cultuur 113 Ontdekkingstocht in tuinaarde Sophie Hunger overrompelt Uur stil luisteren in een zitzak zeeland nazomer agenda Presentatie boek Karin Giphart Alles over het Zeeland Nazomerfestival DANSVOORSTELLING Groeien is mooi en doet ook pijn dinsdag 31 augustus 2010 www.pzc.nl/nazomerfestival door AM Pankow Groeien lijkt zo simpel, maar er komt nog heel wat bij kijken. Dans theater AYA schotelt kleuters met de Zeeland Nazomer festival-voorstelling Moestuin een mix aan gebeurtenissen voor die al lemaal met groeien te maken heb ben. Anne-Beth Schuurmans en Gwen Langenberg namen de kleintjes en hun begeleiders gistermiddag in een Middelburgse binnentuin mee op een dansante ontdekkingstocht in tuinaarde. De één plant een zaadje en zorgt met water en een stokje als steuntje voor goede voor: waarden om groot te worden. De ander, dié uit het zaadje komt, heeft grote plannen. 'Onder de grond was het klam, donker en be nauwd', zingt het mensenplantje en daarom is zij op zoek gegaan naar het schijnsel van de zon. Eenmaal boven de grond valt er van alles te beleven: kruipen, graaien, zitten, vallen, opstaan, zoeken, ruiken, eten en weer val len. En natuurlijk ook de ontmoe ting met 'de ander'. Dat is leuk, zo lang de ander meedoet met wat jij wilt. Soms echter wil de ander het helemaal alleen én anders doen. Dan mag je ineens niet meer bewe gen. Tot het touwtje weer los gaat: dan kun je proeven van de sla en de Chinese kool. In de Moestuin die leven heet, maak je echt van al les mee. Ook vandaag nog te zien, 14.00 en 16.00 uur, verzamelen op Abdijplein. editie festival 24 aug t/m 4 sept 2010 Meer agendanieuws en de filmagenda kunt u vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Zeeland Nazomerfestival Ergens en overal. Tentoonstelling over lo catietheater. Abdijplein, 14.00 tot 24.00 uur. Oostkapelle Roofvogelshows in de landschapstuin ach ter het museum. Terra Maris, 16.30 en 19.00 uur. Ritthem Rondleiding Fort Rammekens, 19.30 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur. Wissenkerke Rondleiding en proeverij in wijngaard De Druivengaerde, 13.00-17.00 uur. www.druivengaerde.nl PODIUM Brouwershaven Zeeland Nazomerfestival: Autopsie van een gebroken hart. Voorstelling van An De Donder en Dominique Pauwels. Sint Nicolaaskerk, 20.30 uur. Middelburg Zeeland Nazomerfestival: - Danstheater Aya: Moestuin Verzamelen Abdijplein, 14.00/16.00 uur. - Vlammenstad. Voorstelling over het Gwen Langenberg en Anne-Beth Schuurmans (r) van Danstheater AYA in de voorstelling Moestuin voor kinderen vanaf twee jaar. Een ontdekkingstocht auüi^ic'101c...., tijdens het proces van opgroeien. middelburg - Het kleine blonde ventje verdwijnt bijna in de grote zitzak in een van de nissen in het Abijdijcomplex. Hij zit daar samen met zeven andere kinderen al een uur lang met een koptelefoon op zijn hoofd. De kinderen luisteren naar sprookjes van Het Vlaamse Geluidshuis. Het zou een doorlo pende ZNF-voorstelling zijn, maar het tempo stagneert. De kinderen blijken de vier sprookjes allemaal van begin tot eind te willen horen. Dit tafereel verrast in deze tijd van flitsende beeldschermen. Twee grootouders wisselen de wacht om hun beide kleinkinde ren te kunnen laten genieten van deze 'heerlijke hoorspelen' Het ene kind had nog net een plekje, de andere niet. „Misschien moeten we meer afspeelapparatuur heb ben", overwegen de medewerkers. Ook zij zijn verbaasd over deze gre tigheid van het jonge publiek. Het Geluidshuis is nog t/m zat. te horen van 16.00 tot 18.00 uur voor kinderen vanaf 6 jaar en van 19.00 tot 21.00 uur voor volwassenen. foto Izaak Verkeste door Rolf Bosboom Na het onstuimige weekein de ging het er gisteravond aanvankelijk wat rustiger aan toe op het Abdijplein in Mid delburg. Het is bijna traditie dat de maandagavond van het Zeeland Nazomerfestival een 'Ladies Night' is. Ook deze keer drie vrouwen in de hoofdrol: een Zeeuws talent, een landelijk talent en een interna tionaal talent. Marsha opende de avond in de Popaanzee-tent. Waar Het Zesde Metaal daar de avond ervoor door Brigitte Kaandorp-fans vrijwel werd genegeerd, had de Zeeuwse singer-songwriter alle aandacht met haar fraai uitgevoerde num mers, waaronder ook werk van idool Neil Young. Marsha gooit momenteel hoge ogen in de Grote Prijs van Neder land. Die competitie heeft Eefje, het tweede optreden van gister avond, al op haar naam staan. Zij verraste in eigenzinnige nummers, met regelmatig onverwachte wen dingen, aangenaam de aloude wet ten van couplet en refrein nege rend. Af en tQe deed Eefje met haar soms ongrijpbare teksten en haar manier van zingen denken De Zwitserse zangeres Sophie Hunger verraste het Zeeuwse publiek op het Abdijplein. foto Lex de Meester aan Roosbeef, maar dan een veel gepolijstere variant. Wie dacht dat het slot van het mu zikale drieluik in het verlengde van de andere twee delen zou lig gen, was op het verkeerde been ge zet. De Zwitserse zangeres Sophie Hunger schroefde het volume on verwacht ver omhoog en liet het Zeeuwse publiek op overrompelen de wijze kennismaken met haar even intrigerende als veelzijdige muziek, in meerdere talen en ge worteld in vrijwel alle denkbare genres. Subtiliteit - ondanks het volume - en ware geluidsexplosies wisselden elkaar af Hunger is in Nederland nog vrij wel onbekend. Daar zou wel eens verandering in kunnen komen. veiuiiieien Muuijpiein, i d. i d/ i o. i 3 uur. - Nazomertafel (talkshow) Abdijplein, 16.00 uur. - Concerten Roosevelt Academy Abdijplein, 16.00 en 18.00 uur - Dansconcert Terra Verzamelen Abdijplein, 16.00/19.00 uur. - De Gemeenschap: Jij en ik Verzamelen Abdijplein, 16.00/19.00 uur. - Danstheater Aya: StringsVerstrengeld Sport 2000 (woonb. Mortiere), 20.00 uur - Concert DAAU Abdijplein, 21.00 uur Oostkapelle Zeeland Nazomerfestival: De Misantroop. Komedie van Molière (1622-1673). Landgoed Overduin, 20.15 uur. Vlissingen Zeeland Nazomerfestival: Eindspel, to neelstuk van Samuel Beckett Zware Plaatwerkerij, 20.30 uur. middelburg - Met een literaire mu zikale performance presenteert schrijfster en singer-songwriter Karin Giphart vandaag in boekhan del De Drukkerij in Middelburg haar nieuwe boek: Het gouden uur. Zij zal, tussen 12.30 en 13.30 uur, ook zingen en signeren. In Het gouden uur, dat morgen offi cieel verschijnt, vertellen 24 perso nages over die ene gebeurtenis in hun leven die hun wereld op zijn kop zette.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13