sport 12 7 Capelle is de volgende zware kluif voor Hoek Broers Van Beveren zien stipjes veranderen in winnende stippen Van Celder overleeft ook tweede uitglijder Goede prestaties Zeeuwen in Oosterhout Gian Scheele eerste in Belgische cross Doelpunt en assist Wilmer Kousemaker Ajax ziet alsnog af van Hadouir dinsdag 31 augustus 2010 door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Veel tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen Ba- rendrecht (1-2) hebben ze in Hoek niet gekregen. Vanmiddag al reist de Zeeuws-Vlaamse topklasser naar Capelle aan den IJssel, waar het de derde competitiewedstrijd van het seizoen speelt. Met één punt uit twee duels op zak wacht Hoek opnieuw een zware kluif! Ca pelle eindigde afgelopen seizoen als tweede in de hoofdklasse A, heeft dit seizoen in drie officiële duels zeven keer gescoord en daar naast nog geen tegentreffer moe ten incasseren. Voor Hoek wordt het na het beker duel met De Treffers (3-1-neder- laag) en de' thuisbeurt tegen Ba rendrecht de derde wedstrijd in één week tijd. Die belasting is voel baar, zegt Giovanni Siereveld. „Je hebt veel minder tijd om te herstel len. Er' zaten afgelopen week steeds twee of drie dagen tussen twee wedstrijden. Dat voel je, ook doordat dit een ander niveau is dan in de hoofdklasse. Ie moet ie- Ciovanni Siereveld dere wedstrijd top zijn. Daar is ie dereen nu wel achter, hoop ik." De nederlaag tegen Barendrecht was volgens de centrale verdediger uit Vlissingen onnodig. „Ik zei het al tijdens de rust. Barendrecht is vorig seizoen wel kampioen gewor den, maar we waren echt niet min der. Als er een kans was om ze te verslaan, dan was het zaterdag wel. Het is zuur dat we het in de laatste minuten nog uit handen hebben gegeven." Vanavond krijgt Hoek een herkan sing, tegen een ploeg die een uit stekende start achter de rug heeft. Capelle begon de competitie met een nipte overwinning op CSV Apeldoorn en won zaterdag op ei gen veld met 2-0 van Sparta Nij- kerk. Tussendoor bereikte de ploeg ook de tweede ronde van de KNVB-beker, door Sneek Wit- Zwart met 4-0 aan de kant te schuiven. In de volgende ronde speelt Capelle opnieuw thuis en is landskampioen FC Twente de te genstander. In de topklasse van het zaterdag voetbal hebben naast Capelle al leen Spakenburg en Katwijk nog geen punten verloren. Hoek, waar bij aanvaller Regilio Pinas vanwege hielspoor sowieso ontbreekt, kan de borst dus natmaken. Het duel op sportpark 't Slot in Ca pelle aan den IJssel begint van avond om 18.30 uur. door Fred Rabout OOSTBURG - Zaterdagmiddag 28 au gustus acht minuten voor elf. Drie stipjes in het luchtruim boven het Belgische Kieldrecht. De 47-jarige Marcel van Beveren en zijn één jaar jongere broer Al staan in de Hulsterloostraat bij hun hok in Nieuw-Namen en zien de stipjes, stippen worden. Het zijn drie van hun tachtig duifjes die die morgen om half negen in het Franse Mor- lincourt, hemelsbreed 208 kilome ter van Nieuw-Namen, zijn gelost. De landing wordt ingezet, het blau we witpennetje strijkt als een 'streep' op de plank neer en wordt om 10 uur 53 minuten en 14 secon den geklokt. Zijn gezel heeft wat meer tijd nodig om te landen en wordt 45 seconden later geregis treerd. Weer 18 seconden later is nummer drie er al. Het blijken de drie snelste duiven van Zeeland te zijn. Morlincourt, alweer de vierde natoer van het seizoen, was een vitesseconcours voor jonge en oude duiven. Dus geen provinciaal contours' omdat op die korte af stand, ruim 200 kilometer, de wind een te grote rol kan spelen. Wel gaat het om het predikaat 'de snelste van Zeeland' en dat gaat de ze keer naar de gebroeders Van Be veren. Ze pakten zelfs de drie snel- sten van de provincie. Hun eerste, het witpen duivinnetje werd inge- korfd op jonkies van twee dagen. Zij wilde dus wel naar huis. Het is een duifje dat eerder dit seizoen op Pommeroeul al een keer de winst pakte in Rayon 3. De Van Beverens pakten afgelopen zaterdag de achtste Rayonzege. Marcel: „We draaien een goed maar pechvol seizoen met onze renstal. We hebben door pech al Yuri van Celder zegt sterker uit de dopingaffaire te zijn gekomen. „Het voelt goed dat er mensen zijn geweest die me altijd hebben gesteund." foto Robert Vos/ANP door Herman Wissink een aantal keren naast de overwin ning gegrepen. Om te winnen moet alles meewerken. Dat was za terdag het geval. De westenwind was onze bondgenoot. De duiven liepen goed binnen en de appara tuur werkte perfect." Er waren liefhebbers die ze in Rayonverband nóg sterker naar huis kregen. De gebroeders Van Be veren hadden er in Rayon 3 zes in de top tien, in Rayon 1 was Her man Calon goed voor de eerste elf. Als hagelstenen donderden ze aan de 'Pastorie van Slijkplaat' naar be neden. Alleen de westenwind was geen bondgenoot voor Calon. In Rayon 4 kende Dies Wagenaar uit Kloetinge met vier in de top tien een uitstekende afsluiting van au gustus, terwijl in Oud-Vossemeer Dick Vaders ze weer aardig naar huis kreeg. Dat gold in Rayon 2 voor L. Bentz. DEN BOSCH - Yuri van Gelder kan er nu wel om lachen, maar op 6 juni schrok hij zich een hoedje. Hij maakte op het racecircuit van Zandvoort een fikse uitglijder. Het ging regenen en de voormalig we reldkampioen aan de ringen (Mel bourne 2005) trok een sprintje. Daarbij gleed hij uit over een put deksel. „Ik ging behoorlijk op mijn plaat." „Mijn schouder kreeg een fikse op- tater. Tja, een ongelukje zit in een klein hoekje. In de turnhal haal je de gekste caperiolen uit en dan glijd je uit over een putdeksel." En dat terwijl hij na zijn schorsing van een jaar, vanwege cocaïnege bruik, eindelijk weer mocht begin nen. „Ik lag op dat moment ver voor op schema, maar lag ineens zes weken achter", vertelt de op krabbelende Lord of the Rings. Maar Van Gelder is klaar voor de interland in Italië, waaraan ook de Zeeuwen Anthony van Assche en Carlo van Minde deelnemen. Al ligt daar niet zijn piekmoment van dit jaar. Dat heeft Van Gelder ge pland tijdens de wereldkampioen schappen die half oktober in Rot terdam worden gehouden. Het is hem aan te zien dat hij in zijn geschorste periode niet heeft stilgezeten. Zijn schouderpartij en armspieren zijn nog altijd indruk wekkend. Onder de bezielende lei ding van de Rus Boris Orlov en in het gezelschap van de eveneens aan een comeback schavende Su zanne Harmes werkte hij in een zaaltje in Rosmalen, na afloop van het afkicken in een kliniek in Schotland, aan zijn vorm. „Alles komt weer op scherp te staan. Ik ben weer een sporter die aan wedstrijden mag meedoen. Het is de afsluiting van de ene pe riode en het begin van een nieu we. Het is spannend, maar geluk kig ben ik een nuchter persoon. Natuurlijk heb ik geleerd van wat er is gebeurd. Hoe stom kan je zijn, het is een harde leerschool ge weest. Ik dacht op dat moment echt even dat ik alles kwijt zou zijn." Van Gelder zegt sterker uit de do pingaffaire te zijn gekomen. „Het voelt goed dat er mensen zijn ge weest die me altijd hebben ge steund, die vertrouwen in me heb ben gehad, die zeiden: 'Yuri, het is stom wat je hebt gedaan, maar je hebt de sport niet beflikkerd.' Ik heb ook weer een baan bij een me diabedrijf in Amstelveen. Ook nu zijn de reacties positief Iedereen wil graag dat ik er weer sta." Ondanks zijn status als groot rin- genspecialist zal Van Gelder zich richting WK gewoon moeten be wijzen. „Ook ik moet laten zien dat ik straks een meerwaarde ben voor het team. Het liefst zou ik te rugkeren met een medaille. Dat zou geweldig zijn, op de WK in ei gen land. Mijn laatste WK was in 2007 in Stuttgart. Toen was er een zilveren medaille. Als alles klopt, zit dat er in. Maar dan moet alles kloppen." BEERVELDE Motorcrosser Gian Scheele uit Zaamslag was de sterkste bij een MCLB cross in het Belgische Beer- velde. Hij won beide manches in een wedstrijd voor het nationaal kampioenschap in de klasse Nat- ionalen MX 2. De starts van de acht tienjarige student waren prima. Hij nam al snel de leiding over om deze niet meer af te staan. In de ti telstrijd staat hij vijfde. Kevin Spruijt uit Meliskerke kende een mindere dag. In de eerste man che raakte hij bij de start betrok ken bij een valpartij. In het verdere verloop sleepte hij er nog een vijf de plaats uit. In de tweede manche werd hij derde plaats. In de titel strijd staat Spruijt tweede. DEN BOSCH Vorige week schoot Vlissinger Ist- van Bakx drie keer raak tegen For- tuna Sittard (4-0-zege), gisteravond trad Wilmer Kousemaker op de voorgrond. In de derby tegen RKC Waalwijk (2-2-gelijkspel) legde de uit Tholen afkomstige speler de 1-0 op het hoofd van John Verhoek en luttele minuten later schoot hij zelf van een meter of 25 de tweede Bossche goal tegen de touwen. In de slotfase herstelde RKC de 2-0-achterstand door goals van Fred Benson in de 77e en de 90e mi nuut. Door dit gelijkspel kwam FC Den Bosch op vier punten uit drie duels en blijft middenmoter in de eerste divisie. KERKRADE Tot ongeloof van Roda JC heeft Ajax gisteren de zeker lijkende transfer van Anouar Hadouir als nog afgeblazen. Roda was akkoord met het voorstel dat de Amsterdam se club zondag had gedaan om de middenvelder over te nemen. Giste ren liet financieel directeur Jeroen Slop van Ajax weten om financiële redenen toch af te zien van de over gang. Martin van Geel was niet te spreken over de handelwijze van Ajax. „Dit is ongelooflijk", aldus de algemeen directeur van Roda. „Het is een vreemd verhaal waarvan ik het fijne in elk geval niet weet. Maar wat de reden ook is, wij heb ben te maken met een jongen die heel teleurgesteld is." MIDDELBURG - De Zeeuwen blijven het goed doen in het openwater- zwemmen. In Oosterhout beland de Eline Nijskens (Koewacht) meermaals op het podium. Zo werd zij tweede op de kilometer schoolslag senioren en derde op de drie kilometer in dezelfde disci pline. Anouk Meesen (Koewacht) behaalde het brons op de kilome ter schoolslag bij de vrouwen mas ters 20+. Op de kilometer school slag bij de vrouwen masters 45+ bezetten Marijke van Hoek (Storm vogel), Margreta Jansen (Zeelandi) en Annette Meesen (Koewacht) het podium. Van Hoek en Jansen finishten bovendien op de derde en vierde plaats op de kilometer vrije slag. Alex Eversdijk (De Bruinvis) eindigde als vierde op de drie kilometer schoolslag, terwijl zijn clubgenoot Angelo de Meyer de vijfde plaats behaalde op de ki lometer vrije slag en de derde plaats op drie kilometer bij de mannen jeugd. Diego de Meyer eindigde als tweede op de kilome ter schoolslag bij de jongens junio ren 3 en 4, terwijl Manon Klooster man (Bevelanders) bij de meisjes junioren 1,2 en 3 de derde plaats behaalde. Charlotte Bral (Koe wacht) werd hier vierde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69