zeeland! 2i Val kabinet gooit roet in eten opvang veelplegers Winterjas crroC 7d d A\PC irt rlp orrmrl Nieuw tienerkoor opgericht in gldJ>Z,dciUjeJ> 111 UC glUllU wijkgemeente De Morgenster Vara-programma blundert over uitkijkpunt op Tholen -L de jas in the picture! Zwemmers houden Goese Kanaal dicht Hubo De Bezige Hand DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: Grote zoete Galia meloen 2 stuks 2,50 dinsdag 31 augustus 2010 W mmm&t 1 11111111 In de week van zaterdag 28 augustus tot en met zaterdag 4 september staat Voor snelle beslissers is er die week een 'Delscher'taart, gemaakt door patisserie van Opdorp. DELSCHER Grote Markt I I -1 3 4461 AH Goes www.delscher.nl SCHERPENISSE dus vanaf de achterzijde van de boulevard. foto Ruben Oreel Staatsbosbeheer is teleurgesteld in het Vara-programma Alles draait om geld. Daarin werd zaterdag gesteld dat het uitkijkpunt aan de Schelp- hoekseweg bij Scherpenisse geld verspilling is. De programmama kers waren echter niet goed geïn formeerd. Het uitkijkpunt van Staatsbosbeheer kreeg de Gat-in-je- hand-Award. De makers van het programma suggereerden dat er een fout is gemaakt door het uit kijkpunt niet op de dijk te plaat- GOES Het Kanaal van Goes is zaterdag 4 september gestremd voor de scheepvaart tussen xi.oo en 16.30 uur. In die uren worden de jaarlijk se zwemwedstrijden gehouden in het water van het havenkanaal. De Ringbrug gaat een keer extra open voor schepen om 10.30 uur. De eer ste opening daarna is om 17.00 uur. Er is een tijdelijke afmeerplaats aan de wachtsteiger bij de sluis. MIDDELBURG sen, maar erachter. Zo kunnen mensen nog niet over de Ooster- schelde uitkijken. „Maar daar is dit punt ook helemaal niet voor be doeld", zegt boswachter William van der Hulle. „Dit is een uitkijk punt voor de Scherpenissepolder. Wij zijn daar juist trots op en krij gen veel positieve reacties." Staats bosbeheer vindt het jammer dat de redactie van het Vara-programma zijn huiswerk slecht heeft gedaan, maar laat het er verder bij zitten. In tegenstelling tot eerdere berichtgeving is onze zaak nog een week gesloten. Excuses voor hel ongemak. Buteuxstraat 12, Oost-Souburg Tel. 0118 461241 (woensdag gesloten) waard in de gemeentelijke opslag loodsen aan de Vredehoflaan, tot een projectontwikkelaar een plan heeft waarbij ze van pas komen. De gemeente zegt meerdere inves teerders achter de hand te hebben. Gesprekken daarmee gaan binnen kort van start. Zelf zet de gemeen te nog steeds in op een hotel met appartementen. Dat staat ook in het bestemmingsplan voor de bou levard, dat nu ter inzage ligt en in januari wordt afgerond. Voor het zo ver is, moet eerst de kelder van de hoogbouw nog worden ge sloopt. Ook dat is zo gepiept. Als al het puin is opgeruimd - dat ge beurt fasegewijs en duurt enkele weken - gaat er grond over het ter rein en gaan de graszaadjes erin. Een tijdelijk plan heeft de gemeen te nog niet; de gedroomde nostal gische spiegeltent van wethouder Piet Polderman is nog niet besteld. Jongens en meisjes die graag zin gen en tussen 9 en 15 jaar oud zijn, kunnen zich aanmelden bij een nieuw tienerkoor. Het koor be hoort tot de wijkgemeente De Mor genster in Middelburg en begint binnenkort met repeteren. Het tienerkoor staat onder leiding van Peter Schouls. Op het repertoi re staan 'swingende, eigentijdse christelijke liedjes, maar ook mooie rustige nummers', laten de oprichters weten. Schouls bege leidt het koor op zijn keyboard. Een drummer is ook al gevonden, maar het tienerkoor is nog wel op zoek naar andere muzikanten. Ook jongeren die niet zingen maar wel in de band willen spelen, zijn dus welkom. De eerste repetitie is op maandag 13 september in De Mor genster in de Adriaen Lauwereysz- straat 6 in Middelburg en duurt van 19.00 tot 19.45 uur. Voor informatie over het tiener koor kunnen geïnteresseerden con tact opnemen met Peter Schouls op 0118-851919. door Luc Oggel RILLAND - Nu er nog altijd geen duidelijkheid is over een opvang voor veelplegers in een boerderij in het buitengebied van Rilland, wordt achter de schermen gedacht aan een plan b voor het pand. De Stichting Behoud en Zorg Landgoed Familie Van Nieuwen- huijzen heeft het Reimerswaalse college gevraagd medewerking te verlenen aan 'brede ontwikkelings mogelijkheden' voor de hoeve en het terrein aan de Duivenhoek 5. „Dat kan alle kanten op", zegt se cretaris Kees van den Bos van de stichting. „Je kunt bijvoorbeeld denken aan verzorging van langdu rig zieken, een zorgboerderij of een pension." De stichting is beheerder van de boerderij. De vorige bewoners wil den hun eigendom nalaten voor maatschappelijke doeleinden. Daarbij werd in eerste instantie ge dacht aan de Houtense Stichting Ontmoeting, een christelijke orga nisatie die op diverse locaties in Nederland professionele hulp biedt aan thuis- en daklozen met een crimineel verleden. Het was de bedoeling dat vanaf het tweede kwartaal zes bewoners aan een re- socialisatieprogramma zouden be ginnen. De boerderij moet daar voor worden verbouwd. Voor het eerste jaar is vijf ton nodig. Alles leek in kannen en kruiken, maar de val van het kabinet gooide roet in het eten. Duidelijkheid over de financiële bijdrage is er nog steeds niet, ondanks 'duwen en trekken' vanuit Ontmoeting. „In afwach ting van hoe het verder gaat, wil len we als beherende stichting zelf eventueel met een plan komen", zegt Van den Bos. Volgens hem blijft Ontmoeting tot 1 april het recht van eerste huur houden. „Daarna gaat het te lang duren. Wij gaan nu verbouwen en daar zijn we.in maart mee klaar. Overi gens is die datum van 1 april niet keihard, als Ontmoeting bij wijze van spreken rond die tijd negentig procent zekerheid heeft, dan wil len we nog wel even wachten." Kees-Jan Hooglander van Ontmoe ting heeft eerder al aangekondigd zich niet te zullen neerleggen bij een eventueel 'nee' vanuit Justitie. Volgens hem is er in de Tweede Kamer breed draagvlak voor de aanpak van veelplegers. „Onze me thode werkt aantoonbaar." Pitloze druiven 1 doos 1,00 Komkommers 2 stuks €1,00 Radijs 2 bosjes1,00 Prei 1 kilo1,00 Bosuien 2 bosjes €1,00 Suikermais 2 stuks €1,00 Courgette 2 stuks €1,00 Deze week: U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23