Zondagsrust moet 'heilig' blijven De Bat: 'Niet regeren met Wilders' Skinheads slaan in op publiek zeeland naz*mer Herfstachtig laatste zomerweekeinde in 2 en 3 Dramatische Grote Prijs van België jq Kijk voor de speciale journaals op www.pzc.nl/nazomerfestival Word ook abonnee! PETITIE Landelijke actie tegen wetsvoorstel niet gesteund door ondernemers en gemeentebestuurders Hulst en Sluis Onder zeil op het Abdijplein WALCHEREN MAANDAG 30 augustus 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 202 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 Onstuimig 18° editie festival door Nadia Berkelder GOES - De Goese wethouder Jo-An- nes de Bat is de enige Zeeuwse CDA'er die de brandbrief aan de ei gen partij over de kabinetsforma tie heeft ondertekend. In de brief, die zaterdag werd gepubliceerd in het NRC, roepen de christendemo craten hun fractie op te stoppen met de onderhandelingen over een kabinet dat gedoogsteun krijgt van de PW van Geert Wilders. De CDA'ers vinden dat een coali tie met gedoogsteun van de PW de tegenstellingen verscherpt, ter wijl breed draagvlak voor het nieu we kabinet nodig is als er fors wordt bezuinigd. Ze maken zich daarnaast zorgen over de interna tionale reputatie van Nederland als 'een partij met opvattingen als die van de PW zo'n vooraanstaan de plek heeft bedongen'. Boven dien vrezen ze voor de toekomst van hun partij, het CDA: 'een af splitsing dreigt'. De wethouder uit Goes zegt dat hij in Zeeland niet alleen staat in zijn opvattingen over de PW. „Ik weet dat ik de enige onderteke naar ben in Zeeland, maar ik ken genoeg partijgenoten in Zeeland die er precies zo over denken'. We hadden vrijdag geen tijd meer om iedereen te benaderen. We moes ten snel handelen, want het be sluit om de brief in te sturen is ge nomen toen vrijdagavond bekend werd dat de formatie nog twee we ken zou duren." „In eerste instantie dachten we: 'er is een proces gaande, daar moeten we ons niet mee bemoeien'. Maar afgelopen week bleek dat de frac tie ernstig verdeeld is. Bovendien liet Wilders van zich horen.' Hij noemde onze voorzitter een zeur piet: Dat gaf mij het gevoel dat je met hem op papier wel afspraken kunt maken, maar dat zijn hou ding niet klopt. Je kunt je wel een tekst opstellen waarover je het eens bent, maar Wilders heeft blijkbaar geen zin in teksten." De Bat vreest voor het CDA als de on derhandelingen doorgaan. „Dit gaat de partij helemaal splijten. Niemand zegt zijn lidmaatschap op, maar het CDA wordt dan een partij met twee kampen." AW) pagina 4 en 5: Verhagen kan niet anders dan doorgaan Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530» DEN HAAG - De 90.000 winkeliers in Nederland moeten in verzet ko men tegen nog meer koopzonda gen. Dat wil de Stichting Tegen Verruiming Zondagopenstelling. De stichting begint vanmiddag een landelijke actie tegen een op handen zijnd wetsontwerp van D66 en GroenLinks. De twee par tijen willen de zondagopenstelling voortaan aan de gemeenten overla ten. Formeel mogen winkeliers per jaar twaalf zondagen open zijn. In veel gemeenten (zoals Sluis en Hulst) is de zondagopen stelling veel ruimer, omdat die zich erop beroepen toeristische ge meente te zijn. De initiatiefnemers van de actie hebben verschillende beweegrede nen, zegt woordvoerder Dammis de Geus van de stichting, een ini tiatief van een groep winkeliers uit Zoetermeer en omstreken. „Er zijn winkeliers die om principiële rede nen niet op zondag willen wer ken. Voor hen is de zondag een rustdag en voor kerkbezoek. Ande ren willen ook wel eens met de be nen op tafel zitten of met hun ge zin er op uit." Veel winkeliers zijn al zwaar belast. „Vaak moeten ze op zondag ook nog hun boekhou ding doen." De stichting gaat alle winkeliers in ons land aanschrij ven een petitie tegen het voorstel te tekenen. Winkeliers uit Sluis en Hulst tekenen niet, weten voorzit ter Sancho Jansen van de Midden standsvereniging Sluis en burge meester Jan-Frans Mulder van Hulst zeker. Zij hebben net twee jaar actie gevoerd om de huidige zondagopenstelling te behouden en kregen de meerderheid van de Kamerfracties achter zich. Jansen en Mulder zijn dan ook niet bang dat het parlement weer van stand punt verandert. reageer op www.pzc.nl reacties: 278 Jacob Cats verdient meer aandacht wêsêêêêêêêêêhêêm MOSKOU - Ongeveer honderd Rus sische skinheads hebben gisteren drieduizend concertgangers aange vallen met knuppels. Het incident had plaats in Miass, een stad 1400 kilometer ten oosten van Moskou. Dat meldden Russische persbu reaus. Volgens ooggetuigen zou een 14-ja- rig meisje om het leven zijn geko men en raakten tientallen mensen gewond. Het motief van de daders is onduidelijk. Getuigen zeiden dat de politie de plek ontvluchtte toen honderd skinheads in blote bast op de menigte begonnen in te slaan. De autoriteiten waren onbe reikbaar voor commentaar. Rusland heeft een grote skinhead beweging. Aanvallen op buitenlan ders met een donkere huid komen de laatste jaren relatief veel voor. MIDDELBURG - Ondanks de regen blijft het pu- seis Jazz Orchestra zaterdagavond op het Abdij- pagina 16 en 17: een weekeinde vol met bliek zitten en genieten van de muziek van Brus- plein in Middelburg. foto Lex de Meester A Zeeland Nazomerfestival Koopzondag is een zaak van de gemeente

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1