we eerder opgehaald heb ben is voor de netten en onze ma lariaprojecten." Hoewel ze tijdens hun eerdere be zoeken aan Ghana reiservaring hebben opgedaan, is deze reis ook voor De Priester en Van Dullemen een echt avontuur. „We weten on geveer wat we kunnen verwach ten", zegt De Priester. „Maar je komt in Afrika altijd voor verras singen te staan." Van Dullemen: „Gelukkig zijn ze daar altijd crea tief genoeg om een oplossing te vinden." Nurses on Tour is in 2007 opge richt door verpleegkundestuden- ten van de Hogeschool Zeeland. De organisatie probeert in Ghana malaria te bestrijden door het uit delen van muskietennetten en het geven van voorlichting. Van het Ministerie van Ontwikke lingssamenwerking heeft Nurses on Tour subsidie gekregen: tot een bedrag van 10.000 euro wordt al het geld dat de organisatie op haalt verdubbeld. De jury van de Vier Vrijheden Zee land gaf Nurses on Tour dit jaar de prijs voor Vrijwaring van gebrek. Met enige verontrusting heb ik in het artikel 'Muziek gaat gewoon weer tandje harder' (24 augustus) moeten vernemen dat gemeentes de geluidsniveaus in horecagelegen heden controleren op basis van klachten van omwonenden. Hoe wel ik zeer zeker waarde hecht aan eventuele overlast van omwonen den, lees ik niets over de veiligheid van horecabezoekers. Geluidsni veaus van 100 decibel en meer zijn tegenwoordig de standaard in cafés of discotheken. Dergelijk lawaai geeft onomkeerbare gehoorschade. Audiologen voorspellen dat de he dendaagse jeugd een 'dove genera tie' zal worden. Dit lijkt mij toch re den voor ernstige bezorgdheid? Een geluidsbegrenzer is in mijn op tiek daarom een uitstekend plan. Wel zal deze op 80 of 85 decibel in gesteld moeten worden in plaats van 90. Het argument dat het pu bliek dit niet zal waarderen, is wat achterhaald: steeds meer jongeren klagen over de loeiharde muziek. De politiek moet de wetgeving aan passen en ook in de uitgaansgele genheden controles gaat uitvoeren. Joël de Visser Prelaatweg 11, Aagtekerke Mare Rijk schrijft: 'Waar we in 2009 nog bezorgd waren om de Mexicaanse griep, bleek dit een la chertje te zijn'. Nou dat klopt! Ik heb nog nooit zoveel gelachen als in de periode van 17 november 2009 tot 3 juni 2010 en met mij nog velen! Mijn partner heeft, na dat hij zo'n keer of vijf voor de dood is weggehaald, dit virus mo gen overleven, door de fantastische inzet van artsen en verpleegkundi gen in Goes, Antwerpen en Lei den. Ook zij zullen in die periode vreselijk gelachen hebben! En het blijft natuurlijk 'n lachertje voor al le nabestaanden van hen die het niet mochten overleven! Blijf lekker in uw glazen bol kij ken, maar bedenk eerst hoe kwet send het kan zijn als het niet al leen bij kijken blijft, maar u het ook nog op durft te schrijven. Neem dan de brief van Van Arent- hals (krant, 26 augustus), die heeft een echte Glazenbol! Mary Ch. Sterrenburg-Meidenkamp Putwei 5, Goes Er zijn geen berichten meer van overlast in de Vlissingse Bonedijke, wel in Nieuw Bonedijke. Logisch, de bewoners zijn uit Bonedijke ver huisd. Het verval van de woningen is duidelijker. Op een meter diepte begint het veen, waardoor de mu ren meerimpelden, verzakt en ge scheurd zijn. Zelfs Pamela Ander son zou alle voorgevels geen face lift geven, want alles is niks. Uit his torische besef en respect voor archi tectuur enkel de Eedestraat herbou wen. De eerste bewoners van rond 1925 zijn allang weg, de woningen worden niet gemist. Vanaf de reno vatie in 1985 hebben blijvers zoals ik veel buren zien vertrekken. Want het constructief overleg was, net als het veen, inklinkend. Voor opvolgers zal dit een nieuwbouw wijk worden zonder binding met de wijk of elkaar. Dus liever min der maar dat wel goed conserveren zonder oeverloos converseren. H. Geeraert Bonedijkestraat 32, Vlissingen Het wil maar niet lukken met de leefbaarheid in Nieuw Bonedijke in Vlissingen. Eindelijk komen de ouderen aan het woord, die na een werkzaam leven recht hebben op een goede oude dag. Verbijsterend is dat woordvoerders van betrok ken instanties, l'Escaut en welzijns- stichting Palladium, geen weet heb ben van de verergerende straatte- reur door Vlissingse Marokkaanse en in mindere mate Somalische jeugd. „Jongeren kun je niet wegja gen, die horen bij de wijk", zegt di recteur Van Beekhuizen van l'Es caut. Eigenlijk zegt hij dat de ter reur bij een wijk hoort. De Somali sche criminele jongeren kunnen we missen als kiespijn. De jonge ren van Marokkaanse afkomst zijn hier geboren. Daar kunnen we niet vanaf Als men niet overgaat tot een aanpak waarbij het hele gezin wordt betrokken is Vlissingen over een paar jaar No Go Area. Werken en je gedragen of oprotten, dat moet het thema zijn. J. Gaastra Eikenlaan 91, Oostkapelle In uw krant van 27 augustus lees ik dat bewoners van verpleeghuizen ondervoed raken door de slechte kwaliteit van de maaltijden. Daar sta ik niet van te kijken. Ook Tafel tje Dekje gebruikt dit bereidings systeem. Waar vroeger koks zich bezighielden met het bereiden van smaakvolle maaltijden wordt nu in een centrale keuken een flauw af treksel voorbereid. De maaltijden zouden voldoende mineralen en vi taminen hebben. Helaas heeft nie mand zich afgevraagd of het ook lekker is. Dat is het niet. Mijn schoonmoeder van 88 wilde de maaltijden niet meer hebben. Vast en zeker heeft de manager die dit bedacht heeft een enorme bonus ontvangen. Een kostenbesparing immers! Koks konden iets anders gaan doen, keukens werden ont manteld en vervangen voor een 'oppiep' installatie. Ik ben de bedenkers van dit vrese lijke eten toch dankbaar. Mijn schoonmoeder ging weer zelf ko ken. Voor anderen die afhankelijk zijn van dit soort diensten is het triest dat lekker eten er niet meer bij is. H. van Gellecum Patijnweg 66, Goes Ik lees vaak artikelen op internet bij de diverse kranten. Vooral poli tiek nieuws. Als ik dan kijk welke reacties geschreven worden door le zers dan beangstigt mij de aard en het niveau van de reacties. Respect loos en soms haatdragend. Groep staat op tegen groep. Sommige mensen menen alles te kunnen schrijven over een ander. Oud zeer spuit als een vulkaan naar boven. Vrijheid van meningsuiting: pri ma. Maar de rede lijkt zoek. Wat ja ren terug begon in het politieke jar gon van de Tweede Kamer en nog steeds door gaat schijnt nu gemeen goed te zijn in de maatschappij. Is dit nu waar de politici van regeer- en gedoogakkoord op aan sturen? TWeedeling, splijtzwam in de sa menleving. Arm Nederland. Mensen, laat je niet opjutten. Laten we het hou den op de waardigheid in het inter menselijk verkeer. Iedereen heeft een ander nodig, hoe dan ook. Ook de jongere generatie heeft een zinvol en waardevol voorbeeld no dig. Henk van Gilst Grote Sternstraat 8, Middelburg voor de stichting Nurses on Tour met twee oude auto's richting Ghana. Ze foto Ruben Oreel I X BON POWERPEAK HOMETRAINER I 1 Hierbij bestel ik (aantal) x powerpeak hometrainer 149,95 (46499) l I I exclusief verzendkosten van 4,50. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 2 I werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling I telefonisch of per mail door te geven. I i voorlettersvoornaam 1 naam Om Ov I adres i postcodeplaats 1 TELEFOON I I E-MAIL 1 GEBOORTEDATUM I 7 J Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. I BANK/GIROREKENING 1 HANDTEKENING I Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Wegener I Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaaf zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de I Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing In het colofon van de krant en op www.pzc.nl I treft u nadere informatie aan Maak fitnessen leuk met de hometrainer van Powerpeak! Terwijl je fietst op de magneet geremde fiets, registreert de' computer via de handgrepen de tijd, snelheid, afstand, calorieverbruik en hartslag! De hometrainer kent bovendien een 8-voudig instelbare weerstand, waarmee de training geheel persoonlijk is aan te pas sen. Het zadel en stuur zijn tevens in hoogte verstelbaar. Afmetingen: 88 x 51 x 120 cm Weerstand: Instelbaar Belastbaar tot: 100 kilo Normaal 179,95 Lezersprijs 149,95* exclusief verzendkosten van 4,50 GEZONDHEIDSWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77