PZC Zwaar verkeer Zierikzee tegen het licht JF &:gï Chocolademelk Verrekijker op Plompe Toren almanak SCHOUV'EN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 BESLUITVORMING Evaluatierapport over lengtebeperking vrachtwagens in de maak Met de botte bijl QFt^Ting M •BHEI %l s Monumenten vertellen over de Watersnood Dinsdag 31 augustus 2010 ■MnnnHKnMfBnHB Familie Snoep uit Wemeldinge kent de hele wereld Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het uur U nadert voor het zware verkeer in de Zierikzee- se binnenstad. Tot 31 december dit jaar is voor de belangrijkste aan- voerroutes ontheffing voor trucks langer dan 8 meter mogelijk. Mo menteel zet de gemeente de erva ringen met de lengtebeperking op een rijte. Vereniging Bewonersbelangen Bin nenstad Zierikzee (BBZ) is kritisch positief over het effect van de per 1 april ingevoerde regel dat - tenzij er ontheffing voor gegeven is - vrachtwagens langer dan acht me ter niet welkom zijn. „Ik hoor posi tieve geluiden", zegt BBZ-bestuurs- lid Anjo Beukers. „Natuurlijk heb je altijd transpor teurs die zich niet aan de regels houden, maar wij hebben de in druk dat er toch wat minder super- zwaar verkeer door de Zierikzeese binnenstad rijdt. Hetgeen onver let laat dat BBZ vindt dat er best wat strenger gecontroleerd mag worden op naleving van de leng- terbeperking dan nu gebeurt. Ze worden op hun wenken be diend, meldt Wout van Brouwers haven van de afdeling handhaving van de gemeente Zierikzee. Sinds de invoering van de lengtebeper king is met enige regelmaat gecon troleerd en zijn er ook bekeurin gen uitgeschreven. „En we gaan de komende tijd extra controleren in de vroege ochtenduren. We willen een zo goed mgoelijk beeld van de dagelijkse praktijk krijgen." Onder meer de bevindingen van Van Brouwershaven worden door be leidsambtenaar verkeer Peter de Winter verwerkt in het evaluatie rapport over de lengtebeperking voor vrachtwagens. Hij sluit niet op voorhand uit dat de teugels volgend jaar strakker worden aangehaald dan nu ge beurt. Dat transporteurs niet blij zijn met de lengtebeperking is de gemeente bekend. „Ze rijden nu voor stadsdistributie nog vaak met wagens van 9.60 meter. Om hun tijd te geven zich aan de nieuwe re gels aan te passen, hebben we tot nu toe voor bepaalde routes vrij stelling verleend voor vrachtwa gens langer dan acht meter, maar of dat volgend jaar nog zo is durf ik niet te zeggen. De Winter zegt regelmatig contact te hebben met zowel transporteurs en winkeliers als BBZ. Hij hoopt de evaluatie snel rond te hebben. „Voor 31 de cember moeten spijkers met kop pen geslagen worden." ZIERIKZEE - Bij het spoor van vernieling dat na afloop van de Havendagen in Zierikzee is aangericht, zijn zaterdagnacht ook twee bo men het slachtoffer geworden van vandalen. BURCHSLUIS - Boven op de Plompe Toren in Burghsluis staat een nieu we verrekijker. Die draait op een rails 360 graden rond. Onder de rails zijn bordjes bevestigd die aan geven waar bezienswaardigheden als de Oosterscheldekering of de zeehonden van de Roggenplaat zich bevinden. Natuurmonumen ten heeft de verrijdbare verrekijker aangeschaft mét een Europese mi lieusubsidie. Jaarlijks beklimmen 30.000 mensen de Plompe Toren langs de Oosterschelde. Een es aan de Crachtweg raakte zwaar bescha digd. Op de Van Veenlaan werd ter hoogte van het fietstunneltje een eik zelfs helemaal omgehakt. Volgens een gemeentemedewer ker van district midden van Openbare Wer ken zijn de daders te werk gegaan met een bijl. „Dat kun je zien als je naar de wonden kijkt." De waarde van de ongeveer tien jaar tmÊÊÊmmmmmam Vandaag heeft mevr. P.F. Krijger uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! oude eik is onbekend. De es aan de Cracht weg komt waarschijnlijk weer over zijn ver wondingen heen. De gemeente Schouwen-Dui- veland doet aangifte. foto's Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse familie is terug van een fietsvakantie in het zuiden van Frankrijk. Ze hebben het goed gehad, hoewel het soms wel erg warm was. Terwijl het in het thuis land vooral regende en velen rondlie pen in een trui, moesten zij heuvels beklimmen bij een temperatuur die af en toe de veertig graden naderde. Dat viel niet altijd mee. Gelukkig waren er na die beklimmin gen ook altijd de afdalingen. En niet te vergeten die Franse cafébazen die ongevraagd die bidons vulden met overheerlijk koud water als het gezel schap even een pauze hield op een terrasje. Afgelopen zondag fietste het gezel schap naar Vlissingen om daar te ge nieten van het maritiem evenement. Flelemaal verwaaid kwam het aan bij een horecagelegenheid op de bou levard. Indachtig zijn Franse erva ring vroeg de jongste zoon: „Worden de bidons nu gevuld met warme cho colademelk?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71