Zeeland PZC 'Weinig draagvlak voor deltaplannen' ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 REACTIE Stichting Red onze Polders begrijpt positieve woorden van gedeputeerde niet We doen het voor al die blije gezichten Elf appartementen aan Maelstedeweg Geen horeca boven coffeeshop Miami Nieuw weekblad voor Zeeuws-Vlaanderen Opknapbeurt Visserijbuurt nog dit jaar afgerond Dinsdag 31 augustus 2010 Vlaamse Soap rond kanalen 'Stinker' en 'Blinker' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning TERNEUZEN - Brede steun van de bevolking voor plannen voor de zuidwestelijke delta is ver te zoe ken. Uitspraken van gedeputeerde Frans Hamelink daarover zijn ner gens op gebaseerd. Dat vindt Stich ting Red onze Polders. Hamelink deed zijn uitspraken na een 'regiotour' van de stuurgroep Zuidwestelijke Delta. Die houdt zich bezig met de toekomst van het deltagebied. Veiligheid en vita liteit zijn daarbij sleutelwoorden. In de groep zitten vertegenwoordi gers van provincies, waterschap pen en her Rijk. Tijdens de 'tour' vertelde de club over de toekomst plannen en ideeën. Terugkijkend vertelde Hamelink dat de bezoekers van de bijeen komsten overwegend positief en welwillend reageerden. Dat is te gen het zere been van Red Onze Polders, die erop wijst dat er in elk geval in Zeeuws-Vlaanderen tal van kritische noten klonken, maar dat die vaak achteloos terzijde wer den geschoven door vertegenwoor digers van de stuurgroep. Verschil lende alternatieven voor ontpolde- ring, zoals eilandjes voor de kust en het plan van de waterschappen voor buitendijks natuurherstel, worden niet onderzocht en wer den meteen als onhaalbaar van de hand gewezen. Puur uit onwil bij bestuurders en ambtenaren, stelt Red onze Polders in een brief aan de stuurgroep. Die maakt verder wat veiligheid betreft wel erg auto matisch de koppeling met natuur projecten en economische groei, vindt de stichting. Het evenwicht is daarbij volkomen zoek. „Ecolo gie en natuur neemt ten opzichte van veiligheid een te grote plaats in." Nu al heeft deze 'tekentafelna- tuur' tot 'vertrutting van de karak teristieke Zeeuwse leefomgeving geleid'. Ook in de plannen voor Waterdunen en Perkpolder zal dat weer het geval zijn, denkt Red on ze Polders. De stichting begrijpt ook niet dat in de toekomstplannen nauwelijks rekening is gehouden met de me ning van Vlaanderen wat betreft de toekomst van de Westerschelde en de veiligheid eromheen. Om de verschillen in inzicht tussen Neder land en België niet te hoeven be noemen, is de stuurgroep maar uit gegaan van het behoud van de hui dige situatie, meent Red onze Pol ders. En dat is onterecht, alleen al omdat een stormvloedkering in de Westerschelde 'waarschijnlijk noodzakelijk' is. aSHMsSBSmS UW iB WESTDORPE - Een beetje eng vindt hij het wel, Arjen Lensen, bewoner van De Okker noot in Schoondijke. Voor het tweede achter eenvolgende jaar mag hij op het Finlandcircuit bij Westdorpe meerijden op een motorzij span. Gekleed in motorcross-outfit stapt hij maandagmiddag aan boord. Omdat het circuit door de regen één blubberbende is, wordt een alternatieve route gereden, over de He- melsoetlaan - de weg bij het clubhuis - en het aanpalende grasveld. Arjen is zo terug. „De eerst keer was het spannend, maar deze keer was het nog spannender." Zijn begeleider, ze venvoudig Nederlands kampioen Jan Bakens, glundert. „Zie je al die blije gezichten, daar doen we het voor, deze Special Day." Veertig pupillen van De Okkernoot en Tragel beleven de dag van hun leven. „De jongste is negen jaar", weet organisatrice Marijke Hemelsoet, „en de oudste zestig." foto Mark Neelemans MmmMMmnMi Vandaag heeft mevr. P.F. Krijger uit Middelburg 4 Efteling entreekaarten gewonnen! HULST Woonstichting Hulst wil elf appar tementen bouwen aan de Van der Maelstedeweg in Hulst. De corpora tie heeft de panden 8 tot en met 14 aan de zuidwestelijke entreeweg van de stad gekocht. Een architec tenbureau heeft, in samenspraak met de commissie Welstand, een nieuwbouwplan gemaakt. De schet sen zijn voor belangstellenden te zien tijdens een inloopavond in het Hulster stadhuis aan de Groote Markt. De inloopavond is maandag 13 september van 18.30 tot 21 uur. TERNEUZEN Coffeeshop Miami in de Westkolk- straat in Terneuzen krijgt zo goed als zeker geen vergunning voor de vestiging van horeca op de boven verdieping van het pand. De etage wordt momenteel illegaal ge bruikt, maar B en W van Terneu zen voelen weinig voor medewer king aan legalisering. De zaak komt volgende maand aan de orde in het college. De gemeente over weegt handhavend op te treden en het gebruik van de bovenverdie ping helemaal te verbieden. HEIKANT Zeeuws-Vlaanderen heeft een nieu we krant, Ziezeeland.nl. Afgelopen dagen is het eerste exemplaar gra tis huis-aan-huis verspreid. Ziezee- land.nl is vernoemd naar de gelijk namige website die fotografen Ca- mile Schelstraete en Wim Kooy- man uit Heikant september 2009 lanceerden. Zij hebben met journa listen Peter Oggel en Frank Deij het initiatief genomen voor het der de Zeeuws-Vlaamse huis-aan-huis- blad. Ziezeeland.nl wil zich vooral richten op sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57