Tuüvluü Tuinhuizen zijn er in alle soorten en maten en wor den overal voor gebruikt. Als ze groot genoeg zijn, roepen ze het vakantiegevoel op in eigen tuin. dinsdag 31 augustus 2010 Op vakantie Tuinhuizen kunnen vele gezichten hebben en vele doelen dienen. Ze zijn van hout of aluminium, in de vorm van een vierkant of een vijf-, zes- of achthoek, met een plat dak of een puntdak. Ze worden onder meer gebruikt als berging, schuur, speelhut, kantoor, atelier en vakantiewoning en variëren in grootte van benauwde hokjes tot potsierlijke paleizen. Eén ding hebben tuinhuizen gemeen: ze zijn niet goedkoop. Voor het plaatsen van een der gelijk 'bijgebouw' kan bovendien een vergun ning nodig zijn. Voor tuinhuizen vanaf een hoogte van 3 meter en een oppervlakte van 30 vierkante meter moet normaal gesproken een bouwvergunning worden aangevraagd. Op de website van het Ministerie van VROM staat een handig stappenplan waarmee precies kan worden bepaald of een vergunning al dan niet nodig is: www.vrom.nl/bouwvergunningen_online Om mogelijke problemen in de toekomst te voorkomen, is het ook verstandig om de bouwplannen van tevoren voor te leggen aan de buren. Sven Remijnsen Dit grote tuinhuis met de fraaie naam Zeeland is gebouwd volgens het veer-en-groefsy- steem. De balken hebben een groef aan de onderkant en een gleuf (veer) aan de boven kant, waardoor ze precies in elkaar vallen en een zeer stabiele constructie vormen. Dit Zeeland-huis is 5 bij 4 meter groot en het hout (Noord-Europees grenen/vuren) heeft een dikte van 45 millimeter. Dankzij het gebruik van dubbel glas kan het tuinhuis als kantoorruimte of zelfs als extra slaapkamer worden gebruikt. Adviesprijs: vanaf 3.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42