de hele wereld uit Winterjas Briljanten echtpaar heeft geen spijt van verhuizing Als het puin van Britannia is geruimd, mogen de graszaadjes de grond in Middelburg gepresenteerd de jas in the picture! DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Grote zoete Galia meloen 2 stuks 2,50 dinsdag 31 augustus 2010 In de week van zaterdag 28 augustus tot en met zaterdag 4 september staat Voor snelle beslissers is er die week een 'Delscher'taart, gemaakt door patisserie van Opdorp. DELSCHER Grote Markt II-I3 4461 AH Goes www.delscher.nl De heer en mevrouw Smits vierden zondag hun 65-jarig huwelijk. Op de achtergrond de Jacobuskerk van Renesse. foto Dirk-Jan Cjeltema door Joeri Wisse RENESSE - Ook al was het land be zet en lag een groot deel van de stad in puin; het ieven in Rotter dam ging in de T\veede Wereldoor log gewoon door. „Je moest 's avonds op tijd binnen zijn", herin nert Jo Smits-Flaes (87) zich. „Maar ja, je wist niet beter. Ik ging in die tijd wel naar allerlei clubjes, zoals naar het volksdansen. Er was niet zo veel te doen, je kon bijvoor beeld wel naar een cafetaria. )e moest dan heel lang in de rij staan voor een schaaltje ijs. Daar heb ik mijn man ontmoet." Ook Jan Smits (93) herinnert zich de ontmoeting nog. Hij wilde snel met zijn verkering trouwen, want pas als getrouwd stel kwam je in aanmerking voor een woning. In 1946 kwam het jonge echtpaar, na een tijd op een zolder te heb ben gewoond, in aanmerking voor een huis aan de Diergaardesingel. „Je was er nog blij mee ook, ter wijl de huur hoog was. Zeven gul den vijftig was veel voor die tijd", vertelt mevrouw Smits. Na jarenlang in de wijk Nesselan- de en in Capelle aan den IJssel te hebben gewoond, woont het echt paar nu al weer acht jaar naar vol le tevredenheid in Renesse. Zon dag vierden ze daar hun 65-jarig huwelijksjubileum. Mevrouw Smits zingt in het kerk koor van Renesse. Vanuit hun woonkamer in seniorencomplex Vronenburg kijken ze op de toren van de Jacobuskerk. „Ja, we wonen hier geweldig. Het is veel minder hectisch dan in de Randstad." VLISSINGEN - Het is een gek ge zicht, als je op een zekere hoogte vanuit de stad richting de boule vard kijkt. Je mist iets. Als een tan- denrij met een gat erin. Hotel Bri tannia is niet meer. De tijden waren al vervlogen, maar met het verdwijnen van de gebouwen, is het boek echt geslo ten. Over de sloop heeft de firma Putman veel korter gedaan dan waarop was gerekend. Voor de slo per gunstig, want die maakt meer winst. Maar ook prettig voor om wonenden, want die hebben hun rust terug. De mozaïeken zijn ook weg. De kunstwerken van Louis van Roode zijn met betonbalken en al van de hoogbouw gehaald. Omdat je sim pelweg niet in een hoekje kunt za gen en omdat de boel ook nog ver voerd moet worden, zijn de lange balken één keer doorgezaagd. Daar door zijn de steentjes wel hier en daar beschadigd of gewoon ver dwenen. Dat kon gewoon niet an ders, volgens de gemeente Vlissin- gen. De mozaïeken worden be waard in de gemeentelijke opslag loodsen aan de Vredehoflaan, tot een projectontwikkelaar een plan heeft waarbij ze van pas komen. De gemeente zegt meerdere inves teerders achter de hand te hebben. Gesprekken daarmee gaan binnen kort van start. Zelf zet de gemeen te nog steeds in op een hotel met appartementen. Dat staat ook in het bestemmingsplan voor de bou levard, dat nu ter inzage ligt en in januari wordt afgerond. Voor het zo ver is, moet eerst de kelder van de hoogbouw nog wor den gesloopt. Ook dat is zo ge piept. Als al het puin is opgeruimd - dat gebeurt fasegewijs en neemt enkele weken in beslag - gaat er grond over het terrein en gaan de graszaadjes erin. Een tijdelijk plan heeft de gemeen te nog niet; de gedroomde nostal gische spiegeltent van wethouder Piet Polderman is nog niet besteld. Pitloze druiven 1 doos €1,00 Komkommers 2 stuks 1,00 Radijs 2 bosjes1,00 Prei 1 kilo1,00 Bosuien 2 bosjes €1,00 Suikermais 2 stuks 1,00 Courgette 2 stuks €1,00 Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkej in Kapelle (naast de Aldi) met de bakkebaarden) op een hoogaars. reproducties Henk Rolvink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75