24] sport De vier vraagstukken van Oranje Real Madrid zonder Ronaldo tegen Ajax Twee duels schorsing voor een schwalbe Hockeysters draaien warm tegen India Vennegoor nieuwe nummer 10 Rapid Klaas-Jan Huntelaar naar Schalke 04 NEDERLANDS ELFTAL Na twee jaar afwezigheid keert Ruud van Nistelrooij te- rug m de selectie van het Nederlands elftal. Hij vervangt gemaakt a neen pom kwt m, Dennis de geblesseerde Robin van Persie. Bergkamp (37) en Faas wnkes (35) maak- dinsdag 31 augustus 2010 MADRID Cristiano Ronaldo mist op 15 sep tember de thuiswedstrijd van Real Madrid in de Champions League te gen Ajax. De Portugees heeft een enkelblessure en moet ongeveer drie weken rust houden. Ajax moet het in de hoofdstad van Span je zonder de geschorste Luis Suarez en Jan Vertonghen stellen. Ronaldo raakte zondag geblesseerd in de uitwedstrijd tegen Real Mal- lorca (0-0). Naast het duel met Ajax mist hij ook de interlands van Por tugal tegen Cyprus (vrijdag) en Noorwegen (7 september). SYDNEY Een fopduik in het Australische profvoetbal valt niet aan te raden. De boosdoeners riskeren met een schwalbe een schorsing van twee duels. Daartegen is geen beroep mogelijk. De Australische voetbal bond heeft gisteren de eerste twee spelers bestraft voor een poging tot misleiding van de scheidsrech ter. De Argentijn Patricio Perez (Central Coast) en Michael Baird (Perth Glory) versierden een straf schop. Op basis van de tv-beelden werd de twee 'acteurs' de vaste sanctie van twee duels opgelegd. ROSARIO De Nederlandse hockeysters zijn de strijd om prolongatie van de we reldtitel begonnen met een 7-1-ze- ge op India. Het elftal kon zich gis teren geen betere tegenstander wensen dan India, dat met de der tiende plaats op de wereldranglijst de laagst geklasseerde WK-deelne- mer is. Maartje Paumen scoorde drie keer, Kim Lammers tweemaal, Marilyn Agliotti, Ellen Hoog één keer. Vier jaar geleden opende Oranje het (gewonnen) WK tegen India veel moeizamer (3-2-zege). WENEN Jan Vennegoor of Hesselink zet zijn carrière voort in de Oostenrijk se voetbalcompetitie. De 31-jarige spits heeft gisteren een tweejarig contract ondertekend bij Rapid Wien, de nummer vier van de na tionale ranglijst. De negentienvou- dige international heeft bij zijn nieuwe club rugnummer 10 gekre gen en traint vandaag voor de eer ste keer mee. Vennegoor of Hesse link is afkomstig van de Engelse club Huil City. Daar mocht hij transfervrij vertrekken. GELSENKIRCHEN Klaas-Jan Huntelaar zet zijn loop baan voort bij Schalke 04. De 27-ja- rige aanvaller verruilt AC Milan voor de club uit de Bundesliga, zo bevestigde Schalke-coach Felix Ma- gath gisteravond. Naar verluidt be taalt Schalke 14 miljoen euro aan AC Milan. De toekomst van Huntel aar zag er somber uit, nadat de Itali aanse formatie Zlatan Ibrahimovic van Barcelona kocht. Schalke 04 wordt na Real Madrid en AC Milan de derde werkgever binnen twee jaar voor Huntelaar. 1 vtii i ia 1 Ruud van Nistelrooij heeft 33 interlandgoals ten er meer. 1 Ruud van Nistelrooij nam na de verloren kwartfinale tegen Rusland op EURO 2008 afscheid van het Nederlands elftal. Hij staat na ruim twee jaar weer met de beste voetballers van zijn geboorteland op een voetbalveld. foto Thomas Wieck/AP door Leon ten Voorde katwijk - Zeven weken na de ver loren WK-finale troffen de spelers van het Nederlands elftal elkaar gisteren weer op het trainingsveld in Katwijk. Aan de vooravond van een nieuwe kwalificatiecampagne liggen er voor de bondscoach nog vier vraagstukken open. De heike le punten op een rij. HET AANVOERDERSCHAP Mark van Bommel liet tijdens het WK geen ruimte voor twijfel: hoe wel hij misschien de meest aange wezen persoon is om Giovanni van Bronckhorst op te volgen, wil de captain van Bayern München niet de nieuwe aanvoerder van Oranje worden. Van Bommel ont kende destijds in Johannesburg dat zijn weigering iets met zijn nauwe relatie met de bondscoach (annex zijn schoonvader) van doen had, maar een echte overtui gende verklaring kon hij verder niet geven voor zijn duidelijke nee. Maar wie het dan wel moet worden? Wesley Sneijder? Kan zijn ego deze streling wel aan? Ro bin van Persie? Die is er de komen de week door een blessure niet bij. Rafael van der Vaart? Hij was al tijd de tweede aanvoerder, maar is bij Oranje niet eens zeker van een basisplaats. Joris Mathijsen dan? Zou kunnen, hoewel er in hem geen natuurlijke leider schuilt. Dus toch Van Bommel dan maar? Na zijn sterke spel op het WK zal echt niemand daar vreemd van op kijken. DE ERFENIS OP LINKS Naast het aanvoerderschap laat Giovanni van Bronchkorst nog een zware erfenis na: de linksback positie. Wie moet in hemelsnaam de leemte opvullen die hij heeft achtergelaten? Voor de komende twee EK-kwalificatieduels met San Marino en Finland heeft de bonds coach Vurnon Anita en Erik Pie- ters bij de selectie gehaald, maar om nou te zeggen dat het Neder landse voetbal met die twee de ko mende jaren zorgeloos vooruit kan... Nou nee. Beiden hebben al grote moeite om zich bij hun clubs (Ajax en PSV) te handhaven, laat staan dat ze al geschikt zijn voor Oranje. Op het WK was Edson Braafheid nog het vangnet voor Van Bronckhorst, maar als hij niet snel vertrekt bij Bayern gooit hij zijn eigen glazen in. DE SPITSPOSITIE Het ontbreken van de geblesseerde Robin van Persie is niet alleen jam mer voor hem zelf en het team, het ontneemt iedereen ook het zicht op de plannen die Bert van Marwijk heeft met betrekking tot de spits van Oranje. Van Persie kende als diepste aanvaller een te leurstellend WK, maar de vraag of dat nou kwam door zijn mindere vorm, of het feit dat hij bij het Ne derlands elftal als spits niet uit de verf komt, ligt nog altijd open. Wat zijn straks Van Marwijks plan nen met een fitte Van Persie en de teruggekeerde Van Nistelrooij? DE SPEELWIJZE Buiten de boezem van Oranje heeft zo'n beetje de gehele voetbal wereld zich tijdens het WK ver baasd over de saaie speelwijze van het Nederlands elftal. Die verwon dering, je zou het ook kritiek kun nen noemen, hangt nog steeds als een donderwolk boven de ploeg, zo bleek vorige week toen Johan Cruijff de nihilistische stijl van Ne derlands elftal nog eens kapittelde. De hoop dat Oranje in de komen de periode iets van zijn voetballen de glans terugvindt, is overigens niet al te groot, want trainer en spelers vinden al die ophef maar grote onzin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54