er is voor zo'n 2 ton schade 3 versperren de Zeeuwse wegen Leefstijladviseur commentaar Terneuzenaar betrapt inbreker in woning Krummel extra korting 'Ik kom hier al bijna twintig jaar, maar zoals vannacht heb ik het nog nooit meegemaakt. Extreem was het, en ik ben niet de enige die dat zegt' Iedere zaterdag Vismarkt-Veere Klein, maar oh zo gezellig! 3 avonturen in één box Saleprijs 11,95* www.pzc.nl/webwinkel Nazomerfestival Wat is nou je punt? dinsdag 31 augustus 2010 Voor de kust was het windkracht 8, met windstoten tot 97 kilometer per uur. Boven land was het windkracht 7, met windstoten tot 85 kilometer per uur. m Hettie Boegheim, vanaf camping Wattel >-«*.<< >-«« >-*« >-«* >-*< van 10.00 - 16.00 uur bij de stadshaven «ÜK »»-< W+ Zet uw nieuwsfoto in het album www.pzc.nl/foto Medewerkers van het waterschap Zeeuwse Eilanden ruimden gistermiddag met een kraan een omgewaaide boom op aan de Plantlustweg in Serooskerke. foto Ruben Oreel schade aan auto's, door takken en bomen die op de auto's gewaaid zijn. Verder kregen we enkele tele foontjes over kapot gewaaide ten ten en caravans." Goetheer verwacht in totaal zo'n tweehonderd schadegevallen als gevolg van de harde wind. „Het is druk, maar niet gigantisch. We kunnen de stroom telefoontjes nog makkelijk aan. Bij een grote storm in 2007 hadden we driedui zend schademeldingen." TERNEUZEN - Een van de bewoners van een woning aan de Oesterput ten in Terneuzen liep gisteroch tend rond half vijf een inbreker te gen het lijf. De bewoner liep rond die tijd in de gang van de woning en zag op eens een persoon in de kamer lo pen. Deze persoon ging er vandoor door de garage in de richting van de kreek. Het bleek dat uit de woning diver se goederen waren ontvreemd. Het ging om een spelcomputer en een portemonnee met daarin per soonlijke papieren en een onbe kend geldbedrag. Goetheer schat de totale schade op ongeveer 200.000 euro. „Als een boom op een auto valt, is hij total loss. Dan zit je meteen op meer dan 10.000 euro." Het waterschap Zeeuwse Eilanden kreeg zondagnacht en gisteroch tend achttien telefoontjes over om gewaaide bomen en takken die de wegen versperden. Kantonnier Jan de Buck, die zich bezighoudt met het onderhoud van de wegen, had er gisteren z'n handen vol aan. Hij reed rond op Walcheren om de waterschapswegen weer vrij te ma ken. Zo nodig schakelde hij zijn collega Bertus Melse in, die met een kraan rondreed. „Het zijn al tijd dezelfde wegen, waar de bo men omwaaien", weet De Buck, die zijn werk al bijna dertig jaar doet. „Populieren breken namelijk makkelijker dan wilgen. Langs de Rijnsburgseweg tussen Oostkapel- le enSerooskerke is het bijvoor beeld vaak prijs. Bij die wegen ga ik als eerste langs. Voor de takken die ik niet met de hand weg kan halen, bel ik mijn collega. Dit keer zijn er geen complete bomen om gewaaid, maar wel grote takken van tien centimeter doorsnee. De bomen staan vol in het blad, daar door vangen ze veel meer wind. Ik heb 't wel eens erger meegemaakt, maar we hebben er wel twee da gen werk aan om alle wegen op Walcheren weer schoon te krij gen." Beleef samen met uw (klein)kind de avonturen van Krummel de rups! Speciaal voor dit aanbod zijn de eerste 3 dvd's van Krummel in één box gebundeld. Déthema's zijn: Speciaal zijn, De regels volgen en Moedig zijn. De tekenfilms hebben een religieus educatief karakter. Speelduur 99 minuten, Nederlands gesproken, alle leeftijden. Van 24,05 exclusief 2,95 verzendkosten categorie summersale Wie te dik is, en dan niet een beetje maar echt véél te dik, weet zich straks verzekerd van hulp bij het afvallen. Dit idee leggen de zorgverzekeraars voor aan demissionair minister Ab Klink van Volksgezondheid. Zij wil len overgewichtcoaches opne men in het basispakket van de ziektekostenverzekering. Het ministerie kauwt nog op het ad vies, maar dat hoeft niet lang te duren. Dit plan is de moeite waard. Overgewicht lijkt zo eenvoudig te bestrijden. Dan eet je toch wat minder? In werkelijkheid wordt ongezonde zwaarlijvig heid vaak veroorzaakt door een combinatie van factoren. De be handeling is dus ook niet een voudig. Coaches kunnen dikke, mensen begeleiden naar de dië tist, naar de sportschool en eventueel naar de psycholoog. Zo'n aanpak biedt veel meer kans op succes dan zelf maar wat aanmodderen met populai re diëten. De verzekeraars houden de overheid een aardige worst voor. Hun plan kan jaarlijks een kleine miljard euro bespa ren. Dat is leuk. De informa teurs zullen de oren spitsen. Maar de echte winst zit 'm niet in de efficiency van het zorgstel sel. De echte winst is dat tien duizenden ziekelijk dikke men sen een goede kans krijgen om weer gezond te leven. Alles over het Zeeland Nazomerfesti val in woord, beeld en geluid op www.pzc.nl/nazomerfestival Gasten van jongerencamping Duin Strand bij Renesse aan het woord. Bekijk de video: www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl i WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3